Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
feritsahin

7 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 09:19

Alıntı:
Bir Not;Uludağ Üniversiteside Yılbaşı itibarı ile Personel Servislerini Kaldırmayı düşünüyor.


Metro hattı Üniversiteye gitmeden servislerin kalkacağını sanmıyorum...


bhdr16
6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 19:12
s plakalı minibüslerturker ustun

6 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 19:20

Bursada halen S plaka sorunu devam etmektedir. Merkez ilçe S plkaları 100 ytl yeni eski para ile 100 miları aşmaktadır. Bununla birlikte başka ilçelerden S plaka alıp, merkez ilçede çalıştırılan kaçak sınıfına düşen plakalı araçlar halen hizmet vermektedir. Çünkü diğer ilçeden alınanS plaka başka ilçede çaçlıştırmak yasaktır. Merekz ilçe dışından alınan plaka 15 ytl pek geçmiyor ve belediye araç bursa merkezde çalıştırılacaını bile bile bu belediyeler plaka veriyor. Yani devlet devleti doladırıyor.

Ve başka bir konu servis araçlarının bir çok firma ruhsatsız araç kullanamaya devam ediyor. Araçlar yakalansada cezası ödendikten sonra geri veriliyor yine aynı kaçak veruhsatsız olarak çalışmasına devam ettiriliyor. Olan dürüstçe dünya kadar parayı plakaya veren ruhsata uygun araç alan ve hizmet verene oluyor.Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Pts 11 Hzr 2012, 20:08

SERVİS ŞOFÖRLERİNİN ATEŞLİ ‘S’ PLAKA PROTESTOSU
Alıntı:
Bursa’da ilçelerden ucuz fiyata aldıkları S plakaları şehir merkezinde kullanamadıkları gerekçesiyle eylem yapan minibüsçüler, bir minibüsü yol ortasında ateşe verdi.Bursa’da Büyükşehir Belediyesi'ni protesto eden minibüsçüler, yol kapattı. İlçelerden aldıkları S plakayı kullanamayan minibüsçüler, İzmir yolu Mudanya ayrımında yol kapattı. Sabahın erken saatlerinde 100’e yakın minibüsle yol kapatan sürücüler, S plakaların şehir merkezinde kullandırılmamasına tepki gösterdi.

Şehir trafiği kitlendi
Yaklaşık 2 saat boyunca İzmir Yolu’nu trafiğe kapatan minibüsçüler sebebiyle, şehir merkezinde trafik kilitlendi. Sabah saatlerinde işe gitmek isteyen Bursalılar ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne hasta taşıyan 112 ve diğer ambulanstakiler mağdur oldu.Eylemlerini slogan atarak sürdüren minibüsçüler, 16 S 8616 minibüsü yakmaya karar verdi. Minibüsü yakan şoförler, taksiciler için çıkartılan korsan yasasının servisçiler için de çıkarılmasını istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye tepki gösteren minibüsçüler, 10 dakika boyunca alev alev yanan minibüsü izledi. Yanan minibüs, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Yaklaşık 1 saat boyunca trafiği kapatan servis sürücüleri, itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesinin ardından aracın içine girip fotoğraf çektirdikten sonra dağıldı.

Kaynak: http://www.tasimacilar.com/haber.asp?wtc=haber&id=12189

Özellikle Karacabey'de eskiden "S" plakası 50'yi geçmezken şimdi ise 425 tane oldu. Bunun bütün sebebi Karacabey'den plâka alıp Bursa'da taşımacılık yapanlardır.


mustafaguler
5 yıl önce - Pts 11 Hzr 2012, 22:58

Eylem yapab bu şahsiyetler nedeniyle Hürriyet'ten Doğumevi'ne kadar 40 dakikada gittim. Düşünebiliyor musunuz normal şartlarda 5-7 dakika arasında süren bu mesafeyi 40 dakika katettik ve orada tıkalı kaldık. En sonunda araçlar kontak kapatmak zorunda kaldı. Sonra otobüslerden inip Acemler Metro İstasyonuna yürüdük ve metroya bindik. İşyerine ulaştığımda saat 10 idi. Burada ayrıca polisi tebrik ediyorum. Siz en ufak olaya bile karga-tulumba gözaltına alırken şehrin göbeğinde böyle birşey oluyor ve çok kıymetli polisimiz ikna yoluna gidiyor yazıklar olsun sizin gibi polislere...

frozsgy
5 yıl önce - Pts 11 Hzr 2012, 23:08

Bu eylem yüzünden bugün finallerine yetişemeyen arkadaşlarımız oldu. İnanılır gibi değil.Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2012, 23:31

‘S’ PLAKADAN 76 MİLYONLUK GELİR
Alıntı:
- BURSA’NIN KAYNAKLARINI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANIRKEN, YENİ KAYNAKLAR ÜRETMEYİ DE BAŞARAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALTI AYDA 630 S PLAKA SATIŞINDAN 76 MİLYON TL’LİK İLAVE KAYNAK SAĞLAMIŞ OLDU.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, PLAKA SATIŞLARIYLA KAYIT DIŞI ÇALIŞAN SERVİSLERİN ÖNÜNE GEÇTİKLERİNİ, AYRICA SATIŞLARDAN ELDE EDİLEN GELİR SAYESİNDE KENTİN RANTININ YİNE BU KENTE HİZMET OLARAK DÖNDÜĞÜNÜ İFADE ETTİ.
BURSA - Bursa’nın kaynaklarını en verimli şekilde kullanırken, yeni kaynaklar üretmeyi de başaran Büyükşehir Belediyesi, altı ayda 630 ‘S’ plaka satışından 76 milyon TL’lik ilave kaynak sağlamış oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, plaka satışlarıyla kayıt dışı çalışan servislerin önüne geçtiklerini, ayrıca satışlardan elde edilen gelir sayesinde kentin rantının yine bu kente hizmet olarak döndüğünü ifade etti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Bursa Servis Aracı İşletmecileri Odası’nın kaçak çalışan servislerin önlenmesi ve sektördeki kayıt dışılığın önüne geçilmesi yönündeki talepleri üzerine yaklaşık 6 ay önce ‘S’ plaka satışlarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 630 adet S plakanın satışını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve UKOME Başkanı Seyfettin Avşar’ın başkanlığında her Salı günü Encümen Salonu’nda 100 bin 750 TL bedelle açık artırmaya sunulan plakalardan bugüne kadar yaklaşık 76 milyon TL gelir elde edildi.

Kentin rantı kente kalıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kontrolsüz ve kayıt dışı servis taşımacılığının önüne geçilmesi yönünde BTSO ve ilgili meslek odasının yoğun talepleri olduğunu belirterek, S plaka satışlarını bu amaçla başlattıklarını söyledi. Bursa’da yeni yatırımlarla ulaşıma köklü çözümler üretirken, kent içi trafiği de düzenli hale getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Hem yasal olarak çalışan servis aracı sayısının yetersizliği hem de kayıt dışılığın önlenmesi amacıyla 6 ay önce başlattığımız S plaka satışları yoğun ilgi gördü. Bugüne kadar 630 plaka satışı gerçekleştirildi. Bu sayede sektör yasal hale gelirken, satışlardan 76 milyon TL gelir sağladık. Böylelikle kentte sağlanan rant, yine kente hizmet olarak dönmüş oluyor. Halen devam eden satışlarımızdan 100 milyon TL gelir sağlamayı bekliyoruz. Bu gelir yine ulaşım başta olmak üzere Bursa’nın hizmetinde kullanılıyor” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/-s--plakadan-76-milyonluk ...ber/11233/

İnşallah denildiği gibi doğru işlerde kullanılır.


Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 12:09

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ MERCEK ALTINDA
Alıntı:
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞINA BAĞLI EKİPLER, OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE YÖNELİK DENETİMLERİNİ ARTIRDI.


Büyükşehir Belediyesi zabıta daire başkanlığına bağlı ekipler, okulların açılmasıyla birlikte öğrenci servislerine yönelik denetimlerini artırdı.Bursa’da 870 okulda yaklaşık 530 bin öğrenci ve 23 bin öğretmenin ders başı yapmasının ardından, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler de özellikle öğrenci servislerine yönelik denetimlere ağırlık verdi. Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması amacıyla servis araçlarını mercek altına alan ekipler, Okul Servis Aracı Bakım ve Onarım Takip Formu, Okul Servis Aracı Özel İzin Belgesi, şoförün, rehber personelin ve öğrencilerin emniyet kemerleri, fazla yolcu alıp almadıkları başta olmak üzere Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Okul Servis Araçları Trafik Yönetmeliği´nde belirtilen hususlara uyulup uyulmadığını inceledi. Eksiklikleri bulunan servis şoförleri ilk etapta uyarılırken, eksiklerin giderilmesi için süre verildi.
Denetimlerin periyodik olarak yıl boyunca devam edeceği kaydedildi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ogrenci-servisleri-mercek ...ber/11266/

Denetimlerin sadece zabıta ile değil trafik polisleri tarafından da yapılması taraftarıyım.


kekeş salman
5 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2012, 12:36

servis araçlarına özel plaka uygulaması son derece yanlış ve kamu zararına bir iştir. belediye para kazandım diye duyuruyor ama yaptığı şey kendi halkının zararına.

servisçilik işi yapmak için uygun ve güvenli bir araç almak, soförlük ve psikiyatri dersinden geçmekten başka bir şart olmamalı.

servislere sınırlı sayıda plaka uygulaması getirirseniz pazara girmek isteyen girişimciyi engelleyen bir rant yaratır, servisler taksi gibi bir ticari araç haline gelir. sonuçta servis işletmecisi plakaya harcadığı parayı yolcudan çıkaracağı için servis ücretleri artar. ayrıca ileride ilave plaka çıkartmak istendiği zaman mevcut servisçiler ayaklanır çünkü bu parayla alınan kazanılmış bir haktır, piyasaya rakip sokmak istemezler. hatta bu kısıtlı servis rantından faydalanan plaka sahipleri servis şoförlüğü yapmayıp plakayı kiralayacaktır.

dolmuşçuları ortadan kaldırmaya çalışırken bir yandan da servisçi diye bir rant gurubu yaratıp şehrin başına bela ediyorlar.


tamer bursa
5 yıl önce - Pts 25 Şub 2013, 20:28
Bir Esnaf Nasıl Yok Edilir?


Bursa Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 1 yıldan beri 101.000+KDV karşılığında tahditli S plaka satıyor. 1000e yakın plaka satışını gerçekleştirdi. Bunun sonucundada BBBsinin kasasına ciddi gelirler elde etti. Bursalı bir vatandaş olarak Belediyemizin kasasına gelir elde ettiğinden dolayı BBB Başkanını ve ekibini tebrik ederim.

Bursada doğu bölgesinde çalışan 4 minübüse 1 özel halk otobüsü teklif eden BBB nin gerekçesi trafiği azaltmaktı. Dolmuşları kaldırmaktaki gerekçede trafiği azaltmaktır. Durum böyleyken BBB nin 1000 tane ticari plaka satıp vardiye saatlerinde şehiriçine bu kadar S plakayı doldurması bana hiç samimi gelmiyor.

1000 tane S plaka satılıp piyasaya girmesi mevcut plaka sahiplerinin işine ket vurmuştur. Mazot artmasına rağmen Servis taşıma ücretleri bu dönemde düşüşe uğramıştır. Özellilkle büyük fabrikalrın servis ücretleri düşürülmüştür. Yani bu sayede sanayicilere destek yapıp dahada büyütürken esnafı ayak altına düşürmüştür.

Şimdi ise BBB sinin ulaşım kurmaylarının, sanayicilerle yaptığı pazarlıklar aylık abonman kartlarının fabrika işiçilerine verilip ulaşımı bursaray ve toplu taşıma araçlarına yönlendirilmektedir. Amaçları Servis taşımacılığını bitirmektir. İstasyona uzak fabrikalarda ise servisin istasyona kadar getirip istasyonlarda yolcuyu bursaraya vermektir. Bunların amaçları budur. İlerlerleyen zamanlarda göreceksiniz servislerin Bursaraya dikey çalışmaması için ulaşım kurmayları ukomeye istekte bulunacak. Uygulamaya girilincede servislere Bursa da iş kalmadı diyerek o esnafı yok etmeye çalşıacaklar. Örnekleri halk otobüslerinde yaşanmaktadır.

Benim anlatmaya çalıştığım insanlara ağır bedeller ödeterek plaka aldırıyorlar daha sonrasında da önlerine geçip hayatta yaşama imkanı bırakmıyorlar. Plaka+Araç=200.000 tl yi buluyor. Paka ve araçı alan vatandaşlar çoğu kredilerle bu işe giriyor. İnşallah bu borçları esnafımız ödeyebilir. [/b]sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara