Ana Sayfa  

AB'ye EVET mi?, HAYIR mı?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... , 47, 48, 49  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET

AB'ye EVET mi ?, HAYIR mı ?
Evet
32.6%
 32.6%  [411]
Hayır
67.4%
 67.4%  [849]
Toplam Oy : 1260

mehmeterden198

Cum 27 Oca 2012, 16:36  

Avrupaya girelim ve bir daha çıkmayalım. Ecdadımız Viyana'ya kadar girmişti. Ancak sonra çıkmıştı. Biz bu sefer Portekize kadar gidelim ve bir daha çıkmayalım. Osmanlı'yı yeniden kuralım. Avrupalılar medeniyet görsün insan hakkı görsün...

mesajı beğendiniz mi?: +1
Bekir Yal

Cum 27 Oca 2012, 16:42  

Referandum olursa gururla Hayır oyu vereceğim.

Artık dünya değişti. Eskiden Avrupa diye bir yerlerini yırtanlar artık Avrupalılar istese bile vatanlarını bırakmıyor. Hiçbir bilinçli Türk vatandaşı Avrupa'da çocuk sahibi olmak istemez. Biz AB'ye girersek biz de öyle oluruz.

mesajı beğendiniz mi?
fıratblack

Cum 27 Oca 2012, 17:07  

ab ye girmenin avantajlari oldugu gibi dezavantajlarida var bunlari hepimiz biliyoruz zaten yorumlarda da belirtilmis, bende itinayla hayir oyu verirdim cunku dezavantajlari nedense daha buyuk geliyor bana alternatif olarak turk devletleriyle bir olusuma gidip ab ye rakip olmak daha mantikli geliyor

mesajı beğendiniz mi?
visa

Cum 27 Oca 2012, 23:28  

Alıntı:
AB'ye girmeyi çok istiyorum, özellikle serbest dolaşim hakki ve egitim avantajlari konusunda ama Türkiye gibi bir güç AB'ye fazla gelir.

Serbest dolasim ilkesi AB´ye üye olmak degil Schengen anlasmasini imzalamak, serbest dolasimi saglayan önemli anlasma.
AB üyeligini reddeden Norvec ve isvicre AB üyesi olmamasina ragmen Schengen anlasmasini imzalamislardir.
AB´ye üye olan Bulgaristan ve Romanya Schengen sartlarini yerine getirdigi halde verilen söz tutulmadi, izin cikmadi veto edildi.

mesajı beğendiniz mi?: +1
gennaro

Cum 27 Oca 2012, 23:36  

bir avrupalı olarak ab'ye evet diyorum ne demişler birlikten kuvvet doğar

mesajı beğendiniz mi?
Mert K.

Cmt 28 Oca 2012, 00:01  

Alıntı:
bir avrupalı olarak ab'ye evet diyorum ne demişler birlikten kuvvet doğar

Bak sen madem oyle birlikten kuvvet dogarmis koskoca Avrupa ulkeleri birlesmisler ve bir birlik olusturmuslar.Neden peki Avrupadaki krize hicbir Avrupa ulkesi cozum bulamiyor.Bak yunanistana el pence Almanya Basbakaninin onunde kaderini bekliyordu.Sonucta ne oldu basbakani istifa etti ve yerine baska adam geldi.
Madem birlikten kuvvet dogar,neden peki Avrupada kriz var.Yoksa siz haddinden fazlami birlik oldunuz
Birakin bos laflari.Avrupa artik Avrupa degil.Avrupa bana gore sadece kitadan oteye gidemez...Kita parcasidir.

mesajı beğendiniz mi?
Alper 34

Cmt 28 Oca 2012, 03:33  

Avro bölgesi çatırdıyor, geleceğide pek iyi gözükmüyor, ab ekonomik olarak dağılırsa geriye sadece kültürel birlik kalmış olur . Zaten serbes dolaşım hakkı asla vermeyecekleri için , ab bizim için amaç değil araç oluyor.

mesajı beğendiniz mi?
Süreyya Kazanciogullari

Cmt 28 Oca 2012, 06:56  

Alıntı:
Avrupaya girelim ve bir daha çıkmayalım. Ecdadımız Viyana'ya kadar girmişti. Ancak sonra çıkmıştı. Biz bu sefer Portekize kadar gidelim ve bir daha çıkmayalım. Osmanlı'yı yeniden kuralım. Avrupalılar medeniyet görsün insan hakkı görsün...

Siz önden buyurun, biz sizi takip ederiz insallah

mesajı beğendiniz mi?
Ahmet Özbuluk

Cum 14 Arl 2012, 12:22  

ab için referandum yapılmalı. halk karar vermeli. büyük ihtimal hayır çıkar. konuda kapanmış olur.

mesajı beğendiniz mi?
Cem D18

Cmt 16 Mar 2013, 17:31  

bu anketin güncellenmiş olanı mı ?

2004te açılan bir başlık sonuçta AB'yi istemeyenlerimiz hatsafhada

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: