Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Kemal Gönüleri

11 yıl önce - Prş 19 Oca 2012, 14:09(+)
Tüm WOWTURKEY Ailesini ; SERGİMİZİN , 21 Ocak 2012 Saat 17.00 deki
açılış kokteyline bekliyoruz.


deniz1764

11 yıl önce - Sal 24 Oca 2012, 14:46(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


(+)

(+)

(+)

(+)The Green Park Bostancı Hotel, ressam Harika Ören ve Belma Akdağ'ın resim sergisine; Kemal Gönüleri ve magazinkolik.com destekçi foto muhabirlerinden Deniz Tokgöz’ün ise fotoğraf sergisine evsahipliği yapıyor.
Harika Ören ve Belma Akdağ'ın “İki Nefes Sanat” adını verdikleri resim sergisinin yanı sıra; “Fotoğraf Görmektir” diyerek görmekle bakmanın farkını en iyi şekilde fotoğraf sanatının ortaya koyduğunu vurgulayan Kemal Gönüleri ve Deniz Tokgöz’ün “İstanbul ve Yaşam” konulu fotoğraflarından oluşan sergilerinin izlenmesi gerektiğini sanatseverler ile paylaşıyoruz.
Her iki sergi, 11 Şubat 2012 tarihine kadar The Green Park Bostancı Hotel Sanat Galerisi’nde görülebilir.


Kemal Gönüleri

11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2012, 23:24

İstanbul Ressamlar Derneğinin;YUNANİSTAN SELANİK -Neopolis/Sykies Belediye Sanat Galeri 'sinde 01 Nisan 2012 tarihinde açılışı yapılan,Türk-Yunan Sanatçılarının eserlerinin yer aldığı Karma Resim Sergisi büyük ilgi topladı.
Sevim Gürsoy başkanlığında ve Pinelo Galery katkılarıyla gerçekleşen sergi ,Neopolis/Sykies Belediye Sanat Galeri 'sinde 27 Nisan 2012 tarihine kadar devam edecektir.
SERGİYE KATILAN SANATÇILAR:
AKİF POROY - ALEV AYDIN - AYHAN GÖKÇADIR - AYSEL BALİ - AYNUR YILDIRIM - AYTEN BARAN - BETÜL YAZICI - BERFU GÜLAY BOZKURT - CANAN DOĞRUER - DİLEK BÖLÜKBAŞI - ESMA ÖZPARPUCU - GÜLAMBER HİÇDURMAZ - GÜLÜMSER YAKUT - HİKMET KARABUCAK - HÜLYA SAY - K.MUZAFFER GENÇER - MELİHA DENKTAŞ - MELTEM AKTAŞ - NADİN KATRANCI - NAİLE DİNÇER - NEBAHAT ŞİMŞEK - NEVİN BAYRAK - NEVİN ÖZSÜRÜCÜ - NİHAL ATAMER - NİLGÜN VELİMAHMUTOĞLU - NURAN GÜLEN DAĞLI -NURAY YALÇIN - ÖZNUR BALCI - PERİHAN KEKİ - PINAR SÜNBÜL - RUHŞEN YILDIZ - SABİRE DOMANİÇ - SALİM ÖZÜDOĞRU - SEVAL GÜLÜN - SEVİM G ÜRSOY - ŞEHNAZ AYKAÇ - YASEMİN TOYDEMİR BALKAN - YILMAZ BATUK - ZEHRA ERGEZEN ve ZUHAL SARIKAHYA(+)

(+)

(+)

(+)


Not:
Fotograflar,Ressam K.Muzaffer Gençer Hanıma aittir.


deniz1764

11 yıl önce - Çrş 09 May 2012, 23:41(+)


Sanatçı ve Sanat Dostları Portre fotoğraflarından oluşan sergimize davetlisiniz.

Akyol Sanat Galerisi
Şakayık Sokak Desen Ap. No: 17 D: 1 Teşvikiye - İstanbul
15 Mayıs 2012, Saat: 17:00 - 20:00


Kemal Gönüleri

10 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 17:44

2012 NURİ İYEM ÖDÜLÜ ALBİNA ONAY'IN
Türkiye’nin pek çok şehrinden yoğun bir katılımın olduğu “Nuri İyem Resim Ödülü” resim yarışması Evin Sanat Galerisi tarafından bu yıl yedinci kez düzenlendi ve 2012 Nuri İyem Resim Ödülü’nü Albina Onay kazandı.

9 Haziran 2012 tarihinde; Prof. Rahmi Aksungur, Cansen Ercan, Prof. Dr. Adem Genç, Prof. Kemal İskender, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, İrfan Önürmen ve Prof. Dr. Mehmet Özer’den oluşan Seçici Kurul yaptığı toplantı sonucunda ; Albina Onay’ı 2012 Nuri İyem Resim Ödülü’ne layık gördü. Seçici Kurul ayrıca 24 adet resmi sergilenmeye değer buldu.

26 Haziran 2012 Salı günü Evin Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde; Sayın Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak hazırlanan “Nuri İyem Resim Ödülü” nü temsil eden heykel ve 10.000 TL.’lik ödül, Doğan Hızlan tarafından Albina Onay’a verildi.
Törenin ardından, ödül alan resim ve seçici kurul tarafından sergilenmesine karar verilen resimler olmak üzere toplam 25 resmin yer aldığı serginin;açılış kokteyli, kalabalık bir davetli grubunun katılımı ile gerçekleştirildi.
Sergi, 26 Haziran – 10 Temmuz 2012 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde devam edecek ve hazırlanan kapsamlı katalog ile birlikte sanatseverlerle buluşacak.

Gazetemiz ÇUKUROVADAN HABER GAZETESİ'nden haberi okumak için :
http://cukurovadanhaber.com/1/1/default.aspx?Gele ...46b-4257-8
(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
Kemal Gönüleri

10 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 16:31

Dünyanın sanat başkenti Paris'teki La Capitale Galerie'de üç sanatçı adı altında Ekspresyonist tarz çalışmalarıyla tanınan ressam K.Muzaffer Gençer , İsabelle Decleve ile Veronique Pastor yapıtları sergilendi. 26 Haziran ile 21 Temmuz tarihleri arasında gezilebilen sergiye ilgi ilk günden itibaren beklenilenin hayli üzerinde oldu.Daha önce de Paris'te bir kaç sergide eserleri sergilenen ressam K.Muzaffer Gençer Ekspresyonist tarzındaki çalışmalarında daha çok fovizm etkisi üzerinde odaklandığı yer yer görülmektedir.Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleriyle formları deforme ederek duygularını dışa vuran nadir ressamlar arasında bulunduğu söylenir. Sanatçının kullandığı canlı renkler ayrıcalığıdır.Çocukluğundan beri şiir yazmakta ve resim yapmakta olan sanatçı K.Muzaffer Gençer, özellikle Paris’te kaldığı sürece Louvre Müzesi, Orsay Müzesi ve Montmartre’da gördükleri bu tutkularını yoğunlaştırmıştır. Resim bilgisini İspanya, Paris, Roma ve Floransa gezilerindeki müze, sergi ve çeşitli görsel izlenimleriyle pekiştirmiş olup, büyük ustaların resimlerini birebir inceleme imkanı bulan ressam Gençer, özellikle Madrid Prado Müzesi ve Figueras’ta Salvador Dali’nin Müzesindeki izlenimlerinde özgünlüğün ve sınırsızlığın resim yapmada güzelliklere varmanın nedeni olduğunu görmüş bu sebeple resim yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğine ve özgünlüğünden ödün vermeyeceğine inandığını ifade ediyor.Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel flaş ve 3 lu grup sergisi, Paris Galerie Celal’de de 1 karma sergisi (Ressamlar Derneğ’inin Türk Mevsimi Etkinliklerinde Kadınlar Gününde )olmuştur. Yunanistan da (Komotini) Valilik Sanat Galerisi Günümüz Sanatçıları Sergisi ile Neopolis Sykies Belediye Sanat Galerisi Sergisine katılmıştır. Tüyap 19.- 20. ve 21.İstanbul Sanat Fuarı Katalogları , Paris La Capitale Galerie “Artistes Liste “ ve “Turkish Paintings” Günümüz Türk Sanatçılarına kayıtlıdır. Resim ve Heykel Müzeleri Derneği üyesidir. Ressamlar DerneğiYönetim Kurulundadır. İstanbul Büyük Belediye tarafından organize edilen “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.


PS/
Fotograflar K.Muzaffer Gençer Hanıma aittir.Teşekkürlerimle.


Kemal Gönüleri

10 yıl önce - Sal 18 Eyl 2012, 14:37

1.“ANTAKYA FOTOGRAF FESTİVALİ VE ULUSAL FOTOGRAFÇILAR BULUŞMASI ”
(+)Fotofilm Sanat merkezi, Hatay Fotograf ve Sinema Amatörleri Derneği(HAFSİAD),Hatay Fotograf Sanatçıları Derneği(HAFSAD) ve Antakya Kültür Sanat Dergisi işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinliğimizin amacı, hoşgürü kenti Antakya’yı tanıtmak ve bilinirliliğini arttırmakdır.
Hatay’da yaşayan Müslüman, Hıristiyan ve Yahudi toplulukları, birlikte yaşadığı ve geçmişi Milat’tan öncelere dayanan medeniyet ve hoşgörü kenti Antakya ilçelerinden, köylerine kadar tüm kültürel özellikleriyle gelecek olan fotoğrafçılar tarafından fotoğraflanarak tanıtılmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz.
Üç semavi dinin buluşma noktası, hoşgörü kenti Antakya’da tüm inanışların ve bunların şekillendirdiği kültürlerin bir arada özgürce sergilendiği, tarihsel, kültürel ve doğal kaynaklar açısından büyük bir servete sahip olduğumuzu biliyoruz.

Hatay’ın, tarihin bilinen ilk çağlarından bu yana insanların gözde mekânlarından biri ve tüm kadim uygarlıkların kesişme noktası olduğu ve bu değerli topraklarda, insanlık tarihinin izlerini taşıyan birçok eseri barındırdığını gelen misafirlerimiz yaşayarak görecekler.
Bu etkinlik sayesinde Antakya’nın doğal ve kültürel kaynaklarının, fotoğraf sanatının etkili görselliği ile yurdumuzda ve dünyada daha iyi tanıtabilmek, bu kaynakların korunmasını sağlayarak gelecek nesillere aktarabilmek, yörenin sosyal yaşantısı ve kaynaklarını belgelendirmek, fotoğraf tutkunlarının bu güzel coğrafyada kaynaşmasını gerçekleştirmek, fotoğraf sanatına katkıda bulunmak hedeflenmiştir.


ETKİNLİK TAKVİMİ28 Eylül 2012 Cuma


Buluşma saat 08.00 – 10.00 arası Antikhan Restaurant’ta kayıt ve kahvaltı,

Saat 10.00 – 13.00 arası (HAFSİAD) kayıtlar devam edecek. Fotografçılar şehir merkezinin krokisini kayıt anında edinerek Antakya’nın merkezinde ( Antakya’nın dar sokakları,Kiliseler, camiler,Dünyanın ikinci mozaik müzesi) gezilerek fotograflanacaktır.

Saat 12.30 da Asfuroğlu Cam müzesinde 30 dakikalık fotograf çekimi için performans gösterisi olacak.

Saat 17:00‘de Antakya Belediyesi eski binasında fotograf sanatçısı Mehmet Özşimşek’in Sessiz Yüzler adlı fotograf sergisinin açılışı yapılacaktır.

Saat 19.00 Hatay Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği(HAFSİAD) gösteri salonunda katılımcıların beraberinde getirdikleri sunum ve söyleşiler olacaktır.

29 Eylül 2012 Cumartesi

Saat 08.00 de HAFSİAD’da buluşup fotoğraflanabilecek yer ve bölgelere transferler sağlanacak. Hatay Valiliğinin ve Kültür turizm müdürlüğünün bize sağladığı rehber ve araçlarla şehir merkezinin dışına çıkarak (Hıdırbey, Vakıflı köyü, Titüs tüneli, Beşikli mağara, Hızır türbesi, St.simon manastırı ve Antakya Kalesini tanıma ve fotograflama fırsatımız olacaktır.

Öğlen yemeği için Samandağ deniz kenarında 1 saat serbest zaman olacak.

Saat 15.00 Yılmaz ipekçilik atölyesinde biz fotografçılar için 60 dakikalık ipekçilik atölye sunumu yapılacaktır

Saat 17.00 Kilise avlusunda Fotograf sanatçısı Nuri Gürdil’in İğne Deliği adlı fotograf sergi açılışı ve sunumu yapılacak.

Saat 19.00 HAFSİAD’da İmren Doğan ve Mehmet Pınar birlikte çektikleri dinlerle ilgili 23 dk lık belgeselin ilk gösterimi yapılacak

Saat 19.30 de Hatay Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği(HAFSİAD) gösteri salonunda katılımcıların beraberinde getirdikleri sunum ve söyleşiler olacaktır.

30 Eylül 2012 Pazar

Saat 09:00'da fotoğraf sanatçı Nuri Gürdil'in İğne Deliği Fotograf Atölyesi
Saat 13.00 Fotograf sanatçısı Haluk Uygur'un 'İnançlarla Anadolu' adlı Fotograf sunum ve söyleşisi.
Saat 14:00 fotoğraf sanatçısı Mehmet Özşimşek'in Makro Fotograf sunumu ve söyleşisi yapılacaktır.
Saat 15:00 Antakya Belediyesi Oda Tiyatrosu(Belediye Parkı)'nda 1. Antakya Fotograf Festivali ve Fotografçılar Buluşması’na katılan katılımcıların bu etkinlikte çektikleri fotograflardan 5 er adet organizasyon komitesine teslim edeceklerdir.
Bu fotograflardan oluşturulacak sunumu izledikten sonra katılımcıların oylarıyla ilk 10 fotograf seçilip
ödüllendirilecek. Sunumda kullanılan fotograflar önümüzdeki sene yapılacak olan ''2. Antakya Fotografçılar Buluşmasında sergilenecektir. Destek veren kuruluşlara ve Fotograf buluşması katılımcılarına teşekkür ve katılım belgesi verilecektir.
Aile fotografının ardından bir sonraki sene buluşmak üzere veda edip etkinliğimiz sona erecektir

Organizasyona katılacaklar aşağıdaki iletişim bilgilerinden

0212 2440495 & 0532 2341784

fotofilmsm@gmail.com

sms – mail veya telefonla kayıt yaptırmaları gerekiyor.
deniz1764

10 yıl önce - Pzr 24 Mar 2013, 15:30(+)


Sergimize wowTurkey üyesi arkadaşlarımız davetlidir.


deniz1764

10 yıl önce - Pzr 02 Hzr 2013, 11:20

Sergime wow'cu dostlarımı bekliyorum.


(+)


Kemal Gönüleri

9 yıl önce - Prş 04 Tem 2013, 13:23
6. Kadıköy Fotoğraf Günleri için Son Başvuru 30 TEMMUZ olarak belirlendi.


6. Kadıköy Fotoğraf Günleri için Son Başvuru 30 TEMMUZ olarak belirlendi.

Kadıköy Fotoğraf Merkezi ve Fotoamele Fotoğraf Grubu tarafından ortaklaşa organize edilen 6. Kadıköy Fotoğraf Günleri‘ne katılmak için son başvuru tarihi 30 Temmuz 2013 olarak belirlendi.

6. Kadıköy Fotoğraf Günleri katılmak isteyen , Amatör , Profesyonel tüm fotoğrafçılar Proshow Gold programında hazırlanmış slayt gösterilerini 30 Temmuz 2013 tarihine kadar Kadıköy Fotoğraf Merkezi‘ne teslim etmeleri gerekecek.

”Yaşayan Tarihimiz” olarak belirlenen bu yılın tema’sı ; Dünyamız üzerinde yükselmiş bulunan bir çok medeniyetlerden izlere , yaşanmışlıklarla dolu tarihe sahip çıkarak , gelecek kuşaklara aktarmak olarak belirlendi.

6-7-8 Eylül Tarihlerinde Haydarpaşa Gar‘ında gerçekleştirilecek olan 6. Kadıköy Fotoğraf Günleri süresince atölye çalışmaları, sergiler, söyleşiler ve slayt gösterileri sanat severlerle buluşacak.

Amatör bölüm için gönderilen slayt gösterilerinden seçmeler yapılacağı, Amatör bölüm için gönderilen gösterilerin 5 dakika ile sınırlı olduğu öğrenildi.

Başvuru adresi:

Bahariye Cd. Kadife Sk. Hürmüz Apt. No: 43/2 Kadıköy

Tel:0216 405 22 62

Detaylı bilgi www.fotoamele.com adresinden alınabilecek.sayfa 6
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet