Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Metrosu'na Yeni Alınacak Araçlar Hakkında Görüşler [ANK]
sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 44, 45, 46  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İ.Hakkı Erdoğan
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 18:38

Metro Araçları Üretim Tesisleri'nin temel atma töreni...

Yüzde 51 katkılı, 249 vagonun(ikinci parti) üretimi ya da en azından birleştirmesi burada yapılacak olsa gerek.

murat967

1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 18:47

Eeee...? İtirazlar pek dikkate alınmıyor herhalde. Çinli'ler doludizgin gidiyor. Yeterliliği komisyonu tatmin etti demek ki?
Bize de hayırlı olsun demek düşer.

salimmsalim
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 20:20

(+)

Bazı gazetelere 1 sayfa ilan verilmiş yukardaki resim kullanılmış ilanın en alt kısmında CSR ve MNG logoları var

onur_k
1 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 23:05

http://emlak.kanald.com.tr/haber/Genel/Metro_Araclari_Uretim_Tesislerinin_temeli_12_Nisanda_atiliyor/53011.aspx
Resimde görüleceği gibi vagon tasarımında bazı değişiklikler olmuş.

EmrE_ank
1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 00:30

(Fotoğraf görüntü kaynağı ray haber.)

Fotoğraftaki görüntüde pencere üstlerinde hattın hangi yönde gideceğine dair tabelalar gözüküyor.

Okan YÜKSEL

1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 03:56

Alıntı:
CSR ve MNG Holding Ankara'da 110 milyon dolar yatırımla vagon üretim tesisi kuracak

Dünyanın en büyük ikinci demiryolu ekipmanı üreticisi Çinli CSR Corporation, MNG Holding ile birlikte Ankara'nın Sincan ilçesinde 110 milyon dolarlık yatırım ile vagon üretim tesisi kuracak.

Reuters'a bilgi veren bir Ulaştırma Bakanlığı yetkilisi yatırım için gerekli koşulların tamamlandığını ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yarın katılacağı törenle ilk adımın atılacağını belirterek, "İki etapta toplam 108.000 metrekarelik alanda inşa edilecek CSR-MNG Ankara Metro Araçları Üretim Tesisleri'nde, birinci etapta yılda 200 araç imalatı, ikinci etapta yılda 150 araç bakım ve onarımı kapasitesi yaratılacak" dediler.

Yetkililer, 12 aylık inşaat süresinin ardından üretime geçmesi planlanan yaklaşık 110 milyon dolar yatırım tutarlı projede, 30 Çinli ve 350 Türk sürekli kalifiye teknik personel çalışacağını, inşaat ve üretim safhalarında yaklaşık 6.000 kişilik istihdam imkanı oluşacağını açıkladılar.

İzmir Metrosu’nun da vagonlarını temin eden CSR, Ulaştırma Bakanlığı’nın Mart 2012’de gerçekleştirdiği ve yaklaşık maliyeti 1,04 milyar lira olarak belirlenen 324 vagonluk Ankara metrosu araç alım ihalesini 391,23 milyon dolarlık en düşük teklifle kazanmıştı. CSR'nin, ihalenin ilk 75 araçta yüzde 30, kalanda yüzde 51 için offset şartını karşılamadığı gerekçesiyle ihale kararı yargıya taşınmıştı. (Reuters)
Kaynak
Hayırlı olsun...

sabritekin
1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 09:05

OSTİM bu işe çok heveslenmişti ama Çinliler büyük bir grupla(MNG) işbirliğini seçtiler.

FİLİZ B

1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 09:22

Alıntı:
Haberi UDHB'nin Kızılay'daki ekranında da görmüştüm, habere de rastlayınca hemen paylaşayım dedim. %51 şartı için fabrika temeli atılıyor.

Ayrıca haberdeki araç görselini UDHB'de kendi bilgilendirme ekranında kullanıyor. Bence tasarım işi artık kesinleşti denilebilir.

Ulaşım adına çalışmaları sonuna kadar destekliyorum. Haberin doğru olduğundan şüphem yoktur ve umarım tasarım en kısa zamanda bir sonuçla karşımızda olur.Şimdiden hayırlı olur inş.

Ahmet BAHADIR
1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 10:25

Acaba Ankara Metrosu vagonları bitirildikten sonra fabrikanın Türk şirketlerine devri olur mu?

Belki bu sayede bundan sonra raylı sistemlerimizi kendimiz üretebiliriz...

N. Emre Akdemir
1 yıl önce - Cum 12 Nis 2013, 16:00

Alıntı:
Sadece Ankara metrolarının değil Türkiye’yi de ray ulaşımında bölgesel bir güç haline getirecek olan Metro Araçları Üretim Tesisleri’nin temeli, Ankara Sanayi Odası Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen törenle atıldı.

Törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Gong Xiaosheng, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, bazı milletvekilleri, Çin CSR Firması yetkilileri ile bakanlık bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldılar.

BAŞKAN GÖKÇEK: “44 KM BAŞLAMASAYDIK METROLAR BİTMEZDİ”

Tesislerin temel atma töreninin kendileri için mutlu bir gün olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ankara’da aynı anda 3 metroya birden başlamıştık. Belediye olarak gücümüz ancak 900 trilyona yetti, daha fazlasına yetmedi. Ondan sonra Sayın Başbakanımızdan, Sayın Bakanımızdan yardım istedik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar ve devamını getirdiler” dedi.

Zaman zaman kendisini bu kadar çok metro hattına başlaması nedeniyle eleştirdiklerini kaydeden Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

“Ben burada bir noktada Ankaralılar adına uyanıklık yaptığımı hissettim. Niye? Eğer 44 km.lik metroya başlamasaydım, bu bitmezdi. Başlayınca da Başbakanımızın, Bakanımızın bunu bitirmemesi mümkün değildi. Dolayısıyla Ankara için kazançlı bir iş yaptık. Ben özellikle süratli çalışmalar dolayısıyla Hükümetimize şükranlarımı sunuyorum. Ankara için gerçekten büyük bir hizmet veriyorlar. İnşallah bu sene sonu itibariyle metrolarımız bitecek. Önemli çalışmalar başlayacak. Ankara’nın trafiğinde zaten rahatlamalar oluyor, daha da rahatlama olacak. Biz de buna uyum göstermeye çalışıyoruz. Özellikle Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurittin Özdebir’e de ASO Başkanımıza da teşekkür ediyorum burada vagonların yapılmasına yer verdiği için, bu konuda acizane benim de bir katkım olduğunu düşünüyorum. Ve MNG’ye de teşekkür ediyorum, Ankara’ya böyle bir tesisi kazandırdığı için.”

Kaynak

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet