Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Tunceli Ermenileri

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ahmet Kozanlı
4 yıl önce - Sal 22 Oca 2013, 22:48
Tunceli Ermenileri

Alıntı:
Evet yaşım 50 ömrümün destisi doldu dolacak.Bu güne kadar gün oldu Türk oldum okula başladım,Türküm ,doğruyum calışkanım dedim.Gün gecti Kürt oldum Zaza'ca öğrendim zamanı geldi Alevi oldum,cem tutup semah döndüm,birde baktım devrimci olmuşum Yaşasın halkların kardeşliği dedim.Oysa benim gerceğim bunlar değildi çünkü ben zulüme oğramiş kadınları kızları toplu tecavüze oğramış yol kenarlarında insanlarımın cesetleriyle dolu soykırıma oğramış kadim bir halk olan bir Ermeni coçuğuydum. Türk oldukça dilimi unuttum Kürt olduğumda halkımı unuttum Alevi olunca dinimi unuttum.50 yaşımdan sonra kim olduğumu hatırlayıp öğreninçe de milliyetci oldum. neyse benim milliyetçiliğim bana kalsın Devrimci kardeşlerim eleştirileriniz kabulümdür.Gecmişimizle ilgili kitaplar yazılmaya başlayınca bizde okuyunca öğrendik dedelerimizin neler yaşadığını gözleri yaşlı cıktık yola Dersimden ne kadar gecmışı Ermeni olan var bir öğrenelim dedik.Denek kurmaya karar verdik bunuda başaracaz sayılı gün kaldı.gördük ki avrupadan türkiyenin değişik yerlerinden bizi bekleyenler varmış şimdiden arayıp duruyorlar derneği nezaman kuracaksınız diye.Evet az kaldı yardımlarınızla Dersim Emenilerinin tabusunu yıkıp kendimizi bulacaz kavuşmak dileğiyle GÖRÜŞÜRÜZ( PARİ OR)

http://dersimermenileri.reklam_link.com/

Tuncelide ciddi manada zaza ve kürtlerin yaşadığını bilirken, bu sitede anlatılanları görünce, gizli ermeniler meselesinin Türkiyede ne kadar ciddi bir durumda olduğunu farkettim. Geçen hafta pariste öldürülen pkklı kadınlardan brinin ermeni olduğu ortaya çıkınca, bu dşüncem daha da pekişti

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET