Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
burak5866

1 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2012, 11:13

Grobeton dökülürken;
(+)
(+)  

Grobetonu dökülen inşaatın temel için su yalıtımı yapılıyor.
(+)  
(+)

talha58
1 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2012, 11:18

Bilici İnşaat ile Türk kökenli Hollanda firması Koç Şirketi arasındaki antlaşma umarım hem şehrimize hayırlı olur. Hem de Sivas'ta büyük ortaklıklar için iyi bir başlangıç olur.

Ömer Mete
1 yıl önce - Pts 19 Ksm 2012, 21:56

Alıntı:
HOLLANDA SİVAS BÜYÜK YATIRIMDA ORTAK

Bilici Termal Sıcak Çermik proje ortaklığı protokolü Siv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici ile Koç Et Mamülleri Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gürcüoğlu arasında Hollanda’da imzalandı. Koç Et Mamülleri Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gürcüoğlu, Mimari anlayışı ve kullandığı modern tekniklerle bölgede inşaat sektörünün gelişmesine öncülük eden Siv Yapı önemli bir projeye başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek olan Bilici Termal, 1970’li yıllarda Sivaslı yöneticilerin rüyası bir projeyi hayata geçiriyor. Türkiye’nin ilk ekolojik jeotermal devremülkü için çalışmalarını yurtdışında da sürdüren Sıv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici, gurbetçilerin projeye gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı mennun olduğunu ve de devre mülklerin 2014 yılı sonunda vatandaşların hizmetine sunacaklarını söyledi.
İmza töreni sonrasında açıklama yapan Siv-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici, “Sivas’ımıza ilk defa yatırım amaçlı Türk kökenli yabancı bir yatırımcı girmiş oldu. Hollanda da ciddi ve güvenilir bir firma olan Koç Şirketi ile ortak çalışmaktan son derece mutlu ve gururluyuz” dedi. Bilici, projelerinin birçok özelliği ile ilkleri kapsadığını ifade ederek, otel konseptinden öte yaşam alanlarının ön planda olduğu, açık sineması, alış veriş merkezi, marketi, kafeteryası olan bir tatil köyü olduğunu söyledi.
Ayrıca, Türkiye’nin ilk ekolojik jeotermal devremülkü olmasının yanı sıra zeminden soğutmasıyla da bir ilki yaptıklarını dile getiren Bilici, Bilici Termal devremülklerinin diğer devremülklere göre en büyük farkının vatandaşların dairelerini bilerek seçtiklerini ve bu şekilde tapularını aldıklarını kaydetti. Herkesin bütçesine göre tercihte bulunabildiğini, bu yöndeki yelpazenin çok geniş olduğunu dile getiren Bilici, Sivas’ta ilk defa hayata geçirdikleri devremülk projesine Sivaslıların yanısıra Sivas dışından da ilginin fazla olduğunu söyledi.
Koç-Siv Yapı ortaklığı ile yürütülen Bilici Termal Projesi’nin imza töreninde konuşan Koç Et Mamülleri Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gürcüoğlu, Mimari anlayışı ve kullandığı modern tekniklerle bölgede inşaat sektörünün gelişmesine öncülük eden Siv Yapı önemli bir projeye başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Jeotermal devremülk ve tatil köyü projesinin ülkemizde eko düzeyinde ilk defa Sivas Sıcak Çermik’te uygulanacak olması çok önemli. İnşaat alanında öncü olan Siv Yapı’nın bu alanda da öncü olmasından dolayı Akif Bilici’yi kutluyorum. Sıcak Çermik bölgesindeki potansiyel şu ana kadar gerektiği gibi kullanılamadı ve bu termal projesi Sivas’ımız için bir şans olacaktır. Zira 10 bin kişilik misafirin kalacağı termal bölgenin bu proje ile önü açılmış olacaktır. Ben bu projeyi Hollanda’dan Sivaslı biri olarak bir kazanım ve avantaj olarak değerlendiriyorum” şeklinde konuştu.
Yapılacak yatırımın Sivas için oldukça önemli olduğunu ifade eden Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil, “Sivas için gerçekten çok iyi bir yatırım. Siv-Yapı’nın yaptığı gibi bu güzel projeyi Hollanda kökenli Koç firması ile hayata geçirmesi ayrıca bir güven veriyor. Avrupa’da yaşayan Türkler için önemli bir proje. Hollanda’da yaşlılık giderek artıyor. İnsanlar tedavi olmak için yerler arıyorlar. Bu projede buradaki insanlar için ve sağlıkları için çok güzel bir proje” dedi.
Diğer yandan İstanbul Feshane’de düzenlenen Geleneksel Sivas Günleri’ne katılmayan Siv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici, Sivas’ın tanıtım günlerinde Adapazarı’ndan bir firmanın tanıtımının yapılmasının etik olmadığını kaydederek, bu tür etkinliklerde Sivas’a gereken önemin verilmediğini kaydetti.

http://sivaspostasi.com.tr/hollanda-sivas-buyuk-yatirimda-ortak/

Ömer Mete
1 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 21:30

Türkiye'de termal deyince kuşkusuz akla ilk gelen yer Afyon'dur. Ben hem Afyon'daki termal tesise gittim hem de Sivas'taki Sıcak Çermiğe. Su kalitesi olarak Sivas, Afyondan çok ileride bana göre, çünkü oradaki suyun çok değişik ve insanı rahatsız eden bir kokusu var. Sıcak Çermikteki suyun debisi hemen hemen Afyon'dakine denkmiş. Dolayısıyla "su potansiyeli" bakımından Sıcak Çermiğin gelişmemesi için hiçbir neden yok.

Ulaşım derseniz hızlı tren hemen yanından geçecek, Sivas-Ankara karayolunun dibinde, havaalanına da çok yakın bir mesafede. Ulaşımda sıkıntı olmayacak.

Bilici Termal güzel bir başlangıç yaptı, devamını da kendisi yapacakmış. İnşallah diğer firmalarda buraya yönelir.

Fotoğraflar Bilici Termal'in sitesinden alıntıdır.

(+)  

(+)  

(+)  

(+)  

(+)

(+)  

(+)  

(+)  

(+)

aozdemir58
1 yıl önce - Sal 16 Nis 2013, 21:38

Vallahi helal olsun firmalara. Kırk nazla bir mağaza açtırdığımız şehrimize milyon liralık yatırım yapıyorlar. Umarım karşılığını alırlar da bazılarına örnek olurlar.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 21 Nis 2013, 13:53

Devremülkte kış aylarından dolayı ara verilen inşaat faaliyetleri mayıs ayında başlayacakmış, devremülkler faaliyete geçtiğinde 80 ila 120 kişi arasında insan istihdam edilecekmiş.

beratdemir
1 yıl önce - Pzr 26 May 2013, 20:19

Bilici Termal, Hollanda'da Multifestijn Fuarı'nda tanıtılacak

Sivas'ta bulunan Türkiye’nin ilk ekolojik jeotermal devremülkü Bilici Termal, Hollanda'nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek çok kültürlü fuarı Multifestijn'de tanıtilacak.

31 Mayıs ve 1-2 Haziran tarihleri arasında Rotterdam'da gerçekleşecek olan ve Avrupa'nın en büyük çok kültürlü fuarı Multifestijn’e kendi imkanlarıyla katılarak stant açacaklarını belirten Siv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici:’’ Sivas ve özellikle Sıcak Çermik Bilici Termal Devremülk’ün tanıtımını en iyi şekilde yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. 1970’li yıllarda Sivaslı yöneticilerin rüyası bir projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin ilk ekolojik jeotermal devremülkü için çalışmalarını yurtdışında’da sürdüren Akif Bilici, gurbetçilerin projeye gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı mennun olduğunu vede devremülklerin 2014 yılı sonunda vatandaşların hizmetine sunacaklarını söyledi.

Bilici Termal devremülklerinin diğer devremülklere göre en büyük farkının vatandaşların dairelerini bilerek seçtiklerini ve bu şekilde tapularını aldıklarını belirten Bilici, ‘’Herkesin bütçesine göre tercihte bulunabildiğini, bu yöndeki yelpazenin çok geniş olduğunu ve Sivas’ta ilk defa hayata geçirdikleri devremülk projesine Sivaslıların yanı sıra Sivas dışından da ilginin fazla olduğunu söyledi.

Hollanda ve Almanya’da bazı temaslarda bulunduklarını kaydeden Siv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici, “Sivas bu gibi yapılara alışık değil. İnsanlara Devre mülk dediğimiz zaman biraz düşünüyor ve kararsız kalıyorlar. Halkımızı devremülk konusunda bilgilendiriyoruz. Termal Devremülk projemize ilimizden fazlasıyla rağbetin olduğunu gördük. Diğer yandan Avrupa’daki hemşehrilerimizdende tesislerimize oldukça ilgi var. Hollanda’da da bir tanıtım ofisi açacağız. Sonrasında ise Sivaslıların yoğun olarak yaşadıkları Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa gibi ülkelerde organizasyonlar yaparak Devre mülk tesislerimizi tanıtacağız.
Son yıllarda kazandığı dinamizmle Termal Sağlık turizmde yaşanan gelişmeler tüm Türkiye’ de olduğu gibi Dünya’ da da artan bir ilgiyle takip ediliyor. Bu noktada bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bilici Termal Devremülkü’nün tanıtımının yanı sıra sahip olduğumuz termal kaynaklarımızın, zengin tarihinin ve kültürel çeşitliliklerimizin yurt dışında da bilinmesi, yeni pazarlarda merak uyandırması amacıyla ülke dışında veya ülkemizde gerçekleştirilen benzer tanıtım organizasyonlarında yer alacağız.

Diğer taraftan, Hollanda’da Bilici Termal Devremülkün tanıtımına destek verdiklerini söyleyen Hollanda Sivaslılar Platformu Başkanı İbrahim Çitil; “Hollanda’da sağlık turizmi için ilgi yoğun ve ciddi bir potansiyel söz konusu. Sivas’ın sağlık turizminde marka bir şehir olarak algılanmasına çok önemli katkı sağlıyoruz. Yurtdışında Sivas denilince artık akla Kangalımız gelmiyor, Sıcak Çermiğimiz de geliyor. Sivas Havalimanı’nın yurtdışı bağlantılarının olması ise ayrıca bizler için önemli.” dedi.

Kaynak : http://www.sivashakimiyet.com/?mrt=tasarim1&verix=bilici_termal__hollanda_da_multifestijn_fuari_nda_tanitilacak

recepsivas

1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2013, 23:35

sivasın zaten ilerdeki en büyük yatırım projesi termal turizmi türkiyede tekse dünyanın başlka ülkelerinden de gelenler olabilir..

Ömer Mete
1 yıl önce - Pts 22 Tem 2013, 11:51

Projenin temeli bayramdan sonra atılacakmış.

Ömer Mete
12 ay önce - Cmt 03 Ağu 2013, 01:33

Bugün TV58'de 5 ortaklı diğer projeyle ilgili bir haber çıktı. Habere göre devremülklerin temeli atılmış. Yaklaşık 9000 adet devremülk yapılacakmış. Devremülklerin maliyeti yaklaşık 50 milyon liraymış ve 2015'te tamamlanması planlanıyormuş. Devremülkler tamamlanmadan 5 yıldızlı otel projesi başlayacakmış. O da 2014'te başlar diye düşünüyorum. Otel projesinin yaklaşık maliyeti 70 milyon liraymış. Otelin görseli de paylaşıldı. Galiba maketiydi. Bana Kayseri Hilton'u anımsattı otelin mimarisi.

Televizyonda gösterilen görsel aşağıdaki resmin sağ orta bölmesinde olan resimdi.

[img]http://wowturkey.com/tr568/k_Omer_Mete_931173_156987811144229_655061645_n.jpg [/img] (+)

Proje oldukça güzel duruyor. Şimdiden Sivas'ımıza hayırlı olsun. Tez zamanda bitmesi dileğiyle...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET