Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
recepkapsiz
11 yıl önce - Cum 07 Tem 2006, 22:58

Kusura bakmayin arkadaslar bu konu hakkinda pek detayli bilgi veremeyecegim.Ancak benim bildigim kadariyla o sutuna sirtini donuk olarak adim atip orda kalabilenler yeniceri secilirmis.Ben denedim, boyum 1.80 ve orada duramadim.Tahmin ediyorum orada duranlarin 1.80 i gecmesi gerekiyor.Gidip orada denemenizi tavsiye ederim.

savaskan
11 yıl önce - Pts 10 Tem 2006, 21:34

Bu gün Süleymaniyeye gittim.Öğle namazının sonuna yetiştim.İmam efendi çok güzel bir makamla son bir sure okudu ve fatihayla namazı bitirdi.Söylemek istediğim şu.Caminin güzellğine hele hele akustiğine bir kere daha hayran oldum.Vakit bulursanız mutlaka bir uğrayın.15-20 dakikanızı Süleymaniyenin içinde geçirin.Namaz kılmak şart değil .İnsan müthiş etkileniyor.Böyle bir esere sahip olduğumuz için gurur duyacaksınız.
Fakat çok bakımsız kalmış. Yarım kubbelerde su sızmasına bağlı olarak yazılar ve süslemeler zarar görmüş.Kubbelerdeki kurşun kaplamaların bir an önce yenilenmesi şart.
Bu iş çok zor bir şey değil.İmam efendi gerekli yerlere bildirimde bulunmuş Ama ilgilenen olmamış.Fatih deki Millet Kütüpanesinin kubbe kaplamaları kısa süre önce değiştirildi.Aynı işlem Süleymaniyede neden yapılmaz.Ayrıca caminin kuzey duvarı kapkara olmuş.İs kir pas taşların içine işlemiş.
Eğer devlet kurumları bu sorunla ilgilenemiyorsa hayırsever vatandaşlardan yardım isteyebiliriz.Örneğin Sn Kadir Has'ın veya Sn Güler Sabancının durumdan haberleri olsa ilgi göstereceklerini tahmin ediyorum.Mutlaka başkaları da çıkacaktır.
Bu yazıyı okuyan herkes elinden geleni yapmalı.Zira başka Süleymaniye yok
not; Avlunun batı kapısı yanındaki sütun dibindeki oyuklar gayet düzgün ve simetrik.Bir amaçla yapıldığı belli.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet