Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Resimli Adana

7 yıl önce - Cum 28 Eyl 2012, 22:19
Seyhan Belediyesi Kentsel Dönüşümü ve Kıyıkent Evleri


PROJE HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER
Seyhan Kıyıkent Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Barış ve İsmetpaşa Mahalleleri’nde 32 hektar alanı kapsamaktadır. Kıyıboyu Caddesi’ne cepheli alanda toplam 2 bin 610 konut inşa edilmesi planlanmıştır. Yeni yerleşim alanında Alış Veriş Merkezi, kafe, restorand, çarşı, cami, market ve sosyal tesisler bulunacaktır.
Alanda 5 tip konut bloğu inşa edilecektir. Bunlar; 2+1, 3+1 ve 4+1 türünde olacaktır. Konutlar brüt 119,22 metrekare ile 188,51 metrekare arasında değişecektir. Konutlar ve dükkânlar öncelikli olarak hak sahipleri için planlanmıştır.
Proje şekillenirken yeni konutların ağırlıklı olarak dört bir yanının yeşil alan olmasına dikkat edildi. ‘Yeşilin kalbinde, huzurun ortasında’ sloganıyla projelendirilen yeni konutlar klasik sosyal konut anlayışından tamamen farklı bir konseptte tasarlandı. Yeni konut sahiplerinin her türlü ihtiyacı düşünülerek tasarlanan sosyal tesislerde yaşayanların aileleriyle birlikte keyifle vakit geçirebilecekleri bir tarz geliştirildi. Çocukların özgürce büyüyebileceği oyun ve dinlenme alanları şehrin bu yeni cazibe noktasını, ‘yeşil değil yeşillikler içerisinde bir dünya’ olarak projelendirdi.
Kısaca Seyhan Kıyıkent Evleri, Başbakanlık TOKİ işbirliğinde inşa edildiği için benzerlerinden oldukça ekonomik fakat yeni bir şehir anlayışıyla tasarlandığı için yaşayanların çevre ve doğa ile bütünleşebileceği, huzurlu, güvenli yaşam alanlarının bulunduğu Seyhan’ın yeni yüzü olmayı hedeflemektedir.
  (+)

  (+)


Resimli Adana

7 yıl önce - Cum 28 Eyl 2012, 22:22
Vali Coş, Seyhan’ın ‘kentsel dönüşüm çalışmasını’ yerinde inceledi


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Seyhan Belediyesi tarafından yürütülen Adana’nın ilk ve bölgenin en büyük kentsel dönüşüm çalışmasını yerinde inceledi.

Beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz ve Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk’le birlikte Barış ve İsmet Paşa Mahalleleri’nde birinci etap birinci kısım temel atma hazırlıkları yapılan bölgeye gelen Vali Coş, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, Seyhan Kıyıkent Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Barış ve İsmet Paşa Mahalleleri’nde 32 hektar alanı kapsadığını belirterek, “Kıyıboyu Caddesi’ne cepheli alanda iki etap halinde toplamda 2 bin 610 konut inşa edilmesi planlanmıştır. Birinci etap birinci kısımda 1398 konutun temel atma törenini önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

KIYIKENT EVLERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMASI HAKKINDA
Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, Barış ve İsmetpaşa Mahalleleri’nde Başbakanlık TOKİ işbirliğinde çalışmalarını başlattığı ‘kentsel dönüşümle’ Adana’da tarihinde yapılmamış bir çalışmaya imza atmaya hazırlandıklarını ifade etti.

PROJE HAKKINDA TEKNİK BİLGİLER
Seyhan Kıyıkent Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Barış ve İsmet Paşa Mahalleleri’nde 32 hektar alanı kapsamaktadır. Kıyıboyu Caddesi’ne cepheli alanda iki etap halinde toplam 2 bin 610 konut inşa edilmesi planlanmıştır. Yeni yerleşim alanında Alış Veriş Merkezi, kafe, restorand, çarşı, cami, market ve sosyal tesisler bulunacaktır. Alanda 5 tip konut bloğu inşa edilecektir. Bunlar; 2+1, 3+1 ve 4+1 türünde olacaktır. Konutlar brüt 119,22 metrekare ile 188,51 metrekare arasında değişecektir.
 


erolcoş
7 yıl önce - Cum 28 Eyl 2012, 22:30

böyle bir başlık var .lütfen önce arama yapın

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=113993ANA SAYFA -> ADANA