Ana Sayfa  

inanç09

Cmt 06 Nis 2013, 00:11  

Tüpün içinde olduğumuzu belirtecek görseller olacakmı acaba

mesajı beğendiniz mi?
Murat A.

Cmt 06 Nis 2013, 00:28  

silinsin. Avrasya tüpgeçiti haberiymiş, aklım marmaraya gitti

mesajı beğendiniz mi?
ozany

Pzr 07 Nis 2013, 22:30  

Şu an için marmaray setleri çalışıyor ama büyük ihtimal hız olarak tam performans çalışamıyor raylar yüzünden.

Marmaray devreye girince, raylar değişince, istasyonlar son haline gelince (eksilecek sanırım) ve virajlar düzenlenince yolculuk süresi ne kadar azalacak ?
Bilgisi olan var mı ?

Yani mesela pendik-ayrılıkçeşme arasını kaç dakikada alacak tren ?

mesajı beğendiniz mi?
volkan34tr

Pzr 07 Nis 2013, 22:40  

bana göre bir değişiklik olacağını sanmıyorum

mesajı beğendiniz mi?
Ferhat1111

Pts 08 Nis 2013, 13:23  

Pendik istasyonu yer altında olmalı. Pendikin hareketli kısmı güneyde, insanlarsa kuzeyden geliyor. Zulüm kıvamında bir alt geçidi aşmak zorunda kalıyoruz. Pendik istasyonu yer altından geçerse süper bir meydan olur o bölge ve zulüm biter.

mesajı beğendiniz mi?: +1
sahintekin

Pts 08 Nis 2013, 15:14   Kesin tarih vermek gerekirse 2018

http://www.istanbul2020.com.tr/index.php?lang=tr#gamesPlan

Olimpiyat ile ilgili araştırma yaptığımda resmi olarak 2018 yılına açılacağı bilgisine ulaştım. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun

mesajı beğendiniz mi?
Doğukan Kahraman

Pts 08 Nis 2013, 20:15  

Aşağıdaki haberde harika fotoğraflar var. Çalışmalar çok güzel görünüyor.

http://www.aktuel.com.tr/multimedya/galeri/ozel/marmarayin-icinden-gectik?albumId=50084&page=1

mesajı beğendiniz mi?
ERTE_TO

Sal 09 Nis 2013, 13:03   yenikapı istasyonu

yenikapı istasyonu inşaat haberleri akıl karıştırıyor. başladı bitti.. yeni başladı??? anladıklarımı yazmak istedim doğrulanırsa sevinirim.

yenikapı marmaray istasyonu kaba inşaatı bitti
yenikapı m2 istasyonu kaba inşaatının 4 bloğundan A son katta, B başlamadı, C 2. katta, D zeminde
yenikapı m1 istasyonu hafriyata devam ediliyor.
    (+)  

En son ERTE_TO tarafından Sal 09 Nis 2013, 13:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

mesajı beğendiniz mi?
enesbayrakli

Sal 09 Nis 2013, 13:18  

Fotograflardan anladıgım kadarıyla denizin altından geçen batıra tüp tünellerin duvarlarını sarıya boyuyorlar. Böylece tüpgeçitten geçerken anlamış olacaz.

mesajı beğendiniz mi?
etoksoz

Sal 09 Nis 2013, 13:51  

Alıntı:
yenikapı marmaray istasyonu kaba inşaatı bitti
yenikapı m2 istasyonu kaba inşaatının 4 bloğundan A son katta, B başlamadı, C 2. katta, D zeminde
yenikapı m1 istasyonu hafriyata devam ediliyor.

Anlamayacak bir şey yok, benim anladığım hepsi farklı istasyon.
Birbirleriyle bağlantıları olsa da fiziksel olarak ayrı ayrı yapılıyor. Herbirinin işlevi ve hizmet alanı farklı olacak. Marmaray açıldığında diğerlerine gerek kalmadan kullanıma alınabileceği için farklı aşamalarda yapılması planlamayı etkilemiyor

mesajı beğendiniz mi?: +1
Mesajları seç: