Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Gökhan Gök

5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 14:27

...Ve köşe bucakta benim oğluma (Hz. Mehdi (as)'a) yardım edecek dağınık olan Türk bayrakları zuhur edecek.
(Gaybeti numani, s. 323)
 


BurakD
5 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 14:52

Gaybeti numani dikkatimi cekti ve internette buldum bu kitabi. Seyh Muhammed bin ibrahimi numani tarafindan Hz Mehdi hakkinda ki hadisler kitabinda geciyor. Hadisin tamami altta yaziyor. Gercekten enteresan seyler yaziyor. Hz. Mehdi konusunda Cubbeli hocanin kitabini tek gecerim ama bu kitabida arastiracagim.

Ýbrahim bin übeydullah bin alâ babasýnýn þöyle dediðini nakleder. Ýmam caferi sadýk aleyhisselam þöyle buyurdu: emirülmüminin aleyhisselam kendisinden sonra kaim'in kýyamýna kadar gerçekleþecek olan olaylardan bahsetti. bunun üzerine hüseynaleyhisselam dedi ki: ey emirülmüminin! allah yeryüzünü ne zaman zalimlerden temizleyecek? emirülmüminin aleyhisselam þöyle buyurdu: "dökülmesi haram kanlar dökülmedikçe allah yeri zalimlerden temizlemeyecektir. -sonra uzun bir hadiste emevilerle abbasilerin durumunu anlattýktan sonra þöyle buyurdu. kaim horasan'da kýyam ettiðinde kufe ve moltan'a galip gelecek ve beni kâvân adasýný(186) ele geçirecek. ve bizden olan bir kaim gilan'da kýyam edecek ve abir'lilerle deyleman'lýlar(187) ona itaat edecekler. ve köþe bucakta benim oðluma yardým edecek olan daðýnýk türk bayraklarý zuhur edecek. onlar kýsa aralýklarla zuhur ederken basra þehri harabe olacak ve emirlerin emiri mýsýr'da kýyam edecek. sonra hz. ali uzun bir hikayeden sonra þöyle buyurdu: Ýþte binlerce insan teçhizatýný kuþanýp da herkes gruplara ayrýlýnca ve bir koç öldürüldüðünde orada bir baþkasý kýyam edecek ve fitneler çýkaracak, kafirler helak olacak. sonra arzulanan kaim ve meçhul imam kýyam edecek. onundur þeref ve fazilet. o senin oðlundur ey hüseyn. onun gibi evlat yoktur. Ýki rüknün arasýnda zuhur edecek ve iki eski elbisenin arasýnda insanlara ve cinlere galip gelecek. ve hiçbir yeri ekilmemiþ býrakmayacak. onun zamanýna ulaþanlara ve ona katýlýp onun günlerini görenlere ne mutlu."


alpaslan120

5 yıl önce - Sal 05 Şub 2013, 00:06
Macar muhalefet lideri: Türkiye'nin torunlarıyız


Macar muhalefet lideri: Türkiye'nin torunlarıyız
Macaristan'ın muhalefet parti lideri Vona Atilla: Türkiye'nin torunlarıyız, iktidara gelirsek Turan ordusuna katılacağız
04.02.2013 - 11:29

Başbakan Erdoğan'ın Macaristan temasları öncesinde konuşan muhalefet partisi JOBBİK'in Genel Başkanı Gabor Vona Atilla, Türklerin torunları olarak bu ziyareti çok önemsediklerini belirterek Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan arasında kurulan askeri işbirliğine dikkat çekti.

TÜRKİYE'NİN TORUNLARIYIZ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan'ın başkenti Budapeşte'ye yapacağı ziyaret öncesi gündemi değerlendiren muhalefet partisi JOBBİK Başkanı Gabor Vona Atilla, 'torunları olarak bizler bu ziyareti çok önemsemekteyiz ve iki halkın tarihe dayanan bağlarının daha da güçlenmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız' açıklamasında bulundu.

Atilla, Türkiye'nin gücünün, uluslararası arenada inanılmaz derecede kabul gördüğünü ve birçok açıdan dünya halklarına örnek teşkil edebilecek düzeye geldiğini belirtti.

TURAN İŞBİRLİĞİNE DAHİL OLALIM
Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan arasında kurulan askeri işbirliğinden dolayı Turan halklarını tebrik eden Atilla, işbirliğinin barışa hizmet edeceğine kuşku duymadığını söyledi. Atilla, Hükümet oldukları taktirde bu askeri işbirliğine dahil olma konusunda pozitif düşüncelere sahip olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE ARTIK DÜNYA GÜCÜ
Macarların, Türkleri kardeş olarak gördüğünü ve Macaristan ile Türkiye arasında ortaklıkların olması için hiçbir sebep bulunmadığını öne süren Gabor Vona Atilla, 'Tarihi bir dönemeçte bulunmaktayız. Türkiye artık birçok açıdan dünya gücü sayılmaktadır. Ortaklıkların her iki tarafa faydalı olacağına inanmaktayım. Meclis konuşmalarımda hükümetimize Türkiye ile ilişkilerimizin daha da güçlendirilmesi gerektiğini defalarca ifade ettim. Umarım bu tarihi fırsat iyi değerlendirilir' diye konuştu.

http://www.ensonhaber.com/macar-muhalefet-lideri- ...02-04.html
Gökhan Gök

4 yıl önce - Sal 30 Tem 2013, 12:39

OSMANLI ORDUSU DİRİLİYOR ! İŞTE YENİ TURAN ORDUSUUzun süredir bütün Türk devletlerinin ordularının birleştirilmesi Türk devletlerinin gündemindeydi. Dün itibariyle Azerbaycanda ilk etepta 4 Türk devletinin katılımıyla birleşmiş Türk orduları (TURAN ORDUSU) kuruldu. Kurulan Turan Ordusu, NATO gibi görev alacak. Türk devletlerini tehtit eden dış güçlere karşı orduların bütün imkanlarıyla birlik olup gerekirse silah gücüyle karşılık verilecek diğer görevi ise müslüman ülkelerin can güvenliği ve dünyada barışı korumak olacak.

Turan ordusu birçok alanda; gelişmiş silah üretimi, füze kalkanı, uzun mesafeli füze, savaş uçakları, savaş gemileri, helikopter ve insansız savaş uçakları üretimi içinde ekonomilerini ve bütün güçlerinide birleştirecek. İlk etepta Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan Turan Ordusuna Katıldı. Turan ordusunun ilk başkanlığı oybirliğiyle 2014 sonuna kadar birliğin en kuvettli ordusuna sahip olan Türkiye'ye verildi, Türkiye ise daha sonra başkanlığını Kırgızistana devredecek. Sadece 4 devletin bünyesinde bulunan 2 milyon 800 binlik asker gücü sayısı bile Başta İsrail olmak üzere birçok ülkeyi korkutmaya yetti.

Dünya gündemine haber bomba gibi düştü birçok ülkede bu olay haber bültenlerinde son dakika olarak geçti ve Türkler dünyaya karşı birleşti tehlike kapıda manşetleri atıldı. Dünya üzerinde 7 Türk Cumhuriyeti ve 50 nin üzerinde ufak Türk devleti ve eyaleti var. Sadece 7 Türk Cumhuriyetinin bile birleşmesi Dünyanın en güçlü ordusunu oluşturmaya fazlasıyla yetiyor.


saturn yerlisi
4 yıl önce - Çrş 07 Ağu 2013, 01:13

Bu anlaşmayı imzalayan org. bekir kalyoncu süresi dolmadan emekli edildi, birkaç gün önce. Neden acaba?

Misafir 2a4

1 ay önce - Sal 27 Şub 2018, 23:04

Suriye de ve Somali Sudan Katar daki uslerde bu ortak birlikte gorev alsa super olmazmi.
" target="_blank" class="postlink">Misafir 2b6

1 ay önce - Çrş 28 Şub 2018, 07:34

Ortak hava, deniz ve kara gucu olusturulsa. Guzel olur.

Misafir 9b4

1 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 11:47

nasıl katılırız ?

Adem Karataşlı
1 ay önce - Prş 08 Mar 2018, 13:06

Geçen sene de İslam Ordusu kurulmuştu. Maşallah kuran kurana. Bu gidişle kimse tutamayacak bizi

Misafir 2f5

1 ay önce - Çrş 14 Mar 2018, 15:47

Su Suriyeden alinan bolgelere halkin yerlestigi bolgeye koruma amacli bu kuvvet gorevlendirilse hem Oso ya egitim verilir hem tecrube kazanilir baris gucu gibi bulundururuz iyi olmazmi. Hatta Somali Katar ussundede bulunmalari tecrube olur. Birseyler yaklasiyor artik bu bir gercek.sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET