Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
erhanthunder
12 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 13:28
Buca'da Yapılması Planlanan Havuz İçin 8 Aydır Yanıt Bekleniyor - [ŞEHİR]


Alıntı:
Şeboy: Büyükşehir halka hesap versin

Başkan Cemil Şeboy, "Kocaoğlu'ndan olumlu ya da olumsuz bir cevap alamadıklarını belirtti


Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, ilçede yaptırmayı planladığı yüzme havuzu projesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden 8 aydır olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmemesine isyan etti. "Artık yanıt versinler de ne yapacağımızı bilelim" diyen Şeboy, "İstemiyorlarsa da söylesinler. Gerekirse buraya başka bir şey yaparız. Ama o zaman bunun hesabını halka Büyükşehir Belediyesi verir" dedi.

Kriz yarattı
Şeboy'un, Büyükşehir Belediyesi ile yaşadığı 'havuz krizi" Kasım 2004'de başladı. Şirinyer Evlendirme Dairesi'nin yanındaki arsada yüzme havuzu yapmak isteyen Şeboy, imar planlarında yeşil alan olarak belirlenen arsayı, semt spor alanına dönüştürdü. Alanda kapalı ve açık iki yüzme havuzu, idari bina, soyunma odası, basketbol ve voleybol sahaları yapılacaktı. Havuz projesi 11 bin 583 metrekare alanda, 2 bin 124 metrekare inşaat hakkı ile hayata geçirilecekti. Bu plan düzenlemesi onay için 18 Kasım 2004'te Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildi.
Ancak Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık bir yıl projeye yanıt vermedi. Bunun üzerine Şeboy, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bire bir görüştü.

İnşaat yoğunluğu
Şeboy, bu görüşme sonunda projenin "inşaat yoğunluğuna" neden olduğu için onaylanmadığını öğrendi. Ardından Buca Belediye Meclisi ikinci bir karar aldı. Projenin yapılacağı alan, 11 bin 583 metrekareden 2 bin 350 metrekareye, inşaat alanı ise 2 bin 124 metrekareden 873 metrekareye düşürüldü. Havuz sayısı da bire indi.

İki kez değişti
Şeboy, ikinci plan düzenlemesini de Kasım 2005'te Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdi. Ancak, Büyükşehir Belediyesi aradan 8 ay geçmesine rağmen projeyle ilgili Buca'ya yine bir yanıt vermedi. Buna isyan eden Başkan Şeboy, "Büyükşehir Beledeyesi artık ya 'evet' ya da 'hayır' desin. Ona göre ne yapacağımızı bilelim. İstemiyorlarsa da söylesinler. O alana başka proje yaparız. Ama o zaman halka bunun hesabını Büyükşehir Belediyesi verir" dedi.

Tenis Kulübü'nü üç bakan açacak


Evka-1'deki tesislerde 6 adet kort bulunuyor

Buca'da belediyenin kurduğu Tenis Kulübü, 2 Eylül'de Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından açılacak.
Buca Belediyesi Tenis Kulübü, Evka-1'deki 13 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. İki katlı binanın spor ve kültürel ihtiyaçlara yanıt vermesi hedeflendi. Tenis Kulübü, 350 kişilik restoran, kafeterya-bar, satranç odası, bilardo ve aeorobik salonu, sauna, soyunma odaları ile modern bir spor merkezi haline getirildi. Tenis Kulübü'ndeki doğal teraslı araziye
6 adet uluslararası kort yapıldı. Çocuklar için 2 adet çocuk kortu hazırlandı. 3 bakanın açılışını yapacağı tesis sayesinde, Buca'da bir dönem Levantenlerin sporu olarak bilinen tenis, yıllar sonra yeniden ilçedeki spor etkinlikleri arasında yerini alacak.

 
Yeniasır.01.08.2006

Başka bir mesajda geçmişti ve orada havuz olayını örnek vermiştim.Bugünde bu haber çıktı.Buca belediye başkanını izmir b.b. için aday olarak görmeye başladım ve sanırım başka çevrelerde görmeye başladı.


serdar.yildirim
12 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 14:32

Ben Seboy'u Baskanliga aday görmüyorum . Sirinyere yapmayi planladigi havuzun ne yeri nede arazi büyüklügü buna uygun görünmüyor . Bu projeyi 8 aydir bekliyor neden ? cünki sirinyer ve Buca 'da yesil alan birakmadilar apartiman dikmedik. Övündükleri Parklar ve Bahceler suni Palmiyeler kurumus Cimlerle ve sacma sapan megaloman  heykelleriyle hic mi hic güzel degil. Bunlara bosuna Para harciyacagina önce üstünde  Sirinyer Pazarina kadar yürüyebilecegimiz kesintisiz yaya yollari yapsinlar . O sözkonusu Havuz yapilacak arazinin yanindaki ( simdi Apartiman ve alti Süpermarket)  Üzüm Baglari icindeki Ev yesil alan olacakken bir anda Imar izni alarak Apartmani dikiverdiler, halbukisi o kösede Sirinyer parkina dahil edilebilir ve zaten az olan yesil alanlarimiz bir Bütün olarak görünürdü. Forbes Caddesi'de pislikten görünmüyor ayrica orta alana koydugu Hayvanlarda hastaliktran ve bakimsizliktan ölüyorlar ama kimse leslerini bertaraf etmiyor. belediye Zabita Arabalariyla kendi Sponsor oldugu konseri Hoporlörlerle bangir bangir son sesle bagirttirarak ,uyuyan veya hasta olan varmi düsünmüyor bile. Belediyenin Ses limitlerine uymasi gerektigini hatirlattiginizda ise aynen daha yüksek sesle devam ediliyor. ben böyle belediye yönetimine karsiyim.
saygilar
Serdarcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet