Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Haldun Turan

5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 17:44
Beşiktaş Düzce'ye Spor Köyü Kuracak [PROJE]


Kartal Düzce'ye konacak

Fenerbahçe'nin Topuk Yaylasındaki süper kamp tesisleri sadece takımlarına değil taraftarlarına da otel hizmeti veren çok hoş bir yer. Aynı bölgeye Beşiktaş'ın da yatırım yapması güzel bir durum olacak. Galatasaray da gelirse yazın kamplarda maçlar yaparlar

Düzce güzel yaylalarıyla ve coğrafyasıyla büyük kulüplerin yatırım yapmak için hevesli olduğu bir cazibe bölgesi olmaya başladı. Beşiktaş'a hayırlı olsun şimdiden.
Alıntı:
Beşiktaş'ın Düzce'de kurmayı planladığı ''spor köyü'', Kurugöl ve Yörükler yaylasında yapılacağı belirtildi.

Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Beşiktaş'ın yapmayı palanladığı tesisin Türkiye sporuna büyük katkıları olacağını söyledi. ''Büyük kulüplerimiz sezon öncesi kamplarını yurt dışında yaparak büyük bir külfetin altına giriyor.

Düzce'nin doğası yurt dışını aratmayacak derecede güzel ve elverişlidir'' diyen Şiran, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Topuk yaylasına yaptığı yatırımla buna öncülük ettiğini vurguladı.

Şiran, Beşiktaş'ın ardından birçok kulübün de Düzce'de yer aramaya başladığını belirterek, şöyle konuştu:

''Düzce Türkiye'nin iki metropol kentinin arasında ulaşımı kolay, doğası temiz bir coğrafyaya sahiptir. Beşiktaş'ın yatırımını heyecanla bekliyoruz.

Oksijeni bol orman içerisinde spor yapmak, hem sporcu açısından çok verimli olmakta hem de sessizliği açısından beyinleri dinlendirmektedir. Bu açıdan büyük takımlarımızın tercihleri sessizlik ve bol oksijenli bölgeler oluyor.

Bu yatırım bölgeyi oldukça hareketlendirecektir. Gençlerimizin Spora olan ilgisinin artmasını sağlayacak, doğa turizmini de canlandıracaktır.''

''Projeler şu anda bitmiş vaziyette''

Düzce Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Hikmet Dağdelen, tesislerin yapılacağı Kaynaşlı Kurugöl ve Yörükler Yaylası'nda AA muhabirine yaptığı açıklamada Beşiktaş'ın 1,5 yıldır tesis kurma çalışmalarına Fikret Orman yönetiminin son noktayı koyduğunu söyledi.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'nün projeyi Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na sunmasının ardından kısa zamanda netice alındığını ileri süren Dağdelen, ''Şu ana kadar her şey iyi gitti, sonuca varıldı. Proje, onaylanmış vaziyette. Hiçbir sıkıntının yaşanmadığı bir noktaya geldik'' dedi.

Kurugöl ve Yörükler Yaylasının, ikiye ayrılan bir mevki olduğu için Kurugöl'un turizme açık, insanların da otellerde konaklayabileceği bir nokta olacağını belirten Dağdelen, şu bilgileri verdi:

''Yörükler Yaylası da tesisleşmeyle ilgili Beşiktaş'ın kamp yapacağı, futbol sahalarının ve spor salonlarının bulunduğu bir yer olacak. Bütün amatör branşların burada konaklayabileceği bir nokta olacak.

Kurugöl'de iskelemiz, iskele üstünde yapay bir yüzme havuzu olacak. Konaklamak için ağaç evler yapılacak. Aynı zamanda karşı tarafta 250 yatak kapasiteli otelimiz olacak, ama asla doğayı katletmeyecek.

Doğaya uygun vaziyette 20 yataklı bölüm yapılacak. Ayrıca çevre düzenlemesi olacak. Yürüyüş ve bisiklet parkurları yapılacak. Bu parkurlarla Yörükler Yaylası'na geçiş yapılacak.

Yörükler Yaylası ile Kurugöl arasında 2 kilometrelik uzaklık mevcut. Yörükler Yaylası'nda 4 futbol sahası, çok amaçlı spor salonu olacak.

Bu projeler şu anda bitmiş vaziyette. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan müjdeli haber geldikten sonra çalışmalar hızlandırılmış vaziyette inşallah tesis yapımına en kısa zamanda başlanacak.''

''Tesisler 8 ayda tamamlanacak''

Hikmet Dağdelen, Bolu'ya bağlı Seben Göleti'nin merkeze 42 kilometre uzaklıkta olduğuna dikkati çekerek, uzak olmasından dolayı tesislerin Düzce'ye yapılmasına karar verildiğini anlattı.

Dağdelen tesislerin 8 ay içerisinde bitirilmesinin düşünüldüğünü belirterek, ''Çünkü burada yığılmış bir şey olmayacak. Doğaya uygun olması için hep ağaçtan yapılacak tesisler için çelik konstrüksiyon kullanılacak. Ağaçtan yapılacağı için süreç 8 aya düşecek'' ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın Düzce'ye gelmesinin turizme büyük katkı sağlayacağını savunan Dağdelen, kentin spor merkezi olabileceğini vurguladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın Düzce Valisi Adnan Yılmaz'ı ziyaretinde, ''Biz Avusturya kampına gittik. 250 bin doları 15 günde verdik. Ben 250 bin dolara doğayla baş başa kaldığım Düzce'de daha güzel şeyler yapabilirdim.

Neden ben Avusturya'ya gideyim, Düzce gibi yerler varken'' dediğini anlatan Dağdelen, Türkiye'de bu gibi yerlerin Düzce'de çok olduğunu, bu nedenle bütün kulüpleri Düzce'ye beklediklerini sözlerine ekledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, mali kongrede yaptığı konuşmada, ''Düzce'de bir spor köyü planladıklarını, tesiste bütün sporcuların kamp yapabileceğini, aynı zamanda turizm açısından bütün Beşiktaşlılar'ın buradan yararlanabileceğini'' açıklamıştı.Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/haber/kartal-duzceye-konacakHüseyin_44

5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 18:04

Alıntı:
''spor köyü''


Haldun süper bir haber
spor köyü varmıydı? ilk olacak heralde
Beşiktaşım süper bir projeye imza atmış gerçekten çok sevindim


Devlet38
5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 19:39

Bu hafta yeni stadyum projesini inceledik, şimdi de spor köyü projesinin haberini aldık.
Bu gelişmeler sevindiriyor tabi ki. Her sene Avusturya'ya gitmektense Düzce'ye gideriz artıktugcanaslan
5 yıl önce - Çrş 27 Şub 2013, 19:53

Alıntı:
ilk olacak heralde


Spor köyü ismi ilk olacak ama içerik olarak ilk olmaz ilkini fener yaptı adını spor köyü koymadı 'tesis' koydu
Umarım beşiktaş çıtayı yükselterek güzel bir tesise kavuşur


Yakup

5 yıl önce - Prş 28 Şub 2013, 17:59

son gelismlere göre Besiktas yakin bir zamanda güzel günler görecek insallah....

zaten birkac yerdende büyük miktardaa para gelecek kulübe...


Togay_1981
5 yıl önce - Prş 28 Şub 2013, 20:11

Karanlık Demirören döneminden sonra güzel uğraşlar veriliyor.Yönetim biraz acemi bazı hataları oluyor ancak kurumsallık yönünden doğru çabaları var.IMG Doğuş ile bugün yapılan antlaşmada bu çabalardan biri.8 yıllık Fetret Devrinde bu camia öyle erozyona uğradı ki rakiplerden oldukça geri kalındı hemen hemen her konuda.İnşallah kısa zamanda doğru adımlarla her branşta zirveye ulaşan bir Beşiktaş göreceğiz diye umut ediyorum.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET