Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 153
erolcoş
7 yıl önce - Pzr 28 Ekm 2012, 23:31

Atatürk Caddesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bayraklarla süslendi çok güzel olmuş .
(+)


İsmailSY
7 yıl önce - Sal 30 Ekm 2012, 09:49(+)


http://tr.wikipedia.org/wiki/Dedeman

Dedeman - Wikipedia de 'Dedeman Adana (İnşaat)' bilgisi yer alıyor.

Acaba bu yeni otel projesi Dedeman mı?Ersin ÇALDIR

7 yıl önce - Sal 30 Ekm 2012, 12:10

Alıntı:
Dedeman - Wikipedia de 'Dedeman Adana (İnşaat)' bilgisi yer alıyor.

Acaba bu yeni otel projesi Dedeman mı?
(+)


bekleyip göreceğiz artık aslında hangi otel olursa olsun, yeri güzel bence.. önemli yerlere yakın yani (havaalanı, otoban, otogar, Real avm ... gibi)


atakanus
7 yıl önce - Sal 30 Ekm 2012, 17:44
Skyfall filmi


James Bond'un bu son filminde Varda Köprüsü de var. Fragmanı için:erolcoş
7 yıl önce - Sal 30 Ekm 2012, 18:01

Leman Kültür (Beyazevler )
(+)
İsmailSY
7 yıl önce - Prş 01 Ksm 2012, 20:14Yumurtalık Myo'nun Temeli Kasım'da Atılacak

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Kibar, ekim ayı içerisinde ihalesi yapılan Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu'nun temelinin bu ay içinde atılacağını söyledi.

Yumurtalık Meslek Yüksek Okulu'nda, Seracılık ve Bahçe Kültürü Programı, Organik Tarım Programı, Su Ürünleri Programı, Petrokimya Programı, Sualtı Araştırma Teknolojisi Programı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı yer alacak

www.haberler.com


erolcoş
7 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 02:03

Coş: Adana'ya Gelen Yabancı Firma Sayısı 4 Yılda Yüzde 50 Arttı

Vali Hüseyin Avni Coş, Adana'nın Türkiye'nin ilk sanayileşen kentlerinden birisi olduğunu söyledi. Coş,"Türkiye'nin Ortadoğu, Kuzey Afrika, Doğu Akdeniz ve Orta Asya'ya açılan kapısı olan Adana, doğunun iktisadi yükselişiyle daha önemli hale gelmektedir. Bu görüş bir takım istatistiki verilerle de desteklenmektedir."dedi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED)'nca Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi'nde düzenlenen 2. Kalkınmada Bölgesel Dinamikler Sempozyumu'na katılan Coş, son 5 yılda ildeki ihracatın yüzde 50, toplam dış ticaretin ise yüzde 53 oranında arttığını kaydetti. 2012 yılında Adana'dan yapılan ihracatın bir önceki yıla göre yüzde 9 oranında artış gösterdiğini ifade eden Coş, yabancı yatırımcıların şehre olan ilgisinin ise devamlı yükseldiğine dikkat çekti. Kentteki yabancı firma sayısında son dört yılda yüzde 50'den fazla artış olduğuna işaret eden Hüseyin Avni Coş, "Adana'nın ekonomisinde sanayinin yanında tarım da son derece önemli bir yere sahiptir. Çukurova'nın bereketli toprakları, Seyhan ve Ceyhan Nehirleri burayı ülkenin en önde gelen tarımsal merkezlerinden biri haline getirmiştir. Bir çok tarım ürünü buradan karşılanıyor. Tarımda daha iyi verim alınabilmesi için henüz sulanamayan toprakların da sulanabilmesi için hükümet tarafından başlatılan İmamoğlu Sulama Projesi'de devam ediyor." şeklinde konuştu.

700 bin dekarlık alanın sulanmasının sağlanacağını ve bu sayede yılda birden fazla mahsul elde edileceğini anlatan Coş, ilin sağlıkta da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli merkezlerinden biri haline geldiğini bildirdi. Ceyhan Enerji İhtisas Bölgesi'nin kuruluş kararnamesinin imzalandığını hatırlatan Coş, burada planlama ve arsa kamulaştırma çalışmalarının yapıldığını sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekil Zihni Aldırmaz ise bölgesel işbirliğine büyük önem verdiklerini söyledi. Göreve geldikleri ilk günden itibaren bu konuda çalışmalar yaptıklarını açıklayan Aldırmaz, Çukurova'nın tarih boyunca bir bütün olarak önemli bir merkez olduğunu hatırlattı. Siyasi nedenlerden 1926'dan 1996'ya kadar parçalar halinde bölünüp, ayrı kentler olarak hizmet vermeye başladığını dile getiren Aldırmaz, "10 milyon nüfusa sahip Çukurova, İstanbul'dan sonraki en büyük merkezdir. 350 kilometre sahili ve 2 limanı, barajları, ovaları ve nehirleriyle muhteşem bir coğrafyada yer almaktadır. Kalkınma Ajansları'nın Çukurova'nın bütününü ele alması doğru olacaktır. Çukurova'nın bölgesel bir mastır planının hazırlanmalı."diye konuştu.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar da bölgesel kalkınmayı destekleyip, bu tür çalışmaların yanında olacaklarını aktardı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-cos-adana-ya ...a-4059740/


yuceladana
7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2012, 01:52

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a birilerinin Adana'yıı anlatması lazım, Altın Koza Film
Festival'inde, Adana hakkında bir şeyler sordular hiç bir şey diyemedi, kem küm
etti, yukarıdaki konuşmaya bakarsak hala da tanıyamamış, Adana oldu bitti, Türkiye'nin
önemli sağlık merkezlerinden biridir, Adana ana kenttir, merkezdir, fi tarihinden beri
bu böyledir. Türkiye'de bir kaç tane kent vardı zaten. Çoğu kent köy gibiydi, gerek Batı'da
gerek Doğu'da.


Egemen01

7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2012, 02:19

Dostlar bu aralar avm yapımı var mı ya da projeleri..

Ömer_KSK
7 yıl önce - Pts 05 Ksm 2012, 10:22

Alıntı:
Dostlar bu aralar avm yapımı var mı ya da projeleri..

Forum Adana AVM projesi var ve inşaatı yakında başlayacak.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=102777sayfa 153
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET