Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
nagihandas

12 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 14:04
Taşı toprağı altın İstanbul, artık memurun sürgün yeri..


Istanbul uzunca süredir devlet memurlarinin korkulu rüyasi olmus durumda.gittikce agirlasan sartlar,ögretmen ,polis  gibi memurlardan sonra ,maaslari disinda 1.5 milyar lira ek ödeme yapilan doktorlarin bile yasamak istemedigi sehir oldu.
gecim zorlugu,kiralarin yüksekligi,ulasimin zorlugu gibi sebeplerden hekimlerin Istanbul'u istemediklerini belirten saglik bakani Recep Akdag" özel bir olurla  Istanbul'a gitmek isteyen hekimlere yol actik.100 e yakin kadro verdik,35 kisi geldi" dedi.
eeee gecim sartlarinin  zor oldugu,sehrin bir yerinden diger bir yerine gitmenin yaklasik 1 günü aldigi  bu sehirde. 3 kurusa calistirilan memurlarimizin gelmemesinin sonucu "ACABA KIMLERIN ESERIDIR!!!"  (Bütün suc ISTANBUL' UN MU?)


Gökhan Erdoğan

12 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 14:42

haklısınız şu an içerisinde bulunduğumuz dönemde memur artık mümkünse küçük ve ucuz yerlere atanmak yada tain edilmek istiyor..bende dahil
yaşam koşullarının daha iyi ve tek maaşla bile rahatça yaşanabilen bir istanbulda yaşamayıda ne kadar isterdim anlatamam...
ama maaşının yarısından fazlasını ya kiraya vereceksin yada daha ucuz bir yerden ev tutup maaşın yarısını yol parasına vereceksin başka yolu varmı?herhalde yok??
daha güzel koşullarda güzel istanbuda olmak dileklerimle tüm memur,öğretmen,polis,doktor vs. kolay gelsin istanbulda


nagihandas

12 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 14:46

bu konuda size katiliyorum gökhan bey.daha memuruna deger veremeyen bir devlet,memurundan nasil bir hizmet beklemeli ki? bu da ayri bir tartisma konusu...Gökhan Erdoğan

12 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 14:53

tam da en önemli yere dikkat çektiniz
devlet dairelerinin tamamındaki hantallığın en önemli sebebi bu zaten..evine ne götüreceğini düşünen öğretmen derste öğrencisine ne kadar yararlı olabilir ki?ayrıca rüşvet olaylarının en çok olduğu bölgeler büyük şehirler değil mi?sebebi yine aynı..Tabiki tasvip etmek doğru değil ama geçim sıkıntısından daralan şaşar beşer için bazen çıkış yolu oluyo herhalde...
adam devlet dairesinde çalışıyor iş çıkışı hemen takside çalışmaya başlıyor...eee noluyor??iş kalitesi düşüyor,çalışanlarda kronik yorgunlukla başlayan verimsizlik gittikçe yayılıyor..
hayırlısı olur diyorum ama gidişat gidişat değil o çok belli.....


Lidra
12 yıl önce - Cum 21 Tem 2006, 17:17

İstek üzerine...

...

İstanbul'a hem sağ hem de sol kesimden yerel yöneticiler görev yaptı. Aynı şekilde İstanbul'dan da sorumlu olan genel yöneticiler geldi geçti ve hala geçiyor.

Sonuç: 12.000.000 insan. Altyapı, üstyapı, trafik, şehirleşme ve bir çok açıdan felç olmuş bir şehir (!)  

İstanbul'da herkese ekmek var. İşportacılık yaparsın. Işıklarda cam silersin. Dilenirsin. Hiçbir şey yapamazsan kapkaç ve soygun yaparsın.

Peki bu insanlar niçin gelmişlerdi? 1984 Eruh baskını size bir şey hatırlatıyor mu? Oradan (ora ki 5.000 yıllık arz-ı mevud toprağıdır) yoksulluk ve güvenlik gerekçesiyle gelen yani bölgeyi bir anlamda boşaltan halk ne yapmalıydı? Varoşları doldurmalıydı (!)

İstanbul'un nüfusunun yarısı gereksizdir. Rantı, soygunu ve vurgunu üretmeyen bu niteliksiz kalabalık beslemektedir.

Evet gecekondu, varoş İstanbul'un sorunudur. İstanbul, Türkiye'nin sorunudur. Bölgenin sorunudur. Dünyanın sorunudur. Yani en az beşbinyıllık bir sorundur.

Bu arada olan 'yırtıp' çıkamayanlara oluyor elbette.


*Söz İstanbul'dan açılmışken onunla ilgili bir bilgi paylaşacaktım ancak (kaynak) kitap maalesef yanımda değil. Birkaç gün içinde umarım paylaşırım.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet