Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Oguzhan34
6 yıl önce - Prş 17 May 2012, 20:38
Karaman Kültür ve Sanat Etkinlikleri


Karaman’da 735. Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankaralı Karamanlılar Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Topluluğu tarafından konser verildi.
Karaman Pirireis Kültür Merkezi’ndeki konsere Karaman Valisi Süleyman Kahraman, AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ankaralı Karamanlılar Derneği Türk Sanat Müziği Korusu sanatçıları konserde,Türk müziğine beste ve güfteleriyle büyük katkı sağlayan Karamanlı sanatçılar başta Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Ekrem GÜYER , Müzehher GÜYER, Gündoğdu DURAN olmak üzere Karamanlı şair ve bestecilerin eserlerini seslendirdi. Katılımcılar tarafından büyük beğeni ile takip edilen konser sonrası, protokol üyeleri tarafından sanatçılara çiçek ve çeşitli hediyeler verildi.

Konser sonunda Vali Kahraman, Ankaralı Karamanlılar Derneği Türk Sanat Müziği Korusu ekibinin, çok başarılı bulduklarını ifadede ederek sanatçıları tebrik etti. Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’da topluluğun Karaman’a gelerek böyle güzel bir konser vermelerinden dolayı sanatçılara teşekkür etti.Karamanın sesi

Karaman, Anadolu Ateşi Ve Rafet Elromanla Çoştu

Karaman’da her yıl 10-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 735. Yıl Türk Dil Bayramı etkinlikleri Anadolu Ateşinin gösterileri ve Rafet Elroman konseri ile sona erdi.

Kemal Kaynaş Stadyumu’nda gerçekleşen gecede ilk olarak sahneye Anadolu Ateşi çıktı. Anadolu Ateşinin sahnede sergilediği performans konseri izlemeye gelenlerce uzun süre alkışlandı. Rafet Elroman konseri öncesi tiyatro grubunun Karamanoğlu Mehmet Bey, Hz. Mevlana, Yunus Emre, Kazım Karabekir Paşa ve Piri Reisi canlandırmaları ise büyük beğeni topladı. Havayi fişek gösterileri ile devam eden gecede Rafet Elroman sahneye çıktı.

Ünlü sanatçı seslendirdiği bir birinden güzel şarkılarla konseri izlemeye gelen hayranlarını coşturdu. Konseri Karaman Valisi Süleyman Kahraman, AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan ile Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ve davetliler ile yaklaşık 10 bin kişi izledi.e-karaman


Oguzhan34
5 yıl önce - Cmt 11 May 2013, 13:04

TÜRKÇE TRENİ TÜRKÇE'NİN BAŞKENTİ KARAMAN'DA

736. Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 9 Mayıs'ta İzmir Basmane Garı'ndan yola çıkan Türkçe Treni, Afyonkarahisar ve Konya'da verdiği molanın ardından son durağı olan Türkçe'nin başkenti Karaman'da coşkuyla karşılandı.
Karaman Belediyesi tarafından düzenlenen 736. Yıl Türk Dil Bayramı etkinliklerine 9 Mayıs'ta İzmir Basmane Garı'ndaki törenle yola çıkan Türkçe Treni, Afyonkarahisar ve Konya'da verdiği molanın ardından Karaman'a ulaştı. Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ile 15 yazar ve 65 üniversiteden yaklaşık 200 öğrencinin içinde bulunduğu Türkçe Treni, Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın eşliğinde ellerinde meşaleler bulunan üniversite öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı.


Karşılama töreninde Karaman Valisi Murat Koca, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selçuk Boz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, AK Parti İl Başkanı Kerim Dereli, Kamu kurum müdür ve amirleri, Sivil toplum kuruşlarının temsilcileri, Vatandaşlar, Balkan ülkelerinden gelen aileler ve çok sayıda öğrenci de hazır bulundu.


Karaman Garı'ndaki törenin ardından oluşturulan kortej, 2. İstasyon güzergâhından Aktekke Meydanı'na kadar Mehter Takımı öncülüğünde fener alayı gerçekleştirdi. Ellerinde meşalelerle yürüyen kortej, evlerinde ve sokaklarda bulunan vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü. Aktekke Kent Meydanı'nda da büyük coşkuyla karşılanan kortej sonrası bir konuşma yapan Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, "Türkçe Treni inşallah her yıl zenginleşip daha fazla renkler kazanarak bir başka merkezde kalkacak ve başka güzergahları izleyerek Karaman'ımıza gelecek. Türkçe'nin başkenti olan bu güzel memlekette yolculuğumuz sona erecek" diye konuştu.


Program, Karamanoğlu Mehmet Bey'in fermanının okunmasının ardından Karaman Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konseriyle sürdü. Meydanı dolduran Karamanlılar, koronun seslendirdiği şarkılara tempo tutarak eşlik etti.


TÜRK CUMHURİYETLERİ DİL BAYRAMINA RENK KATACAK

Bu yıl 736. yılını kutlayacağımız Türk Dil Bayramı törenlerine, Dünya’nın dört bir yanından Türk kökenli soydaşlarımız katılacak. Türk Cumhuriyetleri’nden gelecek olan 150 kişilik gurup Türk Dil Bayramı törenlerine ayrı bir güzellik katacak.


Kazakistan, Makedonya, Kalmuk, Çuvaşistan, Dağistan, Saha Yakut, Başkurdistan, Balkariye ve Kırgızistan başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden Karaman’a gelecek olan guruplar, 736. Türk Dil Bayramı kutlamalarında ülkelerinin danslarını sergileyecek ve müziklerini seslendirecek.

Türk Cumhuriyetleri topluluğundan oluşan halk dansları sunumu, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 20.30’da Aktekke Kent Meydanı’nda yapılacak.(Karaman belediyesi)
Oguzhan34
5 yıl önce - Cmt 11 May 2013, 20:34

TÜRK DİL BAYRAMI’NDAKİ KONSER VE GÖSTERİLER İPTAL EDİLDİ736. Türk Dil Bayramı etkinliklerinde eğlenceye yönelik yapılacak konser ve gösteriler, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen bombalı saldırıda şehit düşen vatandaşlarımız için iptal edildi.

Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde akşamları yapılacak olan eğlence programları iptal edildi. Karaman Valisi Murat Koca, Ak Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan ve Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, bugün Reyhanlı’da meydana gelen patlamanın ardından yaptıkları istişare ve durum değerlendirmesiyle; 11 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak olan Türk Cumhuriyetleri Halk Dansları Sunumu, 12 Mayıs Pazar akşam ki Mehmet Sekse ve Meliha Güneş konseri ile 13 Mayıs Pazartesi akşam ki Şiir Dinletisi ve Devlet Opera ve Balesi gösterisini iptal ettiklerini söylediler.

Hatay Reyhanlı’daki tüm ülkeyi üzen bombalı saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirten Vali Koca, Milletvekili Elvan ve Başkan Uğurlu: “Şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralı kardeşlerimize şifa, kederli ailelere de başsağlığı diliyoruz” dedi.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET