Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Berk
10 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2012, 03:47

internet sitesine girdim..
toplam 8 tane unite(oyuncak-roller coaster tarzi seyler) var..
ancak 8 tane unite ile bir disneyland veya sixflags olamazsiniz..
anladigim kadari ile modern bir lunapark kuruyorlar..
Halbuki Disney veya WarnerBros ile anlassalardi (Disneyland ve sixflags te WB ile anlasmistir) daha iyi bir tema park olabilirdi.. yinede bekleyip gorelim bakalim.


uurcyln
10 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2012, 09:23

tamamı ile bitmeden açılan tesisler modasına bu park'da uyacakmış gibi gözüküyor.

yunus2435
10 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2012, 10:59

Alıntı:


‘London Eye’ın benzeri Vialand’de yükselecek
Eyüp’te 600 dönümlük arazide 23 Nisan 2013’te açılacak Türkiye’nin ilk mega tema parkı Vialand’da kaba inşaatın yüzde 80’i tamamlandı. İstanbul’a gelecek turist sayısını yüzde 15 artıracak projede Londra’nın simgesi ‘London Eye’ın bir benzeri yapılacak.

Gaziosmanpaşa’da Viaport Venezia projesine imza atan Bayraktar ve Gürsoy Group’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Eyüp’te 600 bin metrekarelik arazide Eylül ayında başlattığı ve 23 Nisan 2013’te açmaya hazırlandığı Vialand projesinde inşaat hızla sürüyor. 1 milyar TL ile Cumhuriyet tarihinin en büyük perakende yatırımlarından biri olan ve Türkiye’nin ilk mega tema parkının yanı sıra 140 bin metrekare kiralanabilir alışveriş ve gösteri merkezlerinden oluşacak projenin kaba inşaatının yüzde 80’ini tamamlandı. 3 saniyede 67 metre yüksekliğe çıkan Roller Coaster gibi 50’den fazla eğlence ünitesinin yer alacağı merkezdeki altyapı ve eğlence ünitelerinin montajının ise Mart ortasına kadar tamamlanması planlanıyor.

‘Başbakan da izliyor’

Projedeki gelişmeleri aktarmak üzere dün düzenlenen toplantıda konuşan Vialand Genel Müdürü Mehmet Emeç, bittiğinde 4 bin kişiye istihdam sağlayacak projede halen 1.000 kişinin çalıştığını, amaçlarının ‘en eğlenceli marka’ olmanın yanı sıra eğlencenin lüks değil bir ihtiyaç olduğunu anlatmak olduğunu kaydetti. Projeyi bu açıdan bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerinin altını çizen Emeç, “Eğlence merkezinden ailelerin ve halkın da yararlanması için Türkiye gerçeklerine uygun, farklı maliyetlerde eğlence paketleri oluşturacağız. Alışveriş caddesi ve şehir parkına girmenin ücretsiz olduğu projede eğlence merkezinde taksitli ödemelerin de olduğu özel paketler olacak” dedi.

Emeç, projede gerçekleştirilecek ana şov, su ve cadde şovları için birkaç grubun yanı sıra merkezin kiralamaları ile ilgili olarak markalarla görüşmeler yaptıklarını kaydetti. Toplantıya katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı Dr. Kadir Topbaş da sahip oldukları proje arazisini 30 yıllık yap-işlet-devret yöntemiyle gruba verdiklerini, 1-10 yıl arasında 60 milyon TL, cirodan da yüzde 10.5’luk pay alacaklarını hatırlattı. Vialand’in İstanbul’a gelecek turist sayısını yüzde 15 artıracağını belirten Topbaş, “Londra’da şehri temsil eden, şehri izleme olanağı veren London Eye’ın bir benzerinin, İstanbul’u temsil edecek bir yapının burada kurulması da planlanıyor. İstanbul, Londra, Paris ve New York gibi şehirlerle ‘tematik’ projelerle rekabet edebilir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da projeyi takip ediyor” dedi.sinanucar
10 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2012, 11:04

osmalı teması ağırlıklı ama adı ingilizce...görgüsüzlük, vahşi kapitalist hırs, müşterisi muhafazakar kitle, adı ingilizce, mekanı ise İstanbul'un tarihi ve manevi bir bölgesi...
aferin!!


tahsinoglu
10 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 00:38

Alıntı:
osmalı teması ağırlıklı ama adı ingilizce...

Uluslarasi nitelikte bir park olacağı için ingilizce isimlendirmeler kullanılması gayet doğal.. İlla yabancı kelimelere tepki göstereceksek bu işe sokağımızdaki CHOSSQUN BAKKALİYE'den başlayalım..burak thn
10 yıl önce - Prş 15 Ksm 2012, 13:31

İsmin İnglizce olması tam bir saçmalık gerçekten,konum ve yer itibariyle ayrıca nasıl uluslararası mekan olacak İstanbul'da hayatı boyunca Eyüp'e uğramamış 7 milyon kişi vardır.Sünnet öncesi Eyüp Sultan'a götürdülerse ne ala.Son zamanlarda bu forumlarda biraz politize olduk ben dahil ondan birşeye ya çok iyi diyoruz ya rezalet kötü ıyyk tarzı konuşuyoruz.Ortamız kalmadı malesef.Neyse Tatilya örneği faciayla sonuçlandı hatırlarsınız bu daha farklı bir konsept elbette ama bence çokta hayalcilik yapılmamalı.Genede yeşil alan yada ortak kullanım alanı olarak ayrıldığından güzel bir proje.Bakırköy Belediyesi'de E5 kenarında büyük bir tema park inşa ediyor.İstanbul'un kesinlikle biraz yeşillenmesi lazım(yeşillenmeyi google earth kullananlar anlar).Heryere tıkış tepiş bina yerleştiriyolar ve okul bahçeleriyle hastane arazileri çok küçüldü nerdeyse mezarlıklar hariç yeşil alan kalmadı.Bence doğru bir yatırım umarım sonuç verir ve hem bölge canlanır hemde maddi manevi kazanç sağlar ülkemize..

uurcyln
10 yıl önce - Pzr 18 Ksm 2012, 00:59

bir de dikkatimi çeken 8 ya da 9 eğlence ünitesine karşın 260 mağazalı alış veriş merkezi yer alacakmış. o zaman burası başta alışveriş merkezi sonra eğlence parkı demektir.

aBOZKURT36
10 yıl önce - Pzr 16 Arl 2012, 17:48

Vialand Projesi Hakkındauurcyln
10 yıl önce - Pts 17 Arl 2012, 10:48

muhabir'in, disney land'e rakip geliyor demesi ülkemizdeki abartılı ve atmasyon haberciliğin bir göstergesi.

Alper 34
10 yıl önce - Çrş 16 Oca 2013, 21:39

İnşaatın 16.01.2013 tarihi itibariyle son durumu
(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
sayfa 2
« önceki   123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet