Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Çayyolu İnşaat Güncellemeleri
« önceki   123 ... 789101112   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Orhan06
1 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 11:31

Bu arada Doğa Koleji kayıt alımına başlamış.Yanlız yeni acılan Doğa Koleji Ankara'daki diger 2 doğa kolejinden farklıymışDoğa Koleji Oxford QS açılıyormuş.İstanbul'da birkac tane var ama Ankara'da ilk olacak.

hkerem
1 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 11:45

Nereye yapılıyor bu kolej. Yaşamkentin neresine.

Orhan06
1 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 17:06

Yaşamkent'den Alacaatlı'ya giderken havuzlu konakların karşısına yapılıyor

muhammedmimar
1 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 21:34
Bağlıca'da Doğa Park Bağlıca Konutları

Eskişehir yolunda da ilanı bulunan Elmaslar İnşaat'ın yapımını üstlendiği projeden bi kaç görüntü.
Proje'de 30 m2 lik çok kullanışlı bir Mutfak'da var.
  (+)   (+)   (+)   (+)   (+)

Ahmet BAHADIR
1 yıl önce - Pzr 24 Mar 2013, 19:46

Alıntı:
Yaşamkent’in İlk Okulunun Temeli Atıldı

Yaşamkent’in okulunun olmadığını defalarca yazıp anlatmaya çalıştık. Mahallenin planlarda görünen tüm cami yerlerinin temelleri atılmış, üzerinde inşaatlar yükselirken bir okul yapılmaması bizi bir hayli etkilemişti.

Nihayetinde bir hayırsever çıkıp, okul yapıp Milli Eğitim’e bağışlayacağını açıkladı.
Hayırsever “Ulusoy Elektrik”in sahibi olan kişi haklı bir şekilde okulun firması tarafından yapıldığını tamamlandığında Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanacağını, okul arazisinin önündeki tabelaya yazmış. Okul 24 derslikli olacak, ayrıca 100 öğrenci kapasiteli bir anaokulu da cabası.
Okul Akgül Ulusoy adını taşıyacak. Kendilerine Yaşamkent ve bölge adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Okul, Yaşamkent’teki Ata Bilge Sitesi’nin yanında. Yaşamkent’e hayırlı ,uğurlu olsun…

Sonunda Yaşamkent'e devlet okulu yapılıyor.Bunu tabii ki yine MEB kendi imkanlarıyla değil,Çayyolu sakini bir hayırseverin yardımıyla yapılıyor,MEB'e kalsa zaten ordaki çocuklar illa özel okula gitmek zorunda

Bu arada yine Yaşamkent'te Doğa Koleji Oxford Quality School Ankara Çayyolu'nun temeli de atıldı.Doğa koleji de 2013-2014 eğitim öğretim yılıyla beraber eğitime başlayacak.Böylece Çayyolu'nun en büyük mahallesi olması rağmen 2013'e kadar okulu olmayan Yaşamkent'de önümüzdeki yıl biri devlet ikisi özel 3 okul eğitime başlayacak

Alıntı:
Doğa Koleji Oxford Quality School Ankara Çayyolu

Doğa Koleji eğitim sektöründeki 10 yıllık tecrübesini, yaklaşık 500 yıllık tarihi ile dünyanın eğitim devi Oxford Üniversitesi’nin yayın kuruluşu olan Oxford University Press ile birleştirdi.

Türkiyede’ki ve dünyadaki İngilizce eğitimini yeniden tanımlayan Doğa Koleji, Oxford’u Türkiye’ye getirerek öğrencileri , öğretmenleri ve ebeveynleri benzeri olmayan bir içerikle buluşturdu. Doğa Koleji öğrencileri, akademik içeriğin Oxford standartları doğrultusunda yapılandırıldığı ve bu içeriğin %100 Oxford University Press akademik danışmanlığı ile yönetildiği bir eğitim alıyorlar. Doğa Koleji Quality School programı yalnızca yazılı materyallerden oluşmuyor, 21.yy eğitim yönetimi doğrultusunda öğrencilerin teknoloji yeterliliği göz önünde bulunduruluyor. Bu nedenle de “blended learning” temel yaklaşımı temel alınıyor. Doğa Koleji Oxford Quality School programında öğrencilerin dil gelişim takibi Oxford standartlarında ölçme değerlendirme araçlarıyla hazırlanıyor.

Oxford University Press’in dünyaca kabul edilen kaliteli, dijital eğitim içeriği Doğa’nın eşsiz teknoloji olanakları ile buluşuyor. Eğitimde mükemmelliği sağlayacak olan Oxford University Press tablet içeriği, akıllı tahta materyalleri, web üzerinden veli desteği, dijital sözlük ve dijital okuma kütüphanesi Doğa Koleji Oxford Quality Okullarının ayrıcalıklı öğrencilerine sunuluyor.

Konsepti, mimarisi, müfredatı ve eğitim kadrosuyla Oxford tarzını ve felsefesini yansıtacak olan Doğa Koleji Ankara Çayyolu Koleji Oxford Quality School ünvanıyla göz dolduruyor. İngilizce başta olmak üzere yabancı dil konsepti üzerine kurulan dünya standartlarında akademik bir zenginlik sunan Doğa Koleji Oxford Quality School Ankara Çayyolu, Syllabus’ un tamamının Oxford yayınları baz alınarak oluşturulması, Oxford’un testing ve assestment uygulamalarının laboratuar okulu olarak ortak Ar-Ge çalışmalarında bulunulması, anaokulundan liseye kadar uygulanan programlarla öğrencilerin Oxford Üniversitesi’nde okumak için gerekli altyapıya sahip olmaları hedefleniyor.

Ankara Çayyolu Doğa Koleji ilkokul hazırlıktan liseye kadar her yaş grubunda öğrenciye eğitim sunacak.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA