Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Barış T
1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 16:40
Ankara Dışkapı Yunus Emre halk çarşısında yangın!

Arkadaşlar dün gece meydana gelen olayda çarşı da bulunan 680 dükkan yanmış. Ankara itfaiyesi 52 araç ile 5 saat müdahale etmiş ve malesef tüm dükkanların zarar görmemesi engellenememiş. Sabatoj ihtimalinden söz edilmiş ancak patlama ile başladığını söylemiş görgü tanıkları. Ankara'mıza geçmiş olsun.

Yunus Emre Halk Çarşısının Yeri
(+)

Ek: Altındağ Belediye Başkanı Esnafa sahip çıkmış afet kapsamına alınması ve yerine modern bir bina yapılması için çalışacaklarını söylemiş.

En son Barış T tarafından Çrş 06 Mar 2013, 17:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Tunç D.
1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 17:12

Arada bir giderdim oraya,ürünler çok ta kaliteli değildi ama pahalı da değildi.Bir arkadaşım oradan bir keresinde ikinci el cep telefonu almıştı,telefon çalıntı çıkmıştı mecburen gidip polise teslim etmişti.Genellikle sattıkları elektronik aletlerin çoğu ya arızalı yada çalıntı olurdu.Ayrıca esnafın çoğu da çakal-serseri diye tabir edilen kişilerdi.Çinçine yakınlığı dolayısıyla da ara sıra meçhul pazarlıkların olduğu pis bir pazardır orası.

engin_ank
1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 20:13

Büyükşehir’den Yangına 4 Dakikada Müdahale

-Altındağ Yunus Emre Halk Çarşısı’nda Dün Gece Çıkan Yangına, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin 4 Dakika Gibi Kısa Bir Sürede Müdahale Ettiği Bildirildi

-Ankara İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan Yapılan Açıklamaya Göre, İhbar Saat 00.07’de Geldi, Ekipler Yangın Mahalline 00.11’de Ulaştı

-140 Personel Ve 56 Araçla Yangına Müdahale Eden Büyükşehir İtfaiyesi, Yangını 03.00’da Kontrol Altına Aldı, Yangını Saat 04.00’te De Tamamen Söndürdü

-Çıkış Nedeni Henüz Belirlenemeyen Yangında 685 Tezgah Yanarken, Söndürme Çalışmaları Sırasında 2 İtfaiye Erinin De Yaralandığı Belirtildi

Altındağ İlçesi’nde bulunan Yunus Emre Halk Çarşısı’nda dün gece çıkan yangına, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 4 dakika gibi kısa bir sürede müdahale etti. Yangında 685 tezgah yanarken, 2 itfaiye eri de yaralandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın Olay Yeri Ön Bilgi Raporu’na göre, Altındağ İlçesi Ziraat Mahallesi İrfan Baştuğ Caddesi No: 14’te bulunan Yunus Emre Halk Çarşısı’nda dün gece yangın çıktı. Alo 110 İtfaiye İhbar Hattı’na yangın ile ilgili saat 00.07’de cep telefonu ile ihbar yapıldı.

Alınan ihbarı değerlendiren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Merkez İstasyonu’na bağlı İtfaiye ekipleri, saat 00.11’de olay yerine ulaştı. Büyükşehir İtfaiye Dairesi’nin 140 personelden oluşan 56 ekip ve 10 tankerle müdahale ettiği yangın, saat 03.00’te tamamen kontrol altına alındı. 2 itfaiye erinin söndürme çalışmaları sırasında yaralandığı yangın, saat 04.00’te tamamen söndürüldü ve soğutma çalışmalarına başlandı.

Merkezde bulunan istasyonların yanı sıra Kurtuluş, Siteler, Batıkent, Sincan, Kayaş, Keçiören, Çayyolu, Gölbaşı ve Esat istasyonları ile Altınpark Müfrezesi’nin de katıldığı yangın söndürme çalışmalarına Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri de tanker takviyesi yaptı.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, 685 tezgahın tamamen kül olduğu ve kullanılamaz hale gelen çarşıdaki yangının çıkış nedeninin araştırıldığını bildirdiler.

http://www.ankara.bel.tr/haberler/yunus-emre-halk ...TeHIBwqyBw

salimmsalim
1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 21:04

Alıntı:
Başkan Tiryaki’den yangın mağdurlarına müjdeli haber

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çıkan yangında küle dönen Altındağ Belediyesi Yunus Emre Halk Çarşısı esnafı ile bir araya geldi. Halk arasında Rus Pazarı olarak da bilinen çarşıdaki 500 esnafı temsilen oluşturulan heyetle, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde toplantı yapan Başkan Tiryaki, yanan çarşının yerine çok kısa sürede avm standartlarında tek katlı modern yeni bir çarşının yapılacağı sözünü verdi.

“Yanan çarşının yerine, çok modern, kaliteli yeni bir çarşı yapacağız”

“Yangının çıktığı saatten itibaren, dakika dakika olanları takip ediyorum. Hepinize öncelikle geçmiş olsun. Ben boş konuşmayı sevmem. Az çok, beni sizler tanırsınız. Daha önce de pek çok kez bir araya gelmiştik zaten. Eğer amacınız üzüm yemekse, sokak dedikodularına itibar etmeyin, benim sözlerime güvenin. İşbirliği ve uyum içinde bu sorunu çok kısa sürede çözeceğimize inanıyorum.” diyen Başkan Tiryaki, daha önce burası için bir proje hazırlattıklarını, bu nedenle bu projenin tekrar revize edilerek çok kısa bir süre içinde esnaflara sunulacağını ve detaylar üzerinde mutabakata varıldıktan sonra hemen ihaleye çıkıp inşaata başlamayı arzu ettiklerini dile getirdi.

“Buraya yine tek katlı ama avm kalitesinde, yalıtımı, havalandırması, ısınması ile dört dörtlük, içinde restoranı, tuvaleti olan, Ankara’ya yakışır bir çarşı yapmak istiyorum. Yine küçük küçük dükkanlar olacak çarşıda ve dışardan hiç kimseye vermeyeceğiz, yine sizlere tahsis edeceğiz bu dükkanları. Bir hafta içinde projenin detaylarını görüşmek üzere sizlerle tekrar bir araya geleceğim” diyerek proje hakkında bilgi veren Başkan Tiryaki, esnafın yüzünü güldürdü.

“Çarşının afet kapsamına alınması için görüşmelerimizi sürdürüyoruz.”

Çarşının afet kapsamına alınması için çalıştıklarını, belediye ve kaymakamlığın bu konuda beraber hareket ettiğini, Sosyal Politikalar Bakanlığı ile de temasa geçildiğini aktaran Başkan Tiryaki, esnafa maddi yardım sağlanması için gerekli tüm kurumlarla görüşüleceğini, kısa sürede sonuç alınacağını umduğunu söyledi. .

Esnaflardan Başkan Tiryaki’ye “size güveniyoruz” açıklaması

Toplantıya 500 esnafı temsilen katıldıklarını belirten heyet üyeleri ise, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkürlerini ilettiler. Tüm esnaflar adına burada bulunduklarını söyleyen heyet üyeleri, “ Açıklamalarınız bizi çok mutlu etti. Biz her zaman arkanızdayız. Dışarda farklı görüşleri olan kişiler, çatlak sesler olabilir. Ancak esnaf adına bu heyet, söz sahibidir. Biz size ne kadar güveniyorsak, siz de bize güvenin. Daha modern ve kaliteli bir çarşının yapılacağına inanıyoruz. Lütfen bir an önce çalışmalara başlayın” diyerek görüşlerini ilettiler.

Barış T
1 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 22:59

Yangın ile ilgili başkan İ.Melih Gökçek'e bilgi vermeyen İtfaiye Daire Başkanı Ceyhun Karakuş'un görevden alındığı iddia edildi.

koray006
1 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 11:10

Neden haber vermedin dedi görevden aldı!

Alıntı:
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, İtfaiye Daire Başkanı Karakuş’u, Yunus Emre Halk Çarşısı’ndaki yangını kendisine haber vermediği gerekçesiyle görevden aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Avni Kavlak, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Yunus Emre Halk Çarşısı’ndaki yangını kendisine haber vermediği gerekçesiyle İtfaiye Daire Başkanı Ceyhun Tonguç Karakuş’u görevden aldığını söyledi.

Kavlak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Altındağ’daki Yunus Emre Halk Çarşısı’ndaki yangında itfaiyenin başarısız olmasının söz konusu olmadığını belirterek, ”İkazdan 4 dakika sonra itfaiye ekiplerimiz gitti. Canla başla çalışarak, büyük bir yangını ancak 3 saatte kontrol altına alabildiler” dedi.

”İtfaiye Daire Başkanımız, maalesef Belediye Başkanımıza yangını haber vermedi” ifadesini kullanan Kavlak, şunları kaydetti:

”Başkanımız, İtfaiye Daire Başkanını, Ankara’da itfaiyenin müdahale ettiği önemli bir olayla ilgili kendisine bilgi vermediği için daha önce uyarmıştı. ’Saat kaçta olursa olsun. Ankara’da önemli bir yangın olduğunda, itfaiyeyle ilgili önemli bir konu olduğunda, saat kaçta, nerede olursa olsun benim bilgim olacak. Yatıyorsam uyuyorsam uyandırıp bana bilgi vereceksiniz’ demişti. Ancak bu yangında maalesef saat gece 12.00’de yangın çıkmasına ve saat03.00’te yangın söndürülmesine karşın, Başkan zaten o saatte kendi bürosunda çalışıyordu. O saatte başka bir yerden gelen telefon üzerine tesadüfen yangından bilgi sahibi oldu. Bunun üzerine İtfaiye Daire Başkanını arayarak, ’Nedir? Böyle bir yangın mı var?’ diye sordu. İtfaiye Daire Başkanı da ’Evet efendim. Böyle bir yangın var. Yangını biz şu anda söndürdük’ diyor, saat 03.00’te. Başkan da bunun üzerine diyor ki ’Kardeşim ben size daha önce bana her ne olursa olsun haber verin dedim. 685 iş yerinin, esnafın iş yerinin yandığı bir yangını bana haber vermiyorsanız o zaman ben sizle çalışmam’ diyerek, görevden el çektirdi.”

http://haber.gazetevatan.com/neden-haber-vermedin ...5/1/gundem

fırat 2013
1 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 15:32
yunus emre halk çarşısı

sevgili tunç d arkadaşım ordaki insanların şu anda ne yaşadıkları büşünmeden atıyorsun herkes ekmeginden oldu milyonlarca aile battı dünyakadar borçlerı kaldı yirmi yıllık emekleri hiç oldu. pazar hakkında konuştuklarını da dogru bulmuyorum bir kişi öyle yaptı diye 680 tane esnafı suçluyorsun ordaki insanların çogu senden kibardır kimseyi bir kişi yüzünden yargılıyamzasın

Tunç D.
1 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 16:32

Öncelikle sizden ricam biraz aşağılayıcı konuşmamanız.Ben de saygılı bir insanım sadece oranın esnafının nasıl kişiler olduğundan bahsetmiştim.Ben de oraya sıkça giderdim birkaç sene öncesine kadar evimin yakınlığından dolayı.

Ayrıca gerçekten orada 685 tane işyeri var mıydı ? Ben 100-150 anca vardır diye düşünüyordum.

onurnazliaka
1 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 21:34

2. Modern Çarşı vak'ası. Sonu da öyle olmasın, verilen sözler sözde kalmasın! Sözde Modern Çarşı esnafının da mağduriyeti giderilecekti? Noldu? Orası otopark oldu, kaldı öylece...

fırat 2013
1 yıl önce - Cum 08 Mar 2013, 14:04

bakın halen bilmediginiz yerde tahminle hareket adiyorsunuz 100-150 dükkan diyorsunuz ve orda oturdugunuzu söylüyorsunuz ben orda esnaftım ve nasıl olsdugunu iyi biliyorum insanlar yalanmı söylüyor dükkan sayısını herkes bilmeden yorum yapıyor kendinizi o insanların yerine koyup yorum yapın

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet