Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hakkari'ye barış erken geldi !

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Koray C.

5 yıl önce - Çrş 06 Şub 2013, 22:39
Hakkari'ye barış erken geldi !

Terörle mücadelede komutanlar Güneydoğu'da kapı kapı gezerek bölgedeki kanaat önderlerini ziyaret etti.
Alıntı:
"81 YILDIR BU BAYRAĞIN ALTINDAYIM"
O ziyaretlerden biri de Hakkarili Latifan Katırcı'ya gerçekleştirildi. Latifan Dede'nin sözleri teröre tokat niteliğindeydi: ''Yaşım 81'e girdi ben bu bayrağın altında yaşayalı, babam atalarım bu bayrağın altında yaşayalı. Evet eskiden yanlış yapan vardı. Ama bir kişi iki kişi toplum değildir, devlet bizi koruyor, devlete bakıyoruz ki maşallah."

"DİLİNDEN DUA EKSİK OLMUYOR"
Latifan Katırcı, Hakkari Dağlıca Köyü'nde yaşayan, bölgede kanaat önderi ve sözüne saygı gösterilen biri. Dilinden, komutanlar ve ülkesi için dua eksik olmuyor: "Başta Allah'u Teala sizleri muhafaza etsin. Bu devlete, bu bayrağa, bu orduya yan gözü ile bakan benim canım bile olsa inşallah o can, cenneti bulmasın."

Alıntı:
"SİZİN İÇİN BURADAYIZ"
Komutanın sözleri de bu dostluğu açıklar nitelikteydi: "Biz de sizin için buradayız, biz de sizin canınızın malınızın, ırzınızın, namusunuzun her şeyinizin bekçisiyiz. Biz, yeterki omuz omuza verelim güçlerimizi birleştirelim, siz bizi bağrınıza bastınız biz de sizin için buradayız."

Pkk denen hastalığı bitirecek sahne karşımızda.
Çok güzel görüntüler. Komutanların daha önce pkklılara gösterdiği ilgi,alaka,müsamaha ve şimdide oradaki halk ile diyalog halinde olması çok güzel.
http://www.ensonhaber.com/komutanlar-guneydoguda- ...orumlari/2

servet akkaya1
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 02:38

inşallah biter artık.
kimse üzülmesin. bu vatan için ölenler inşallah şehit olmuşlardır ve diğer dünyada ailelerini de kurtaracaklardır.

Ruşen B
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 03:25

Helal olsun, terörü bitirecek olan bu fotoğraftaki sevgi ve samimiyettir.

alp coşkun
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 03:38

Bu fotoğrafa bakıpmı terör bitecek sandınız yada siz pkkyı ne sanıyorsunuz ?

Ben bölgede 15-20 yıl önce görev yaparkende 80 -90 yaşındaki adamlar ben yoldan geçrken saygısından ayağa kalkardı ..hala zihniniz almıyor teröristle bölge halkının aynı olmadığnı ..hala aklınız almıyor terörün geçmişin sol yıkıcı örgütlerin uzantıları devlet düşmanları olduğnu...hala aklınız almıyor terörün dış mihrakların piyonu olduğunu...hala aklınız almıyor terörün bu işten nimetlenenlerin gelir kaynağı olduğnun..hala aklınız almıyor terörün ermeni taşeronluğu yaptığnı...hala aklınız almıyor ekonomik sıkıntılardan dolayı ordaki gençlerin terörün kucağna düştüğnü..

Cemoli D18
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 12:48

güzel bir görüntü bu her dilde seni seviyorum demeye meraklıysak ana dili de kullananı hor görmemeliyiz

zamirdagin

5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 13:36

Çok güzel bir kare. Zaten bu terör belasından ancak bu şekilde kurtulabiliriz. Bize inanan insanlar çok orda biliyorum, devletini seven sayısı o kadar da az degil. Ama bu adamlari bulup bu düşüncelerini haykirircasina anlatmasi, anlattirmamiz gerekiyor. Çünkü bölmek isteyenlerin sesi oyle yüksek çıkıyor ki orda. Bastırıyor herkesi

Guven75

5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 14:01

Güzel Kareler bunlar ama maalesef Terör Örgütü ve de BDP korkarım o Bölge Halkını cezalandırabilir.Böyle güzel Kareler ( Asker-Bürokrat-Halk ) kaynaşmasından bu iki " Taşeroncular " hiç hoşlanmazlar.

Tuna Yersu
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 14:09

Güzel görüntü elbette ama terörü bitirecek değil malesef.

Bu iş askerle vs de olmaz.

Hükümetin ABD ile görüşerek bu işi bitirmesi lazım ama bu iş hükümetin gücünü de aşıyor.
İşin içinde silah tüccarları, eroin, siyasi planlar ve para var.

Bu iş ancak ABD ile çözülür zira o bölge onların denetim ve kontrolünde.

Bekir Yal
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 19:27

Terör dağdaki teröristler yokedilmeden bitmez.

Sivil halkın katılımı azalır böyle davranışlarla ama terörü bitirmek için dağdaki teröristi yoketmek, destekçisi politikacıları adam etmek, para kaynaklarını engellemek, dış kaynaklarını sindirmek gerekir. Yoksa terörü bitireceğini bilsek 70 milyon Kürtçe konuşsun.

Muhammed Egemen
5 yıl önce - Prş 07 Şub 2013, 19:37

Olması gerekende buydu yıllardır.Oradaki halkı toptan terörist ilan etmek ve onları yıldırmakla bir yere varılamayacağını hatta daha beteri onları devlete vatana millete daha da kinlendirip dağa çıkmalarına sebep olduğumuzu 30 yılımızı ve 40 bin vatan evladımızı kaybederek öğrendik maalesef.Ama dilerim ki bundan sonra oradaki vatandaşımızın gözünde asker demek işkence küfür ve her türlü hakaret demek tabusunu yıkabiliriz.Tabiki dağda benim askerime kurşun sıkanlar silah bırakıp inmedikçe bu savaş bitmeyecek ama şu yukarıdaki görüntü karşılıklı kurşun sıkarak bu savaşın bitmeyeceğinin ve artık karşılıklı diyalog ve iyi niyetle ancak bu şavaşın biteceğinin bir göstergesidir.O albayın alnından öperim.Bi şehit yakını olarak şunu diyorum ki Allah bu savaşa bir nokta koymak isteyen herkesten razı olsun .

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET