Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 919293 ... 108109110   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 92
alen_1989
5 yıl önce - Pzr 14 Ekm 2012, 23:37

Muhasebecilere modern plaza


Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlller Odası modern hizmet binası mitingi andıran görkemli bir törenle faaliyete geçirildi. Alanönü mahalelsi 19 Mayıs caddesi üzerine yaptırılan modern hizmet binasının açılış töreninde, siyasiler, iş adamları, bürokratlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, yerel yöneticiler ile
Oda başkan ve üyeleri bir araya geldi.

Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından yaptırılan hizmet binasının açılış törenine AKP milletvikili Salih Koca, CHP milletvikil Kazım Kurt, DSP genelbaşkanı Masum Türker, TÜRMOB genel başkanı Nail Şansı, Oda başmanları, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye başkan ıBurhan Sakallı,, Ticarret Odası başkanı, Türkiye Odalar v Borsarlar Birliği (TOBB) yönetim kurulu Üyesi Harun Karacan, ETO yönetim kuruyu üyeleri , Baro başkanı Rıza Öztekin, CHP il başkanı Erman Gölet, AKP il başkanı Süleyman Reyhan, Vergi Dairesi başkanı Fatih Kızıltepe, Kamu Sen il temsilcisi İbrahiiiim Dursun, Türk-İş il temsilcisi Nejat Kılıç, SMMO odası üyelerrrinden oluşan çok sayıda kişi katıldı.
Çok amaçlı salonunda slayt gösterileriyle devam eden açılışta konuşan Oda yönetim kurulu başkanı İlker Özokçu, modern hizmet binasının Eskişehir’e kazandırılmasında emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.Açılış töreni verilen kokteyli ile son buldu.

Kaynak= http://www.istikbalgazetesi.com/detay.asp?sec=1&a ...wsid=98712


oya elhan

5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 16:48
Eskişehir Otelleri Hakkında Bir Soru


Bayram tatilinde eskişehirde olmak istiyorum ve porsuk kenarında otelleri araştırdım iki otel arasında kaldım Büyük Otel ve Ada Life Otel hangisini tavsiye edersiniz veya çay kenarında tavsiye edebileceğiniz bir otel var mı?

alsan
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 18:15
adalarda otel


Ada life Otel fena değil . Hem bulunduğu konum itibari ile daha merkezi. Altındaki Travellers cafe&bar da yemek ve zaman geçirmek için mükemmelespasta
5 yıl önce - Pts 15 Ekm 2012, 20:01

Geçen yıllarda 3 cü ünuversite konusu vardı medyada hatta zincirli kuyuda çokta güzel bir arazi bulunmuştu. Daha sonrada kabak tarlası yorumları gelmişti ne oldu üniversite olayı bilgisi olan varmı acaba ?

Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Sal 16 Ekm 2012, 01:03
-


Eskişehir Gayrimenkulde Cazibe Merkezi Oldu!

Kentte 1 +1 dairelere talep her geçen gün artarken, talep artışında 55 bin TL'ye alınan bir evin 500 TL'ye kiraya verilebiliyor olması etkili. Kent hızlı trenle birlikte daha da cazip bir hal aldı. Nüfusu bir milyonu bulan Eskişehir, iki üniversite, bir açık öğretim fakültesi ve meslek yüksekokulları ile Türkiye’nin üniversite kentlerinden biri.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda kente biri özel diğeri devlet üniversitesi olmak üzere iki üniversite daha açılacağını duyurması kentin gayrimenkul piyasasına olumlu yansımış. Yeni yapıların yüzde 37’sinin 1+1’lerden oluştuğu kentte, Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’dan gelen gayrimenkul yatırımcıları 1+1 daire satın alarak yatırım yapma eğiliminde.Kentin emlak piyasasını kentin önde gelen isimlerine yorumlattık ve ulaştığımız sonuçları özetledik.

Gazi Çelik Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Bşk.

“ARSA FİYATLARI TAVAN YAPTI”

Batıya en yakın üniversite kenti olarak adlandırılan Eskişehir'e son yıllarda yapılan altyapı çalışmaları, hızlı tren gibi yatırımlarla kentimiz boyut değiştirdi. Eskiden tek yıldızlı iken su anda üç yıldızlı olarak ülkede ilgi çeken kentlerden biri oldu. Son 4 yılda arsa fiyatları yüzde 50-100'ler seviyesinde arttı.

Örneğin Bağlar bölgesinde 4 yıl önce bir dönüm imarlı sanayi arsası 200 bin TL iken bugün 4 milyon TL'lere yükseldi. Ayrıca kentimizde yeni inşa edilen evlerin yüzde 37'si 1+1'lerden oluşuyor ve yatırımcılardan büyük talep alıyor."

“BAŞKA KENTLERDEN YATIRIMCI"

Eskişehir’de üniversitelerin çevresinde yer alan Şirintepe, Esentepe, Yeni Bağlar semtleri 1+1 ve apartlar ön plana çıkıyor. Burada konut fiyatları 50-100 bin TL arasında değişiyor. Daha çok ailelerin tercih ettiği yerlerden olan Batıkent’te kentin öne çıkan bir diğer bölgesi oluyor. Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul ve Diyarbakır'dan yatırımcılar kentte 1+1 daire alıp kiraya verme eğiliminde."

“YENİ KONUTLAR REVAÇTA”

İkinci el konutlarda piyasada durgunluk yaşanıyor ancak birinci el konut satışları gayet iyi gidiyor. Müteahhitler yeni yaptıkları konutlarını çok rahat satabiliyorlar. Çünkü insanlar depremden sonra "80 bin TL verip ikinci el alacağıma 90 bin TL verelim yeni konut alalım" diye düşünüp yeni konut alıyorlar. Bu durum da birinci el konutların daha kolay satılmasını sağlıyor."


ESKİSEHİR'İ ÖNE ÇIKARTAN 7 FIRSAT VAR

GÜÇLÜ YÖNLER

• Ulusal ve uluslararası tanıtımının başarılı olması,

• Ülkesel ulaşım ağı açısından kavşak olması,

• Nüfus sıralamasına göre orta ölçekli şehir olması,

• Stratejik bir coğrafi konuma sahip olması,

• Anadolu demiryolu kavşağında olması,

• İle karayolu, havayolu, demiryolu ile ulaşılabilir olması,

• İl içerisinde biri askeri olmak üzere iki adet havaalanı bulunması,

• Genç ve dinamik nüfus yapısı,

• Nüfus artışının pozitif eğilimde olması,

• İşsizlik oranının düşük olması,

• İstihdam oranının yüksek olması,

• Kent nüfusunun toplam nüfus içindeki oranının yüksek olması,

• Eğitim düzeyinin yüksek olması,

• İl sınırları içerisinde, zengin yer altı ve yer üstü su kaynakları bulunması,

• Sanayi kültürünün gelişmişliği ve endüstriyel üretim merkezi olması,

• Büyük ölçekli sanayi kuruluşlarının bulunması,

• Organize sanayi bölgelerinin bulunması,

• Yüksek ihracat değerlerine sahip olması,

• Anadolu ve Osmangazi üniversitelerinin kente getirdiği canlılık,

• Kişi başına düşen yurtiçi gelirin yüksek olması

• Zengin tarım alanlarının varlığı,

• Sahip olduğu zengin tarihi doku, kültürel miras ve doğal zenginlikler (Odunpazarı Evleri, Frigya Bölgesi, Lületaşı),

• içmeler ve kaplıcaların yarattığı termal turizm potansiyeli,

ZAYIF YÖNLER

• Kent içi yol genişliklerinin yetersiz olması,

• Toplu taşımanın yeterli olmaması,

• Prestijli konut stoğunun az olması,

• 5 yıldızlı otel sayısının yetersiz olması,

• Tarihi ve kültürel dokuya zamanında müdahale edilmemiş olması,

• Kültür, spor ve eğlence sektörlerinde organizasyon yetersizliği.

FIRSATLAR

• Marka kent olma potansiyeli,

• İstanbul - Ankara Hızlı Tren Projesi ile ulaşım olanaklarının güçlenmesi,

• Mevcut kentsel dönüşüm projeleri,

• Yükselen kent imajı,

• Termal turizm potansiyeli,

• Üniversite kenti olması,

• Sivil hava alanının, uluslararası uçuşlara uygun hale getirilmesi.

TEHDİTLER

• Kentsel dönüşüm projeleri sonucunda ortaya çıkabilecek rant,

• Çok sayıda alışveriş merkezinin yatırım, programında olması,

• Güçlü komşu illerin olması.

Mortgage

Çok başarılı ve doğru tespitleri olan bir yazı olmuş . Ayrıca zayıf yönlerde sıralanan maddelerin özellikle ilk üçü malesef gün geçtikçe hızla daha da sorun haline geliyor .


Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Prş 18 Ekm 2012, 12:03
-


ORHANGAZİ’YE YENİ PARK

Orhangazi’de Pekşen Sokakta 980 metrekarelik yeni park çalışmasına başlandı.

Odunpazarı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen yeşil alan çalışmaları kapsamında Orhangazi’ye de yeni bir park yapılıyor. Pekşen Sokak üzerinde yapımı devam eden park inşaatı 980 metrekare alanı kapsıyor. Parkta, oyun grupları, oturma birimleri ve spor aletleri de yer alacak.

2Eylül

Odunpazarı Belediyesinin son zamanlarda çok başarılı işlere imza attığını düşünüyorum ... Gerek mahallelere yapılan yollar , gerekse parklar ...Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Prş 18 Ekm 2012, 12:52
-


Yolun Sonu GörünüyorBağlar Geçidi’nin trafiğe kapatılmasıyla birlikte yükü her geçen gün artan İstasyon Köprüsü’nün bu görüntüsü korkutuyor. Uzmanların ‘2 yıllık bekleme süresi doldu’ hatırlatmaları ise endişeleri arttırıyor.

SÜRE ÇOKTAN DOLDU

Eskişehir İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fercan Yavuz’un önceki haberimizde de yaptığı hatırlatmada İstasyon Köprüsü’nün yıkılması için verilen 2 yıllık sürenin çoktan aşıldığını hatırlatmıştık. Herkes köprü ne zaman yıkılacak diye beklerken, Bağlar Geçidi’nin trafiğe kapatılmasıyla birlikte tüm yükün köprünün sırtına verilmesi ise köprü yıkımının Bağlar Geçidi’nin açılması öncesinde mümkün olmadığını gözler önüne seriyor.

BU YÜKÜ TAŞIYAMAZ

Özellikle de sabah ve akşam saatlerinde hem araç hem de yaya geçidinde yaşanan yoğunluğu kaldırmaya çalışan İstasyon Köprüsü’nün bu yükü daha ne kadar kaldırabileceği ise akıllarda cevap bekleyen sorular arasında yerini koruyor. Köprü ayaklarında var olan hasarlar ve köprünün ömrünü doldurması ise tehlikenin her geçen gün büyüyerek sürdüğünü gösteriyor. Vatandaşlar yetkililerden kuşkularını giderecek açıklama bekliyor.

anadolu gazetesi

Haberde yer alan fotoğraf her şeyi anlatıyor zaten !!!

Bağlar geçidi kapandıktan sonra İstasyon Köprüsü değil de İstanbul FSM köprüsü gibi oldu. Işıklarda ikinci sırayı yapsan bir dert tramvay geldiğinde her şey daha da karışıyor , tek sıra araç kuyruğu da neredeyse Kanatlı AVM'ye varacak !!! Bağlar geçidinin 3 aydan önce bitirilmesi ŞART !


Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Cum 19 Ekm 2012, 11:47
-


Vebali Üstüme Almamİnşaat sektöründe yaşanan patlama ve son 5 yılda 50 bini aşkın konutun yapıldığı, 2700’e yakın müteahhidin bulunduğu Eskişehir’de kat artırımı isteyen vatandaşlar belediyelere baskı yapmaya devam ediyor. Özellikle bazı semtlerde kat konusunda haksızlık yapıldığını söyleyen vatandaşlar belediye başkanlarının mahalle gezilerinde yoğun olarak kat artırımı talep ediyor.

Vatandaşın merakla beklediği kat artırımı konusunda son sözü söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, seçim öncesi çıkması beklenen karara son noktayı koydu.

“Kat artırımı bu kente yapılacak en büyük kötülük olur” diyen Büyükerşen, “O vebali ben üstüme alamam. 37 canı 1999 depreminde kaybettik. Deprem ülkesiyiz ve şehriyiz. Katları artırarak olası afetlerde verilecek canların hesabını kim verecek?” dedi.

Özellikle yerel seçim öncesi vatandaşlar Odunpazarı ve Tepebaşı Belediye Başkanlarına yoğun baskı yaparak kat artırımı yapılmasını istemişti.

Mahallelerde yapılan ziyaretlerde de yoğun olarak gündeme gelen bu konuda ise Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, “3 yıl önce karar aldık. Büyükşehir onaylarsa olur. Çalışma belediyede bekletiliyor. Mecliste oy birliği ile karar aldık. 14 mahallede kat artırımı için yaptığımız çalışmayı meclisten geçirdik. Yaptığımız çalışmada Gündoğdu, 71 Evler, Emek, Erenköy, Huzur, Alanönü, Çankaya, Yenidoğan, Karapınar, Büyükdere, Gültepe, Yıldıztepe, Göztepe ve Orhangazi mahallesi sınırları içerisinde, uygun olan cadde ve sokaklarda kat artırımı yapılmasının kabulünü sağladık” derken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Vatandaştan yoğun baskı var. İyi düşünülmeli. Biz de çalışma yaptık ama bu kat artırımı konusu siyasi hareket edilecek bir iş değil. Çok yönlü düşünülmeli. Ama çalışmamızı biz de yaptık” demişti.

OY UĞRUNA YAPILMAZ

Özellikle yerel seçim öncesi Büyükşehir Belediye Meclisi’nden kat artırımı konusunun geçirileceği yönündeki ifadelere sert çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Zaten ne zaman oy uğruna bir şey yapıldıysa sonu hep felaket oldu. Bunu kesinlikle doğru bulmuyorum. Bu caddeler, bu sokaklar böyleyken nasıl kat artırımı olacak? 37 kişi öldü hala yürekler yanıyor. Mesela Porsuk çevresi perişan vaziyette. İş Bankası’ndan Salhane’ye, Asarcıklı Caddesi’ne kadar Köprübaşı çevresinde niye dönüşüm istiyoruz? Buraların zemini sıkıntılı. Perişan vaziyette bir tablo var. Kat artacak ya sonra” diye konuştu.

ZEMİNDE SIKINTI VAR

Eskişehir’in bazı bölgelerinde ciddi zemin sorunu yaşandığını söyleyen Büyükerşen, “Eskişehir’in zemini alüvyonel bir zemin. Başbakanlık araştırdı, üniversite araştırdı zemin uygun değil. Herkes tek merkeze kent merkezine gelmek istiyoruz. Biz şehir dağılsın sağlam yerlere gitsin diyoruz. Mesela Bursa yolu Aşağı ve Yukarı Söğütönü’ne izin vermiyor. 1. sınıf tarım arazisi diyor. Oysa imara açılsa zemini daha iyi durumda olan yerlere yerleşim olacak. Muttalıp’a da izin verilmiyor. Yine aynı şekilde kentin azıcık etrafına açılsanız hemen tarım arazisi deniyor. O zaman ne olacak? Barınma ihtiyacı olduğu için bu defa vatandaş kat artışı isteyecek. Binalar yükselecek. Ama zemin ne olacak? Yani bir şeye karşı çıkılınca sorun bitmiyor. Tarımın hayvancılığın dibine dayanmış bir kent varken onlar nasıl olacak?” dedi.

SAKALLI’YA TEPKİ GÖSTERDİ

Kat artırımı konusunda Odunpazarı Belediyesi’nin 14 mahallede yaptığı çalışmanın neden bekletildiğine yanıt veren Büyükerşen, “Bakın Burhan Sakallı bunu siyasi olarak söylüyor. 2009 öncesi AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluktaydı. Niye bu kararı aldırmadılar? Burhan Bey (Sakallı) bu konuda doğruyu söylemeli. Bunlar siyaseten söylenecek şeyler olmamalı. 14 mahallede karar çıkarmışlar. Madem oy birliği ile bu kararı Büyükşehir Meclisi’nde çoğunluktayken çıkarsalarmış. Alüvyon bir toprak bir zemin var. Bunu görmezden gelemeyiz. 1999’da 30 bine yakın insan öldü. Sanayi, ekonomi her şey çöktü. O ne olacak? Seçim öncesi böyle bir şeye oy uğruna ya da siyaseten evet denilmemeli” diye konuştu.

sehir gazetesi

Koyu punto yaptığım kısıma lütfen dikkat !!! Bu şehir nereye doğru büyüyecek o zaman !!! Şehirde hala prestijli konut stoğu sıkıntısı var !!!


espasta
5 yıl önce - Cum 19 Ekm 2012, 14:35

Eskisehirde heryer kabak tarlası..!!! Anlayan anlar

İsmail Kaplan

5 yıl önce - Cum 19 Ekm 2012, 14:59

Büyükerşen'in tüm yanlışları onun bunun üzerine atma alışkanlığına şaşırmıyoruz artık da...

Daha birkaç sene önce "Ihlamurkent'e konutlar yapıyorlar bize sormadan, orası şehre çok uzak" vs. derken acaba ne düşünüyordu? Bu şehrin dışa açılması gerektiğini 13 senede ancak mı fark etti kendileri? Neden Köprübaşı dışını da yaşamak için cazip hale getirip insanların oralara yerleşmesini teşvik etmedi? Şimdi söyledikleri ancak boş laf olarak hanesine yazılır bence...sayfa 92
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 919293 ... 108109110   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET