Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mert Doğan
11 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 04:25
Bursa, Kongre Turizmi için teşvik kapsamına alındı

Arkadaşlar geçen günlerde NTV'de turizm bakanını izleyenleriniz olduysa belki duymuştur.

Bursa, kongre turizminin yapılabileceği il olarak ilan edildi.

Bu konu Bursa için gerçekten çok önemli çünkü...

Yıllardır tarih turizmi kenti olarak Bursa`yı tanımlıyoruz ama, gelin görün ki bizim tarihi eserlerimiz yalnızca ramazan aylarındaki yurt içi geziler kapsamından öteye geçemiyor.
Bunlar da genellikle konaklama yapmayan turlar olduğu için, Bursa turizmine katkısı olmuyor.

Anlaşılan Merinos Kongre Merkezi daja yapımı bitmeden meyvesini vermiş. Çünkü denilen doğru çıakrsa Lütfi Kırdar'dan daha büyük bir tesis olcak.İstanbulla ulaşım sorunlarıda iyice çözülüyor. olsun artık

Bakanlık bünyesindeki Tanıtım ve Yatırım İşletmeler genel müdürlükleri önümüzdeki döneme ilişkin projelerini Bursa`yı da içine alacak şekilde yapacaklar. Gerekli hallerde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bursa`ya kongre turizmine yönelik yatırım ya da finans desteği bile sağlanabilecek.

Bu konu hakkındaki kaynak Olay gazetesinin 4 Ağustos 2006 sayısında bulabilirsiniz. Ben linki veremedim ama ogünkü gazete bu konu işlenmişti.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 13:48

Bu durumda Bursa'nın eksikliklerinden biri olan konaklama yetersizliği de yapılacak yeni otellerle umarım son bulur.Kongreler bir kentin kültürel olarak ta gelişmesine oldukça katkı koyarlar.Yaklaşık 1-1,5 yıl önce Devlat Bakanı Kürşat Tüzmen, Bursa ve İstanbul'da moda merkezi kuracaklarını söylemişti Uludağ'da iken ama sanırım unuttu.Bu yalan olmaz umarım.

Ebru K.Türk
11 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 14:21

Alıntı:
Yaklaşık 1-1,5 yıl önce Devlat Bakanı Kürşat Tüzmen....

Kürşat Bey'in şu sıralar Bursa ile sorunu var. Moda merkezi falan ilan edilmez. Edilirse de bu kez Bursa'da bu tip bürokratik işleri yürütecek merkezi teşkilatı kurmayıp uzak bir şehre bile değil doğrudan yurt dışındaki bir ülkeye bağlar.  

burakbarca
11 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 15:02

kürşat bey bursaya geldiğinde bizzat gidip tepki göstereceğim.tabii gelecek kadar yüzü varsa...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet