Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Burç

16 yıl önce - Sal 02 Arl 2003, 22:33

Ben de alimemo'ya %100 katılıyorum. Cezalar yeterli değil.
Devletin aslında bunlar ile para toplaması lazım, vergiye gerek bile yok.
Benim zihni sinir procelerimi okumaktan sıkılmışsınızdır ama
bu konuda da bir fikrim var, sanırım rüşvetin önüne de geçer :

Trafik polislerine ucuz birer dijital fotoğraf makinesi vereceksin.
Kaldırımda şurada burada yasak park eden arabanın sadece önden
arkadan bir fotoğrafını çekip yoluna devam edecek. Süre 20 saniye.
Bağdat caddesi gibi bir yerde iki polis bütün caddeyi bir saatte bitirebilir.
Fotoğraflarda saat de göründüğü için 2 saat parketmiş araba gerekirse
saat başina ceza alacak. Cezalar, fotoğrafları işleyen ana bilgisayardan,
plakanın kayıtlı olduğu adrese gönderilecek. Bu sayede müthiş para
kazanılacağını ve de sonuçta kimsenin bir dakika bile kaldırıma
park etmeyeceğini, trafiği tıkamayacağını sanıyorum.

Tunc

15 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 00:56

Burç Diyorki;
Alıntı:
Trafik polislerine ucuz birer dijital fotoğraf makinesi vereceksin.
Kaldırımda şurada burada yasak park eden arabanın sadece önden
arkadan bir fotoğrafını çekip yoluna devam edecek. Süre 20 saniye.
Bağdat caddesi gibi bir yerde iki polis bütün caddeyi bir saatte bitirebilir.
Fotoğraflarda saat de göründüğü için 2 saat parketmiş araba gerekirse
saat başina ceza alacak. Cezalar, fotoğrafları işleyen ana bilgisayardan,
plakanın kayıtlı olduğu adrese gönderilecek. Bu sayede müthiş para
kazanılacağını ve de sonuçta kimsenin bir dakika bile kaldırıma
park etmeyeceğini, trafiği tıkamayacağını sanıyorum.

Dijital Makinesi de olur ama gerek yok. Bulundugum yerdeki ornekten bahsedeyim; Burada bu işleri polisler dahi yapmıyor. Belediye görevlileri ellerinde El terminalleri var anında cezayı yazıp cama yapıştırıyorlar. Akşam oldumu El terminallerini Belediyedeki ana bilgisayara bağlayıp bilgileri sisteme ekliyorlar.

Park ile ilgili yollar. Önemine göre değişik renklere boyalı Mavi = yarım saat, Kırmızı = yassak, Sarı = rezervli, Belediye tarafından kiranlanmış gibi.

Gokhan
15 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 01:02

Kaziklar benim fikrime gore cok cirkin bor goruntu yaratiyor.Ama! ozellikle Istanbul'da arbanizi nereye park ederseniz edin hemen basiniza "degnekci" denen nereden turedigi belirsiz,kaba,sokakta dikilmekten baska bir isi olmayan adamlardan biri dikiliyor ve para istiyor..Vermezsen de "arabana birsey olursa sorumlusu ben degilim ha" diye imali sekilde tehdit ediyor...Simdi bu adamlara gelir kapisi acmaktansa kaldirimlarda kazik olmasi cok daha iyi..Ama kaziklari kaldiralim derlerse de bu ipsiz sapsiz adamlari da ortadan kaldirmlari gerekir..Benim canim zamaninda cok yandi bu adamlar yuzunden..

Anıl

15 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 01:33

Burç bu sayfada çok evvel yolladığın beton dediğin resimde ne yazıkkı taş.
Ama onlar tek tek dizilmiyor. Araları zaten dolu bir şekilde getirilip kalıp kalıp getiriliyor.

-ALPER-

15 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 15:12

Anıl demiş ki:
Burç bu sayfada çok evvel yolladığın beton dediğin resimde ne yazıkkı taş.
Ama onlar tek tek dizilmiyor. Araları zaten dolu bir şekilde getirilip kalıp kalıp getiriliyor.

bu kanıya nasıl vardın bilemiyorum Anıl ama Erenköy'de de yaptılar yakın zamanda asfaltı döküyorlar dümdüz üstüne kalıp gibi bişey koyup eziyor sonra da böyle şekil oluyor.

Burç

15 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 23:44

Duvarın kenarına bakarsan asfalt olduğunu daha iyi görebilirsin,
elimde başka fotoğraflar da var, ilk fırsatta gönderirim.

Taner80

15 yıl önce - Çrş 19 Oca 2005, 00:01

Bence bu kaziklarin görünüs sekli Istanbulun heryerinde ayni olsa cok daha iyi olurdu, mesela üsküdar veya bagdat caddesine yerlestirilmis güzel kaziklar, Istanbulun diger semtlerinede yerlestirilebilirdi.

MehmetK
14 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 17:09

Yukarıda tartışması yapılan malzeme Burc'un söylediği gibi Asfalttır

Ve tüm İSTANBUL'UN İHTİYACI OLAN SAĞLAM,EKONOMİK,UZUN ÖMÜRLÜ kaldırımda

yukardaki resimde görünen sistemle asfalta baskı yönetimiyle oluşturulan taş görünümlü renkli asfalttır.

Bu ülkede Belediyeler yukarıda bahsettiğim tipte kaldırımlar yapmadıkça (sağlam,ekonomik...vs)

Türkiye'de gerçekten kaliteli çalışan Belediye VAR diyemem

Yapılan (çok az bir bölümü Yerli malı buarada) granit taşlar şimdiden dağıldı kırıldı daha henüz bir kaç ayda,  3 yada 5 sene sonra iyice berbat olacaklar,harcanan aşırı işçilik zamanı! aşırı pahalı malzeme! , pratik olmayan ve sık ihtiyaç duyulacak onarımlar! işte size okkalı bir ziyan örneği granit kaldırımlar ( bir çok dünya şehri gördüm granit kaldırım yok, nedenleri yukarda )

ben Mühendis değilim bunu görüyorum bu işin başında olanlar nasıl görmez
tabii ki görür de görmek istemez daha çok kaldırım daha çok kardeşimiz zengin olsun halkada çalışılıyomuş görüntüsü verilsin

kaldırım bu kadar önemli mi ki ...bence önemli pek çok şeyinde aynası aynı tuvaletler gibi

Engin

14 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 19:39

Alıntı:
sanırım rüşvetin önüne de geçer :

geçemez burç,

10 ytl verirsen belki fotoğraf makinesinin pili bitebilir...  

Efiliz
14 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 20:15

Geçenlerde pendikdeki bir okulun önünde bu kazıkları farketmedim ve aracın yan kapısını sürttüm .Demirden yapılmış siyah, bodur, perforjeji andırıyor.Diğer semtlerdekine nazaran daha güzel pendik'in kazıkları.Keşke tüm belediyeler aynı modeli kullansaydı, resimlerde gördüğümüz gibi çok çirkin görüntüleri var ama pendikdekiler gerçekten güzel gözüküyor.söylemeden edemiyeceğim!.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM