Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
« önceki   123 ... 8910 ... 777879   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İ.Hakkı Erdoğan
2 yıl önce - Prş 20 Arl 2012, 17:46

Alıntı:
Yanlis biliyorsam lutfen kusura bakmayin da bu son paylasilan fotograftaki bina eskiden Kecioren Belediyesi'nin ekmek fabrikasi degil miydi? Baska bina bulamamislar mi acaba.


O bina olması lazım..

Ancak hatırlatmakta fayda görüyorum ki, bugün Türkiye'nin sayılı kampüslerinden birine sahip ODTÜ bir zamanlar barakalarda, konteynerlerde eğitim veriyordu.

YBÜ, Çubuk'ta yeni kampüsü yapılana kadar bu binaları kullanacak.


Okan YÜKSEL

2 yıl önce - Prş 20 Arl 2012, 21:25

Alıntı:
Yanlis biliyorsam lutfen kusura bakmayin da bu son paylasilan fotograftaki bina eskiden Kecioren Belediyesi'nin ekmek fabrikasi degil miydi? Baska bina bulamamislar mi acaba.

Doğrudur o bina Keçiören Halk Ekmek Fabrikasının binasıydı.Başlıktaki önceki mesajımda belirtmiştim bunu; http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2896434#2896434
Binada tadilat çalışmaları devam ediyor.


yarsa007
2 yıl önce - Cum 21 Arl 2012, 20:43
YBÜ Kuruluş Aşamasında


Efendim Ankara nın 5. Devlet Üniversitesi olarak kurulan şu anda hızla kuruluş çalışmaları devam eden bir üniversitemiz. Takdir edersinizki bir fakülte,veya yüksekokul kurulmuyor, tam manası ile bir yerleşke. İçerisinde; hastanesi,yurtları,teknokent,ve öğrenim binaları vs.. iki veya üç etap şeklinde yapılacaK olan bir projedir Bu bağlamda Sayın Rektörün perfonması ve kuruluşdan bu yana ki çalışmalarının takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

salih emre
2 yıl önce - Cmt 22 Arl 2012, 12:21
YBÜ


üniversitenin yapılacağı yok anlaşılan , böylede bir emare gözükmüyor yada esenboğa dan vazgeçildi başka bir yere yapılacak anlaşılan...ha temeli atıldı ha atılacak vs.vs...

onurnazliaka
2 yıl önce - Cmt 22 Arl 2012, 16:45

Eğitim kalitesi olarak Ankara'daki diğer devlet üniversiteleri olan Ankara, Gazi, Hacettepe, ODTÜ'ye yaklaşması maalesef çok uzun zaman alacağa benziyor. Yerleşkes üniversitesi olarak kurulmak iddasındaysanız yeriniz, yurdunuz belli olur; yatırımlarınızın belli bir kısmını da yerleşkesinize yaparsınız. Ancak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde böyle bir olgu henüz görülmüyor, yerleşkese pek yatırım yapıldığına rastlamıyoruz, tüm yatırımlar çeşitli binalara yapılıyor. Umarım bu yatırımların bir kısmı da yerleşkese döner, çünkü yerleşkes olacaksanız onun binalarını da oluşturmak zorundasınız. Şu an için sadece rektörlük Çubuk'ta bulunuyor.

SudeM_AcaR

2 yıl önce - Pzr 23 Arl 2012, 02:04

Herşey güzel de yerleşkes ne demek?

duman dur
2 yıl önce - Pzr 23 Arl 2012, 03:08

YBÜ nün yerleşkesinin yeri Esenboğa, 2013 ocak ayında bazı fakültelerin yapımı için ihaleye yapılacağı duyumları var. Doğru ise 45 gün ilandan sonrada ihaleyi alan firma inşaata başlayabilir. Yerel seçimler öncesi temellerin atılması ihtimali yüksek görünüyor.

onurnazliaka
2 yıl önce - Pzr 23 Arl 2012, 05:02

Alıntı:
Herşey güzel de yerleşkes ne demek?

Kampüsün Türkçe'si yerleşkestir.


erdoğan06tr
2 yıl önce - Pzr 23 Arl 2012, 11:27

Alıntı:

Alıntı:
Herşey güzel de yerleşkes ne demek?

Kampüsün Türkçe'si yerleşkestir.

Emin misiniz? TDK'nın güncel ve büyük sözlüklerinde yerleşkes diye bir şey yok. Aksine yerleşke diye çıkıyor kampüs için. Yerleşkes başka bir şey içindir diyeceğim de öyle bir şey bulunamadı diyor sözlük.

http://www.tdk.org.tr/index.php?option=com_gts&am ...6.09580815


Okan YÜKSEL

2 yıl önce - Pzr 23 Arl 2012, 11:41

Onur Bey kusura bakmayın ,diğer arkadaşlarımızda kusura bakmasın konu dışına çıktığım için ama yazmadan duramadım.
Sizin denkleminiz söyle oldu sanırım;
Kampüs=Yerleşkes
Ancak aşağıdaki denklem doğru olanı;
Kampüs=Yerleşke
Kampüsü=Yerleşkesi ( 'si' ve 'ü' aitlik eki )

Rektör Prof. Dr. Metin Doğan'ın üniversitenin düzenlediği bir konferanstaki konuşma tutanağından;
Tarih:18/01/12


Rektörün bahsettiği suni derenin olduğu kampüs projesi;http://hgmimarlik.com/yildirim-beyazit-universitesi.html
Bu da Bilkent'e yapılması düşünülen bina sanırım;


http://hgmimarlik.com/ybu-akademi.html
Rektör 2012'nin ortalarına doğru kampüsün inşaatı başlayacağı tahmininde bulunmuş ancak tutmadı maalesef.Rektörün ifadesine göre kampüs alanının bir kısmı mera vasfındaymış.Arazinin mera olması sıkıntı yaratmıştır diye düşünüyorum.Çünkü mera arazisinin cins değişikliği sıkıntılı bir durum.Bir de itirazlar falan sürecin uzamasına sebep olmuştur.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2908100#2908100 bu mesajımda paylaştığım ihalede
Durum:Teklif Değerlendirme Tamamlanmış görünüyor.İşin süresi 45 gün yani en iyi ihtimal Şubat gibi TOKİ'ye işi teslim ederler.Ardından TOKİ'nin de yapım ihalesine çıkması sözleşme imzalanması falan derken 2013 Mayıs-Haziran gibi kazmayı vururlar.Geç olsun güç olmasın...


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet