Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
zihni usta
11 yıl önce - Pzr 16 Nis 2006, 18:58
Sahil yolundaki saçma sapan demir kasisler - [YAŞAM]

iyi günler arkadaşlar: ben şu anda da yapımı devam eden biruygulama ile ilgili birtartışma başlatmak iştiyorum
izbeton ve toşaron firmaları sahil yolunu bozmakla meşguller.dikey yeraltı kanallarının
üzerlerine yapılan ızgara sistemini bir türlü beceremediler. şimdi bu günlerde bu ızgoraları
söküp kalın oval sac ile kasis haline getirip  uclarına asfalt takviye ile iri bir kasis yapiyorlar.
madem üzerini kapatıcaklar niye kasis yaparlar anlamış değilim. boşuna masraf.eğer ızgara fonksiyonunu bitirmek zorunda isen düz asfalt olarak kapat olsun bitsin.
tabi efendilere ne hesap sorn var ne karışan. kamu paralarını istedikleri gibi harcıyorlari
güzelim sahil yolunda 10 -12 adet iri kasisimiz oldu güzelcede boyamişlar.
ne diyelim bu kasisler allah vermesin kazalara sebeb olursa ozaman birkaç yetkili çıkp
izmirli vatandaşlara hesap verir umarım....
herkese saygılarımı sunarım....

EnderYıldırım
11 yıl önce - Pts 17 Nis 2006, 00:25

İzmir Büyükşehir Belediyesi artık bu soruna kesin bir çözüm getirmeli. Bunlar çağımıza uygun olmayan durumlar. Böyle bir caddede bu tür kavislerin olması normal mi?

erhanthunder
11 yıl önce - Pts 17 Nis 2006, 01:54

izmirin içine yapılan saçma sapan yağmur kanallarının sahil tolundaki kısmı.Sevgili belediyemiz 3-5 kez uğraştı sonunda bu hale getirdi.Bundan öncede üzerlerine demir koyarak kapatıyordu sahil yolunda insanların araçlarına zarar veren bir sistemdi.
Büyükşehir eline yüzüne bulaştırdığı işlerden biri olarak tarihe geçti vesselam...

VolkanAtalay
11 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 13:42
kasisler yüzünde kazalar oluyor

bununla direk ilgisi olan kişileri istifaya çağırıyorum ben..kasisiler tam bir kabus oldu
sarı çizgili bombeli kapak konduda ne oldu daha fena...araba havalanıyor..koskoca dünyada araştırılıp bulunamadımı bunu çaresi şimdi onları değiştircekler diye her tarffta her ışıkta bir çalışma var trafik tıkanıyor üstelik madem yukardaki sular körfeze deşarj ediliyor kapalı kanalla bu cadde altından geçirilip üstüne asfalt dökülemezmi sizce bu sarı çizgili plakalar çözümmüdür...

EnderYıldırım
11 yıl önce - Cum 05 May 2006, 02:07

Şu an durum nedir. Hala kasisler duruyormu yoksa çalışmalar tamamlandımı?

VolkanAtalay
11 yıl önce - Cum 05 May 2006, 02:23

onalrı sarı çizgili bombeli kapaklarla değiştirdiler  araba daha çok zıplasın havalansın diye kenarlarına asfalt döküyorlar

EnderYıldırım
11 yıl önce - Cum 05 May 2006, 02:25

Yani sorun hala çözümsüz kaldı.

zihni usta
11 yıl önce - Cum 05 May 2006, 04:36

şu anda düzeltmeye başladılar  sanki bir yerlerden zilgıt yemişler

durup sorayım dedim işçiler dahil konuşan yok

EnderYıldırım
11 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 00:14

Evet kasis sorunu hala çözülmedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi' nin umrunda değil herhalde. Anlaşılan çok zor bunları düzgün bir hale getirmek.

YusuF D
11 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 09:54

her aksam sahil yolundan evime gidiyorum.Ben yerlerini ezberledim ve ona göre aracımı kullanıyorum.Ancak kasisleri Bilmeyen araçlar aniden yavaşlıyorlar ve arkadan gelen araçlar için kaza riski doğuruyorlar.
Bu kadar saçmalık olmaz.Resmen sahipsiz hissediyorum kendimi bir vatandaş olarak.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet