Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Murat Erol 4
11 yıl önce - Pzr 09 Tem 2006, 21:07
Fatih'te Numaralandırma Başladı

Benim şahsi  görüşüm,işgüzarlıktan başka bir şey değil.

Fatihte kapı  numaraları  tekrar değiştiriliyor.Bu sefer,kırmızı zemin üzerine beyaz rakam olacak(olmuş)  ve eski oval tenkeden dikdörtgene geçilmiş.Bu yıl sonuna kadar da tamamlanacak.
Değiştirme sebebi ise, "kapı numaraları ve sokak tabelalarının gelişen kente yanıt verememesi". Bu değişimi ilk hliç bölgesi fener-balat ta gördüm.

Ahşap evleri yakıp otopark yaptıktan ve kaçak yerler inşa edildikten sonra, kpı  numaraları  karıştı.
Örnek: eskiden 151-153-155 diye giden numara şimdi, arsa pafta aynı ama 151A-151B-151C-153 diye gidiyor. Mevcut yeri büyütmeden nasıl bu mekanlar adet olarak çoğalıyor,anlayamadım.

OsMaN UyGuN

11 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 00:24

Fatih'te sadece numarataj değil, sayısal ortamda adres bilgi sistemi de yapılmakta..
alfabim adlı şirketin üstlenmiş olduğu bu iş daha önce Pendik'te yapılmıştı (devam etmekte). aynı renk ( kırmızı fon üzerine beyaz rakamlar kabartma şeklinde) Pendik'te takılmaya başlandı.

Murat Erol 4
11 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 10:24

Kapı no örnek,

nagihandas

11 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 17:22

istanbul'un baska sorunlari kalmadi. her halde artik bu gibi seylerle ugraasiyorlar. yapilan evler düzgün degil ki, kapi no tabelalari da öyle olsun

Murat Erol 4
11 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 23:27

Bu da Osman Uygun'un bahsettiği adres bilgi sistemi

Bununla  beraber " kent bilgi sistemi hane bilgi toplama Formu" adı altında saçma sorular içeren bir form var. Ben bu formu doldurup vermedim.Doldurma zorunluğuda yokmuş.
Herkez tam doldursun diye bir de çekilişle hediye verecekler.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 02:33

Alıntı:
Bununla  beraber " kent bilgi sistemi hane bilgi toplama Formu" adı altında saçma sorular içeren bir form var. Ben bu formu doldurup vermedim.Doldurma zorunluğuda yokmuş.
Herkez tam doldursun diye bir de çekilişle hediye verecekler.

Eşimle kafa kafaya vererek, 1 saat kadar uğraştık. Hemen hemen her 3 sorudan birinde takıldık Öyle sorular var ki, zannedersiniz Fatih Belediyesi ilçe olarak tek başına AB'ye girme yolunda azimle ilerliyor da, bu konuda Fatihliler'e ahiret sualleri yöneltiyor. Bilenleri de yanında AB'ye sokacak...    

Eşimle oldukça ümitliyiz... İlk 8. tercihimize gireceğimizi umut ediyoruz. Allah'tan 4 yanlış bir doğruyu felân götürmüyor. Doğru bilene çekilişle hediye vereceklermiş. Biz Hacıbekir'den bir kutu badem ezmesine de razıyız.     (Ehhehheehhee)

Akın KURTOĞLU

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

11 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 20:54

Üstad kimi sorulardan örnekler verseydiniz de Fatih'ten taşınarak ne gibi zorlukları atlattığımızı görmüş olurduk..  

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet