Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul İDO'ya Bursa'dan Rakip: BUDO
« önceki   123 ... 353637 ... 454647   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara
kilitli

BUDO, İDO'nun rakibi olabilir mi?
Evet
74.3%
 74.3%  [217]
Hayır
19.9%
 19.9%  [58]
Fikrim yok
5.8%
 5.8%  [17]
Toplam Oy : 292

gokboraleb
1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 22:24

neyse silinsin fazla tartışmak gereksiz

vozkan
1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 22:52

Alıntı:
20 TL çok iyi bir fiyatsa İDO'dan ne istiyordunuz? Yarına İDO'nun 9 30 seferi hariç tüm seferleri 18 TL, 9 30 seferi de 22 TL ki önceden bilet aldığınızda İDO'da çok uygun fiyatlara bilet bulabiliyorsunuz.
20 TL bilet fiyatıyla BUDO sadece son anda bilet alan yolcuları hedefleyebilir, bu şekilde BUDO feribotları bence kar edecek oranda dolmayacaktır.

BBB nin amacı halka hizmet etmek değilki.
Amaç seçimler öncesi , devletin parası ile insanların gözünü boyamak.Oy kapmak..
- Gemiler ihale açılmadan nasıl ve hangi fiyata satın alındı ??? Bilen yok !!!
- Gemilerin tamiratı için ne kadar harcandı ?? Soran yok.
- Bu gemileri işletmek için deneyimli bir ekip var mı ?? Cevap yok.
- Yeni açılacak iskeleler için ne kadar para harcanıyor?? İskele yapımı için ihale açıldımı ??
- Hangi fiyattan , kaç kişi taşımayı planlıyorsunyorsunki BUDO zarar etmesin ?? Planlayan yok.

İşin acı tarafı bunları yazınca sitedeki BBB nin sözcüleri anında saçma sapan cevap yetiştirme
telaşına düşüyorlar.

Artık Dünyanın en geri kalmış ülkelerinde bile belediyeler bu kadar hesapsız, sadece oy almak için
kamunun paralarını sokağa atmıyorlar. Atamıyorlar.
Türkiye hariç . Nasıl olsa hesap soran yok

gokboraleb
1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 23:04

iyi hizmet yoksa,aradığınız sorulara cevap bulamıyorsanız fiyat politikasını beğenmiyorsanız yapacağınız tek bir şey O DA BİNMEZSİNİZ OLUR BİTER!!!!!fiyatlar konusunda daha kesin bir açıklama yokken bu kadar tartışmayı gereksiz görmüştüm yolcu otobüsüne de sadece dikkat çekmek için eklemiştim..görürsünüz BUDO dolacak..bu arada bu sayfada saçma sapan mesaj yazan kişinin kim olduğunu herkes biliyor,rekabet kurumu onaylamış bir kere herşey onaylanmış bu dediklerin eksikse hiçbirine onay vermezlerdi..bu ulaşım sektöründe özellikle

alvardar

1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 23:44

BUDO kuruluyor diye İDO fiyat kırdı. Yoksa eski fiyat düzeni devam etseydi 40-50 liraya paşa paşa yolculuk yapardınız.

ozhanesemen

1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 23:51

İDO'nun gördüğünüz fiyatlarına bir de "Hizmet Bedeli" (artık o da neyse) ekleyeceksiniz. Anlık ihtiyaçlarda o güne bilet almaya çalışırsanız o bilet size 30 liraya gelecek. Daha önce de yazmıştım. İDO firması biletten kazanmadığını Ali-Cengiz oyunlarıyla almasını biliyor. Bir hafta öncesinden 4 kişilik feribot bileti alacak ve 100 TL ödeyeceğim. Alımdan 15 dk. sonra plan değişikliği nedeni ile 2 sini iptal etmek istediğimde "yok kardeşim 4 tane almışsın, hepsini birlikte iptal ederim. Sana da 80 lira geri veririm, 20 liranın üstüne yatarım" diyecek.

Budo bu cinlikleri bitirmek için kuruldu.

alit
1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 00:15

Alıntı:
Budo bu cinlikleri bitirmek için kuruldu.

Budo bu cinlikleri bitirmek için kurulduğuna katılıyorum, böyle bir durumda BUDO'nun kendisi cinlik yapmaya kalkmasın, malesef Bursa Büyükşehir Belediyesi kent içi ulaşım ücretlendirmesinde halka yaptığı zamlar konusunda dahi bilgilendirme yapmıyor yoksa Bursa İstanbul gibi bir buçuk saat süren bir güzergahta vize, konaklama vs. nedeniyle aylar önce planlaması yapılan uçak seyahatlerinin kademeli fiyatlandırmasını yapıyoruz diyerek gizli olarak yüksek zamlar yapan İDO'ya karşı BUDO'nun sadece rekabetçi varlığı bile desteklenmesi gereken bir durum.

eray36
1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 00:53

BUDO'da sabit fiyat olmamalı. Bilet fiyatlarını İDO'dan yüksek tutarsa iyi olmaz. Örneğin; 14 Aralık Bursa-İstanbul seferi 9 TL.

Barış Sevin2

1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 01:00

Alıntı:
zamanında alınca 29 tl biletler ama hem ne diye göz oymak olsun;niye bu kadar sarsıldınız BUDO kurulunca tek başına insanları sömürürlerken iyiydi artık rekabet olacak...gemilerin kalitesinden banane ya;ben 1,5 saatte gideyim de hem İDO nun görüyoruz kaliteli gemilerini!!!arabalı vapurlarını saymazsak geri kalan vapurlar dökülüyor,internet hizmeti bile yok..BUDO renk katacak deniz ulaşımına
Kaptansınız galiba Barış bey bilmiyorsanız söyleyeyim vaktinde almaya kalkınca 29 tl biletler....ve oldukça iğrenç davranış!!halk bundan çok şikayetçi

Evet Denizciyim ve bu işler böyle katakulliye, aceleye gelmez. Önce geminin seyir ömrünü hesaplamaları lazım, bir gemi satın alınırken sörvey dahilinde sac kalınlıklarını, seyir ve makine ömürlerini, hararet ve kontrol mekanizmalarını vb. sistemini kontrol ederek alınması şarttır.
Alel acele bu işlere kalkışmak zarardır. Sizin için konfor önemli olmayabilir, siz direkt varmak için, konforu göz ardı edebilirsiniz... Belki yeni bir marka yaratabilirler ama daha çıraklık döneminde, 2 - 3 gemi ile bu kadar emin olmamalılılar kendilerinden.
Denizde Mal Ucuza gelir ama, daha sonradan 0'dan daha pahalı paralar ödersin.

Bu sebeple biraz temkinli yaklaşın derim. Mehmet Ali abimin mesajına katılıyorum... İDOBÜS'te biletler daha ucuzken, BUDO'ya 20 TL vermek enailik olur bence...

Ve bu arada teknenin bütün ağırlığı arkada, arkaya doğru yatmış... Normal pruva hattında geminin suda dümdüz olması ve flaplar ile kıç kısmının suya batırılıp havaya kaldırılması doğrudur... Bu İDO'Daki aynı tipteki gemiler içinde geçerlidir... Hız kazanma bakımından Piyale ve Sinan Paşa Deniz Otobüsleri bahsettiğim hız kazanma örneğinde olumlu olan tiplerdir.

ozcan alemdar
1 yıl önce - Pts 10 Arl 2012, 15:12

2007 yılında Yenikapı-Bursa hattı açıldığında yolcu taşıma ücretleri tam:20 YTL indirimli:15 YTL idi. Günümüz için 20 TL normal gibi duruyor. Mudanya İskelesi'ne klimalı Connecto körüklü otobüslerle şehir içinden ulaşım sağlanmalı, Bursaray+Otobüs+BUDO aktarmalarında ve otopark konusunda fiyat bakımından kolaylık sağlanmalı. Hüdavendigar gemisinin tek dezavantajı su jetli olması. İdobüs gemilerine göre yakıt tüketimi 1,5-2 kat daha fazla olacaktır. Kredi kartı olmayan, bilgisayarla arası iyi olmayan, son anda acil işi çıkan yolcular için BUDO avantajlı olacaktır.

Serkan Koçluk
1 yıl önce - Sal 11 Arl 2012, 01:03

Alıntı:
BUDO kuruluyor diye İDO fiyat kırdı. Yoksa eski fiyat düzeni devam etseydi 40-50 liraya paşa paşa yolculuk yapardınız.

Bu mesaj abartıların sadece bir tanesi...Arkadaşlar ben tüm yaz gittim geldim ama hiç 40-50 vermedim...En fazla 16TL verdim ve şimdi de 2 gün sonrası 9TL...Tabii Bursa kazansın ama bu fiyat olursa zor !..

Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara