Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Metropolitan City Hall

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
zorbey
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 01:27

Arkadaslar bu projeyi skyscrapers.com da buldum, bu proje sisli de ali samiyen'in yikilip yerine yapilmasi planlanan kongre ve fuar merkezi projesimi yoksa banami ole geldi?
resimde bakarsaniz ali samiyenin oldugu yere cok benziyo hemen yandaki anayol? Bana sorarsaniz stadin yikilip yerine bunun yapilmasi cok makul duser hemde sehrimize maslakta daha buyuk ve modern bir stad daha yapilir belki? hernekadar besiktasli olsamda istanbulun menfaatleri once gelir sanirim bu konu hakkinda bi bilgisi olan varmi en son durum ne acaba ?

http://www.emporis.info/en/wm/bu/?id=154076

xgokhan
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 01:40

Hayir bu proje Okmeydani - Caglayan tarafinda.

MehmetK
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 01:50

Istanbul buyuk sehir belediyesinin yeni hizmet binasi Gokdelen olmayacakmis
Ibb.gov.tr`de okudum

Okmeydanindaki arsaya genis ama alcak katli bir bina yapmayi planliyorlar.

Halkin depremde sonra yuksek binalara karsi antipatisi bu kararda etkili olmusmus.

O malum Istanbul depremi olunca hangi binalarin ayakta kalip hangilerinin yikilacagini herkes gorur .Gokdelenler yikilmayacak!

Buyuk Sehir Belediyesi sehrin sembollerinden biri olabilecek dizaynin on planda oldugu bir gokdelen yapsa bu sehire daha cok yakisirdi.O binayi yaparlarsa kimse farketmeyecek bile...

sipahi
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 01:53

Alıntı:
O malum Istanbul depremi olunca hangi binalarin ayakta kalip hangilerinin yikilacagini herkes gorur .Gokdelenler yikilmayacak!

Aman dostum Allah korusun öyle bir felaketi kaldiramayiz...

ASLI
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 01:59

evetHIGHer demiş ki:
Buyuk Sehir Belediyesi sehrin sembollerinden biri olabilecek dizaynin on planda oldugu bir gokdelen yapsa bu sehire daha cok yakisirdi.O binayi yaparlarsa kimse farketmeyecek bile...

Gokdelen yapsinlar ve Maslak'a tasinsin IBB mi diyorsun yani? Okmeydani'na sahsen ben gokdelen yakistiramiyorum.. Ayrica orijinal bir proje alcak katli olsa bile is gorur merak etme.. Yeter ki IBB ismini kaldiracak elit bir proje olsun.

xgokhan
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 02:26

Tartismaya bile gerek yok, bu bir mimari projeydi ve gokdelenli bu proje 2. ya da 3. oldu sanirim, 1. Tabanlioglu'nun alcak bina projesi ve cok daha guzel.

MehmetK
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 07:57

Binanin yapilacagi yer su an Ibb fen islerini oldugu Caglayan ilkokulunun yanindaki arsa

Uygun yere yapildiktan sonra bence yuksek daha iyidir ( Gokkafes yanlis yere ornek mesala )

dogru o proje kazanmis , Istanbul a hayirli olsun

ayse05
11 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 03:11

Caglayan Abide-i Hurriyet tepesindeki  belediye arsasi
Avrupa Yakası Adalet Sarayı oluyor;

http://www.peyzaj.org/2005/Haber/haberdetay.asp?H ...BER_ID=979

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet