Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Çayyolu İnşaat Güncellemeleri
« önceki   12345 ... 202122   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
hakannn06

2 yıl önce - Pzr 24 Şub 2013, 23:33

Çayyolunun durumuda muamma oldu..Çankaya Yenimahalle ??

Ahmet BAHADIR
2 yıl önce - Pts 25 Şub 2013, 00:28

Alıntı:
Çayyolunun durumuda muamma oldu..Çankaya Yenimahalle ??

Ortada bir muamma yok.Detaylı bilgi için Bakınız...

Ahmet BAHADIR
2 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 14:36

Alıntı:
Çayyolu'nun kolejleri

Son Bir yıl içerisinde dershanelerin de kapanacağı algısıyla deyim yerindeyse eğitim ve öğretim alanında mantar gibi Özel Okul açılmaya başladı, Çayyolu bölgesinde var olan okullarla birlikte toplam 14 adet Özel Kolejimizle birlikte devlet okullarını da sayarsak (18 adet) 32 okulla eğitim ve öğretim alanında (Başkent Ünv. hariç) bir de Üniversite yapsalar da eksiğimiz kalmasa diyorum. Bu okullar da nereden çıktı! diyeceğinizi şimdiden duyuyorum. Ama bu kadar okulun açılması ve işletilmesi, maliyetinin çıkartılması için öncelikle yeterli öğrenci kaydı yapılması gerekiyor. Acaba Maliye Bakanı’nın daha önce açıkladığı gibi %50 devlet katkısı mı geliyor? Haydi hayırlısı!
Çayyolu bölgesine yakında açılacak özel okullarımız;
1. Koru/Migros arkasında bizlerinde hiç tasvip etmediğimiz bir alanda, ormandan ağaçlar sökülerek tüm uyarılarımıza rağmen inşaatı sürmekte olan Belediyeden 50 yıllığına kiraladığı arazide Özel Kolej yapan BİLFEN OKULLARI, (Tel;444 44 22)
2. Koru /Bağlıca kavşağı, ANSE AVM karşısında ; 5-6 ay evvel Ankara'nın doğalgaz boru hattının patladığı alanda inşaatı halen devam eden ZAFER KOLEJİ,
3. Alacatlı/Türkkonut yolu üzerinde Hazar Ekmek Fırını yanında inşaatı tamamlanmak üzere olan MEHMET TUNÇFEN KOLEJİ, (Tel: 238 24 35)
4. Yaşamkent'de herşeyi bitmiş kayıtları devam eden SEVİYE KOLEJİ (Tel: 217 22 05)
5. Yaşamkent'de halen İncek'te de okulu bulunan 3. DOĞA KOLEJİ (Tel: 489 11 22)
6. İncek yolunda BAHÇEŞEHİR KOLEJİ (Dünya Okulu) (Tel: 236 77 45) (444 5 122)
7. Gordion AVM Karşısında tepe üzerinde arsa satın alan ama inşaatına başlanmayan 2. SINAV KOLEJİ, (Bildiğiniz gibi 1. Sınav Koleji Eskişehir Yolu üzerinde zaten var) (Tel: 285 99 77)
8. S.Saltoğlu Bulvarı 2713.Sok. Çayyolunda Atlantik H.Sabri Baday İ.Ö.O.(Tel: 242 20 35)
Bölgemizde bir de var olan ve halen eğitim ve öğretime devam eden Kolejlerimiz var bunları da yazarak öğrencilerimize seçme şansı vermek istiyoruz;

1. Özel Gürçağ Okulları - (Ümitköy/2518 Sok NO:5 Tel: 235 47 03)
2. Mutlu Yaşam Koleji (Konutkent/Pırlanta Sok No: 6 - Tel: 240 84 84)
3. Özel Aydın Anadolu Koleji (Alacaatlı köyü girişi-Alacaatlı - Tel: 239 13 32)
4. Milli Eğitim Vakfı Özel okulları - (MEV Koleji Eskişehir Yolu 17. km. - Tel: 235 41 31)
5. Özel Doktorlar İlköğretim Okulu (Günışığı Serpme evleri No:3 Yaşamkent - Tel: 241 50 06)
6. Özel Şafak Lisesi - (Mutlukent Mah./Beysukent 178 Sok No:33 Tel: 489 05 92 )
Bölgemizin bir cazibe merkezi haline geldiğini sanırım daha iyi anlamış bulunuyorsunuz, 20 civarında Devlet okulu bulunan Çayyolumuzda yeni kolejlerimizin de açılması ile tabi ki özel kolejlerin ağırlığı hissedilecek, bu kolejlerle birlikte Çayyolunun entellektüel birikimine dinamizim gelecek, çocuklarımız daha iyi eğitimler alarak Ülke yönetiminde üst düzey yerlere gelebilecek, kendilerine güveni artmış bireyler olarak daha üst düzey eğitimler alabilecekler, bunun yanında hakkını hiç de inkar edemeyeceğimiz Özel Kolej ayarında birçok devlet okulumuz özel kolejlerle yarışabilecek bir seviyeye gelmiş ve hatta geçmiştir. Velilerden o kadar istek alan devlet okulları var ki, bu okullarımıza çocuğunuzu kayıt ettirmek için neredeyse kolej fiyatını bağışlamak zorunda kalıyorsunuz.
Rekabet kaliteyi, kalite güzel çocuklarımızın daha iyi eğitim almasını yanında getirecek umuduyla eğitim ve öğretimi devam eden ve inşaatı büyük bir hızla ilerleyen 2013-2014 öğretim döneminde açılacak olan kolejlerimize başarılar dilerken bu güzide okulları Çayyolu’na kazandıran tüm kurucularımıza teşekkür bir borç biliriz.
Mehmet Gürer/Gazete Çayyolu

Ben bu yazıyı yazan Mehmet Gürer'den biraz daha farklı düşünüyorum;

Herhalde Türkiye'de başka hiçbir semtinde bu kadar fazla özel okul yoktur.MEB'in bu yaptığı ayıptır,sanki Çayyolu'nda oturan herkes çocuğunu özel okula göndermek zorunda...

Daha Çayyolu'nun en büyük mahallesi Yaşamkent'de bir tane bile devlet okulu yokken Seviye Koleji'nin inşaatı bitmiş,Doğa Koleji'nin ise inşaatının başlamak üzere olması AYIPTIR

Hakan_ank89
2 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 20:55

Alıntı:
Bölgemizin bir cazibe merkezi haline geldiğini sanırım daha iyi anlamış bulunuyorsunuz, 20 civarında Devlet okulu bulunan Çayyolumuzda yeni kolejlerimizin de açılması ile tabi ki özel kolejlerin ağırlığı hissedilecek, bu kolejlerle birlikte Çayyolunun entellektüel birikimine dinamizim gelecek, çocuklarımız daha iyi eğitimler alarak Ülke yönetiminde üst düzey yerlere gelebilecek

Çayyolu ve çevresinde oturan bir takım kişilerde bu düşünce yapısı olduğu müddetçe daha çok kolej yapılır. Kolej yapıldıkça cazibe merkezi olmak bana çok saçma geldi. Sanırım bu yazıyı yazan emlakçı ya da müteahhit.

Bu arada Mehmet Tunçfen'in kolej yapıyor olduğunu ilk defa burada okudum. Ankara'da dershane sektöründe çok önemli yere sahip bir isimdir Mehmet Tunç.

Ahmet BAHADIR
2 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 21:23

Alıntı:
Çayyolu ve çevresinde oturan bir takım kişilerde bu düşünce yapısı olduğu müddetçe daha çok kolej yapılır. Kolej yapıldıkça cazibe merkezi olmak bana çok saçma geldi. Sanırım bu yazıyı yazan emlakçı ya da müteahhit.

Kesinlikle,ben de böyle düşünüyorum...

Sen çocuğunu özel okula yolluyorsun diye herkes özel okula gitmek zorunda değil.Ama burada yine suçu MEB'de buluyorum.Sen okul yapmazsan,insanlar da çocuğunu mecburen özel okula göndermek zorunda kalır.Sonuçta MEB okul yaptı da bölge halkı mı çocuğunu yollamıyor

Orhan06
2 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 11:31

Bu arada Doğa Koleji kayıt alımına başlamış.Yanlız yeni acılan Doğa Koleji Ankara'daki diger 2 doğa kolejinden farklıymışDoğa Koleji Oxford QS açılıyormuş.İstanbul'da birkac tane var ama Ankara'da ilk olacak.

hkerem
2 yıl önce - Pts 04 Mar 2013, 11:45

Nereye yapılıyor bu kolej. Yaşamkentin neresine.

Orhan06
2 yıl önce - Sal 05 Mar 2013, 17:06

Yaşamkent'den Alacaatlı'ya giderken havuzlu konakların karşısına yapılıyor

muhammedmimar
2 yıl önce - Pzr 10 Mar 2013, 21:34
Bağlıca'da Doğa Park Bağlıca Konutları

Eskişehir yolunda da ilanı bulunan Elmaslar İnşaat'ın yapımını üstlendiği projeden bi kaç görüntü.
Proje'de 30 m2 lik çok kullanışlı bir Mutfak'da var.
  (+)   (+)   (+)   (+)   (+)

Ahmet BAHADIR
2 yıl önce - Pzr 24 Mar 2013, 19:46

Alıntı:
Yaşamkent’in İlk Okulunun Temeli Atıldı

Yaşamkent’in okulunun olmadığını defalarca yazıp anlatmaya çalıştık. Mahallenin planlarda görünen tüm cami yerlerinin temelleri atılmış, üzerinde inşaatlar yükselirken bir okul yapılmaması bizi bir hayli etkilemişti.

Nihayetinde bir hayırsever çıkıp, okul yapıp Milli Eğitim’e bağışlayacağını açıkladı.
Hayırsever “Ulusoy Elektrik”in sahibi olan kişi haklı bir şekilde okulun firması tarafından yapıldığını tamamlandığında Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanacağını, okul arazisinin önündeki tabelaya yazmış. Okul 24 derslikli olacak, ayrıca 100 öğrenci kapasiteli bir anaokulu da cabası.
Okul Akgül Ulusoy adını taşıyacak. Kendilerine Yaşamkent ve bölge adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Okul, Yaşamkent’teki Ata Bilge Sitesi’nin yanında. Yaşamkent’e hayırlı ,uğurlu olsun…

Sonunda Yaşamkent'e devlet okulu yapılıyor.Bunu tabii ki yine MEB kendi imkanlarıyla değil,Çayyolu sakini bir hayırseverin yardımıyla yapılıyor,MEB'e kalsa zaten ordaki çocuklar illa özel okula gitmek zorunda

Bu arada yine Yaşamkent'te Doğa Koleji Oxford Quality School Ankara Çayyolu'nun temeli de atıldı.Doğa koleji de 2013-2014 eğitim öğretim yılıyla beraber eğitime başlayacak.Böylece Çayyolu'nun en büyük mahallesi olması rağmen 2013'e kadar okulu olmayan Yaşamkent'de önümüzdeki yıl biri devlet ikisi özel 3 okul eğitime başlayacak

Alıntı:
Doğa Koleji Oxford Quality School Ankara Çayyolu

Doğa Koleji eğitim sektöründeki 10 yıllık tecrübesini, yaklaşık 500 yıllık tarihi ile dünyanın eğitim devi Oxford Üniversitesi’nin yayın kuruluşu olan Oxford University Press ile birleştirdi.

Türkiyede’ki ve dünyadaki İngilizce eğitimini yeniden tanımlayan Doğa Koleji, Oxford’u Türkiye’ye getirerek öğrencileri , öğretmenleri ve ebeveynleri benzeri olmayan bir içerikle buluşturdu. Doğa Koleji öğrencileri, akademik içeriğin Oxford standartları doğrultusunda yapılandırıldığı ve bu içeriğin %100 Oxford University Press akademik danışmanlığı ile yönetildiği bir eğitim alıyorlar. Doğa Koleji Quality School programı yalnızca yazılı materyallerden oluşmuyor, 21.yy eğitim yönetimi doğrultusunda öğrencilerin teknoloji yeterliliği göz önünde bulunduruluyor. Bu nedenle de “blended learning” temel yaklaşımı temel alınıyor. Doğa Koleji Oxford Quality School programında öğrencilerin dil gelişim takibi Oxford standartlarında ölçme değerlendirme araçlarıyla hazırlanıyor.

Oxford University Press’in dünyaca kabul edilen kaliteli, dijital eğitim içeriği Doğa’nın eşsiz teknoloji olanakları ile buluşuyor. Eğitimde mükemmelliği sağlayacak olan Oxford University Press tablet içeriği, akıllı tahta materyalleri, web üzerinden veli desteği, dijital sözlük ve dijital okuma kütüphanesi Doğa Koleji Oxford Quality Okullarının ayrıcalıklı öğrencilerine sunuluyor.

Konsepti, mimarisi, müfredatı ve eğitim kadrosuyla Oxford tarzını ve felsefesini yansıtacak olan Doğa Koleji Ankara Çayyolu Koleji Oxford Quality School ünvanıyla göz dolduruyor. İngilizce başta olmak üzere yabancı dil konsepti üzerine kurulan dünya standartlarında akademik bir zenginlik sunan Doğa Koleji Oxford Quality School Ankara Çayyolu, Syllabus’ un tamamının Oxford yayınları baz alınarak oluşturulması, Oxford’un testing ve assestment uygulamalarının laboratuar okulu olarak ortak Ar-Ge çalışmalarında bulunulması, anaokulundan liseye kadar uygulanan programlarla öğrencilerin Oxford Üniversitesi’nde okumak için gerekli altyapıya sahip olmaları hedefleniyor.

Ankara Çayyolu Doğa Koleji ilkokul hazırlıktan liseye kadar her yaş grubunda öğrenciye eğitim sunacak.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet