Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Karaman Ahmet
7 yıl önce - Çrş 23 Oca 2013, 23:58

Alıntı:
kop projesinden bir kısım su altınapaya aktarılsa baraj genişlese konyalıların hafta sonlarını değerlendirebilecekleri tekne turu yapabilecekleri, plaj yapılıp yüzebilecekleri piknik, doğa sporları yapabilecekleri bir yer olsa iyi olmazmı. kop projesini sadece bir kaç ilçenin tarımsal sulamasıyla heba etmek ne kadar mantıklı.

KOP Projesi kapsaminda Beysehir Gölüne su aktarilacak, Altinapa Barajinada aktarilacakmi bilemiyorum...

Fakat Altinapa Barajina kum döküp plaj yapmak, piknik ve mesire alanlari, cadir kamp tesileri, yay bahceleri, restaurantlar vs. yapmak icin Altinapa Barajini büyütmeye gerek yokki...önemli olan barajin dibini temizlemek, uygun bir bölgeye kum dökmek ve yapilacak tesislerin cevre düzenlemesini iyi yapmak.

Almanyada benim kaldigim nüfusu 80.000 civarindaki kücük sehire 30-40 km yakin iki bölgede cok daha kücük barajciklarda kiyiya kum döküp. böyle projeleri yillar önce gerceklestirdiler ve hatta bu barajciklardan tekinde su kaykayi tesisleri bile var...

Bu sebeple, milyonluk metropolü olan Konyanin dibinde bu büyüklükteki barajin neden degerlendirilmedigini anlayamiyorum...acaba bilmedigimiz bir engelmi var?...gerci Türkiyenin en büyük tatli su gölü olan Beysehir Gölünde bile kumsali ve plaji daha yeni yaptilar, belki ileride sira Altinapa Barajinada gelir....

oguz42

7 yıl önce - Prş 24 Oca 2013, 05:41

Ahmet abi haberin varmı bilmiyorum ama burda dile getirilen projelerin (yapay plaj,kampıng,mesıre alanı,ada içinde kafeteryalar,Doğal hayvan yaşam alanı,çocuk parkları, izci kampları, tırmanma parkurları tekne turu ağaçlandırma vs) Bunların hepsi Sille barajında yapılmaya başlandı bile, Koski Selçuklu belediyesine devretti sille barajını şu anda göle çevriliyor. Yani bu yüzden sanırım altınapa barajında uygulanmaz bu projeler hemde altın apa barajının hemen yanında Kent ormanı varken zor görünüyor..

sedat karahallı
7 yıl önce - Pzr 03 Şub 2013, 02:08

(+)

Güzel fatih

7 yıl önce - Çrş 13 Mar 2013, 00:21
Derbent ten Konya istikameti

(+)   (+)
(+)   (+)   (+)   (+)

hhsyn

7 yıl önce - Cum 29 Mar 2013, 01:38

(+)

(+)