Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
batuhanbeg
6 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2012, 14:00
Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü Projesi


(+)

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2012 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında Belediyemizin DOKA’ya sunmuş olduğu “Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü” projesi için onay aldı.
Belediye olarak sürekli proje ürettiklerini dile getiren Belediye Başkanımız Mustafa Canlı, “Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü” projesi ile şehrimizde Harşit Vadisine hakim noktada bulunan “Mezra” isimli araziye bir teleferik hattı kurmanın ve bu alanda yeni bir turizm merkezi oluşturmanın yapılabilirliğini ve karlılığını ortaya koyacak bir fizibilite çalışması yaptırmayı amaçlıyoruz. Uygulanacak olan proje kapsamında; genel hatları ile teleferik sistemi, 5 yıldızlı bir otel, tenis kortu, voleybol sahası, basketbol sahası, sinema, amfi tiyatro, yöresel ürün satış mağazaları, turizm danışma ve yönlendirme merkezini içeren turizm merkezinin detaylı bir karlılık ve yapılabilirliği analiz edilecektir. Bu projemiz ile şehrimizin tarihi, doğal ve kültürel potansiyelinin harekete geçirilmesi, alternatif turizm modellerinin ve sürdürülebilir turizm altyapısının ortaya çıkarılması ile ilimize gelen ortalama turist sayısını ve ortalama kalış süresini artırarak ilimizi turistik bir cazibe merkezi haline getirilmesini amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.Birol35
6 yıl önce - Sal 28 Ağu 2012, 16:20

Bu proje ne zaman yapılacak ne zaman bitecek ne aşamada bilgisi olan var mı ?

Birol35
6 yıl önce - Cmt 05 Oca 2013, 00:18

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Sadık ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan Vali Mayda, Gümüşhane’nin uzun yıllardır özlemle beklediği Süleymaniye Mahallesi Kayak Kış Sporları Turizm Merkezi çalışmalarında sona gelindiğini söyledi.

Süleymaniye’nin planlarının tamamlandığını ifade eden Mayda, “Kayak tesisine yol yapılması gerek. Ankara’daki uzman arkadaşların kanaati otelin Süleymaniye’de olması yönünde. Dolayısıyla kayak pistinin bulunduğu alana yol yapılmamasını önerdiler. Bende yerin incelenmesini istedim. Bu konunun haricindeki tüm işlemlerimiz tamam. Çevre ve Koruma İmar Planları bitti. Sözümüzü yerine getirdik. Bu işlerin takibini Kelkitli hemşehrimiz Şener Şen yapıyor. Önümüzdeki günlerde ilimize gelerek incelemelerde bulunacak. Ama otelin yukarıda olmaması daha uygun görülüyor. Otele giren kişi hazırlığını yaparak gondol, teleferik ve telesiyej ile kayak pistine ulaşacak. Bunların planlamasını son aşamaya getirdik. Muhtemelen otel aşağıda olacak. Süleymaniye bizim kültürümüz ve kimliğimiz. Otelin yerinin tam olarak belirlenmesi halinde tüm planları tekrar kurula sunacağız ve hızlı bir şekilde takibini yapacağız.” dedi.

Kaynak: http://www.gumushane.gen.tr/v2/gumushane/validen- ...z2H2mlxqb6
Follow us: @gumushane on Twitter | gumushane.gen.tr on Facebookcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET