Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Niğde - Fertek

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ilyas bazna
10 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 19:34
Niğde - Fertek

(+)

Fertek, Niğde ili merkeze bağlı küçük bir beldedir.Tarihi evleri ile ünlüdür.

Fertek'te farklı ve özel bir doku var. Hemen girişte bir kahvede yaşlılar oturuyor. Bunların birçoğu Kore gazisi. Fertek bol bol okumuş adam, paşa çıkartmış bir yer. Taş evleri çok güzel.

Yunanistan'dan gelen muhacirler var. Rumlar'dan kalma avlulu taş evlerin kimisi bahçe duvarından sonra epey mesafe içeride, kimi bahçe duvarından hemen sonra başlıyor. En güzel taş evin terkedilmiş olduğunu gördüm orada. "Tosbağa'nın evi" diyorlar. Evin özelliği birbirinden güzel motiflerle bezenmiş ahşap kapılara sahip olması. Hem taş hem de ahşap işçiliğinin bir arada ol^ması evi tek ve özel hale getiriyor.

tugberk85
10 yıl önce - Pts 30 Tem 2007, 20:09
Niğde-Fertek

Fertek'in alışılagelmis köylerden birçok farklı özellikleri var. Köy sınırları içerisinde ki Niğde Üniversitesi'nin Resim-iş Öğretmenliği Eğitim Fakultesi bu farklılıklardan yanlızca biri...

tugberk85
6 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 11:12
Niğde - Fertek Fotoğrafları

Niğde'nin batıya doğru genişlemesiyle artık yeni yapılan binalar Fertek'in yakınlarında yükselmeye başlamış. Umuyorum şehrin bir semti gibi düşünülerek kendine özgü yapısı zamanla bozulmaz.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Boran
5 yıl önce - Cum 07 Arl 2012, 16:42

Fertek'te bulunan neredeyse tüm erkekler emekli paşa,müdür,avukat,hakimdir.Tahminin tahsilli insan oranının bu kadar fazla olduğu başka bir kasaba yoktur Türkiye'de.

(+)   (+)   (+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler