Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara EGO'nun yeni otobüs takip sistemi [ANK ]
« önceki   123 ... 789 ... 282930   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İ.Hakkı Erdoğan
2 yıl önce - Prş 06 Arl 2012, 16:11

Alıntı:
Bide çizgileri düzgün çizseler. Ok yönüne göre otobüs duvara çarpacak sanırım

Çizgiler otobüsün, uydudan alınan verilerine göre çiziliyor. Bu tip durumlarda otobüs şerit değiştiriyor, durağa yanaşıyor vs olabilir. Sonuçta sistemde aracın yönü hangi yönse ona göre çizgi çıkıyor. Zaten maksat otobüsün şeritte nasıl durduğunu anlamak değil, geliş yönünde mi yoksa gidiş yönünde mi olduğunu anlamaktır.

engin_ank
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 20:04

Yeni Uygulama

http://www.ego.gov.tr/mobil/otobusnerede.asp

Mobil için internet tarayıcısına yukarıdaki adres girilerek durak no ve hat numarası yazılarak otobüsün nerde olduğu öğrenilebilir.

çağan kudal
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 20:24

Alıntı:
Yeni Uygulama

http://www.ego.gov.tr/mobil/otobusnerede.asp

Mobil için internet tarayıcısına yukarıdaki adres girilerek durak no ve hat numarası yazılarak otobüsün nerde olduğu öğrenilebilir.

bu durum çok saçma.ne yani gideceğimiz hattın otobüsünün nerede olduğunu öğrenmek için hattaki bütün durakların numaralarını ezberlememiz mi gerekecek

engin_ank
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 20:49

Alıntı:
bu durum çok saçma.ne yani gideceğimiz hattın otobüsünün nerede olduğunu öğrenmek için hattaki bütün durakların numaralarını ezberlememiz mi gerekecek

Duraklarda bakmak için yapılmış

çağan kudal
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 21:03

Alıntı:
Duraklarda bakmak için yapılmış

Duraklara şoförler bakmıyor ki doğru dürüst yolcu niye baksın dimi ama?

Hakan_ank89
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 21:13

Alıntı:

Bu sistemin amacı sizin anladığınız gibi değil, hatta siz olayı hiç anlamamışsınız.

Beklediğiniz durağın panosunda durak numarası yazılı, hangi otobüsü beklediğiniz de belli. Durak numarasını ve otobüsün hat numarasını sisteme girerek otobüsün nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Bunun neresi saçma ki?

İşin zor kısmı vatandaşın bu sisteme adapte olabilmesi, şekildeki gibi.

çağan kudal
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 21:15

Alıntı:
Bu sistemin amacı sizin anladığınız gibi değil, hatta siz olayı hiç anlamamışsınız.

Beklediğiniz durağın panosunda durak numarası yazılı, hangi otobüsü beklediğiniz de belli. Durak numarasını ve otobüsün hat numarasını sisteme girerek otobüsün nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Bunun neresi saçma ki?

İşin zor kısmı vatandaşın bu sisteme adapte olabilmesi, şekildeki gibi.

ben sistemi çözdüm efendim.yine saçma çünkü durak numaralarına bir allah kulu dönüp de bakmaz baksa da ezberine alıp da internette onu aramaz.ayrıca zaten bunu gösteren bir sistem yok muydu bu o sisteme entegre edilemez miydi?

Hakan_ank89
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 21:40

Alıntı:
ben sistemi çözdüm efendim.yine saçma çünkü durak numaralarına bir allah kulu dönüp de bakmaz baksa da ezberine alıp da internette onu aramaz.ayrıca zaten bunu gösteren bir sistem yok muydu bu o sisteme entegre edilemez miydi?

Siz hala olayı anlayamamışsınız, numaraları kim neden ezberlesin ki?

Bu sistem cep telefonlarında kullanılacak, siz bulunduğunuz duraktaki durak numarasını yazacaksınız cep telefonunuza, bir de beklediğiniz otobüsün hat numarasını yazacaksınız. Otobüs nerede öğreneceksiniz.

Kalkıp da Kızılay'da 188 hattında otobüs beklerken, acaba 245 Eryaman ring otobüsü nerede diye merak ederseniz, tabi ki durak numarası ezberlersiniz.

Sistemin amacı beklediğiniz durakta bilgi edinmek, yani ortada ezber olayı falan yok. Umarım durum anlaşılmıştır.

İbrahim Sarıca
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 21:52

Bilgisayardan denedim sadece 1 otobüs gösteriyor. En yakın olanını. Onun 1 hatta 2 arkasındakini de gösterse daha güzel olur aslında. Çünkü bazen dolu otobüse itiş kakış biniyorsunuz, sonra yanınızdan koltukları bile dolmamış aynı hattan başka bir otobüs geçince biraz bozuluyor insan.

M.Ali Sade
2 yıl önce - Cmt 08 Arl 2012, 21:58

Alıntı:
Siz hala olayı anlayamamışsınız, numaraları kim neden ezberlesin ki?

Bu sistem cep telefonlarında kullanılacak, siz bulunduğunuz duraktaki durak numarasını yazacaksınız cep telefonunuza, bir de beklediğiniz otobüsün hat numarasını yazacaksınız. Otobüs nerede öğreneceksiniz.

Herkesin elinde akıllı telefon mu var?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet