Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
KayseRAY [Kayseri Ulaşım]
« önceki   123 ... 114115116 ... 156157158   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 115
Özgür Sabanlıoğlu

5 yıl önce - Prş 26 Tem 2012, 12:41

Alıntı:
10 MİLYON TL BELEDİYE KASASINDA KALDI
Başkan Özhaseki raylı istemin ilk etabı ve öncesindeki dönemlerde proje ve müşavirlik hizmetleri için yaklaşık 10 milyon lira gibi bir rakamın harcandığının altını çizerek, "Daha önce gerçekleştirdiğimiz ilk etap projede edindiğimiz tecrübelerle 2. ve 3. etap projeleri kendi ekiplerimiz hazırladı. Dışarıya bu işler için vereceğimiz para kasamızda kalırken bu işler için ek bir masraf yapmadık" şeklinde konuştu


SERMAYE YAPIMIZ ÇOK GÜÇLÜ
Proje maliyetinin yaklaşık olarak 85 milyon lira olarak hesaplandığını kaydeden Başkan Özhaseki "Bu paranın tamamını kendi öz kaynaklarımızdan, belediyemizin kasasından ödeyeceğiz. Hiçbir yerden kredi kullanmayacağız. Bu durum Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin sermaye yapısının ne kadar güçlü olduğunu da ortaya koymakta. Projenin tamamlanmasıyla birlikte günlük 150 bin yolcu taşıma kapasitesine ulaşacağız" dedi.
9 km'lık2. etap raylı sitem güzergahının Mimarsinan Kavşağı'ndan Beyazşehir ve İldem bölgesine; 7,5 km'lik 3. etap projesinde ise Sivas Caddesi'nden Erciyes Üniversitesi ve buradan da Talas'a ulaşacağını ifade eden Başkan Özhaseki, "Beyazşehir-İldem hattında önce Beyazşehir'e kadar olan bölümü yapacağız. Ardından da kalan kısmı tamamlayacağız. Üniversite-Talas hattında ise raylı sistem önce üniversiteye sonra da Talas'a ulaşacak. Böylece bu iki ilave hattı tamamladıktan sonra yeni hatlar üzerinde duracağız. Bu etapların ardından 4. Etapta Anayurt'tan şehir merkezine, 5 etapta ise Belsin'den Terminale ve buradan da bölge hastanesi ve tren istasyonuna uzanan bir hat yapacağız. Sonrasında ise Erkilet hattı gelecek. İşi yapacak firmalar son derece güçlü ve işinin ehli firmalar. Herbirini merkezlerine kadar giderek ayrı inceledik ve işi gönül rahatlığıyla teslim edebileceğimize kanaat getirdik. Kayserimiz için hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
İtalyan Coopsette firmasından Alfio Lombardi de yaptığı konuşmada proje inşaatına bir an önce başlayarak taahhüt ettikleri sürede işi teslim etme amacında olduklarını söyledi.
İlci İnşaat firmasından Nezih İlci ise Kayseri'de büyük bir projeye ortak olmaktan heyecan duyduklarını ifade ederek projenin Kayseri için hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Mehmet Özhaseki, Coopsette firmasından AlfioLombardi ve İlci İnşaat'tan Nezih İlci 2. ve 3. etap raylı sistem inşaatı için sözleşme imzaladı.


İlerde de Anayurt ve terminal etabı olacağı söylenmiş, öğrenciler için anayurt etabının hemen yapılması şart.


Alper Tekkuş

5 yıl önce - Prş 26 Tem 2012, 22:24

Bugün kullandığım 38-09 nolu tramvayda ses komutları çok sade,net ve güzel tonluydu (bir sonraki istasyon yerine "gelecek istasyon" vb.)ve farklı bir bayan spiker sesiydi umarım yaygınlaşır..

Nazmi

5 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2012, 16:42

Alıntı:
Tranvay 1986′da Hizmete Girecek6 Haziran 1985 tarihli Akın Gazetesinin haberine göre “Tranvay 1986′da hizmete Giderecek”diyor.

Gazetenin haberine göre; İlimizde kurulması için son günlerde çalışmalar yoğunlaşmış bulunan tranvay tesisleri 1986 sonlarında hizmete gireceği belirtilmiş.
Yine gazetenin haberine göre; Raylı sistem için coğrafyanın uygun olduğunu ve büyük şehirlerde ise raylı sisteme kayma olduğunu yazmış.
En önemli gerekçe ise Tasarruf deniliyor.

Açıklama:
İlerleyen yıllarda bu sadece bir teşebbüs olarak kaldı.
Taki 2010′lu yıllara kadar..

Otuzsekiz.org


Kayseri'nin,zamanın behrinde gerçekleşmeyen bir tramvay macerası.. (Nostalji)Alper Tekkuş

5 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2012, 17:35

Nazmicim,tramvay 70lerden bu yana her seçimde bir parmak balmış Helal Olsun Haseki Başkana

Alper Tekkuş

5 yıl önce - Pts 20 Ağu 2012, 17:06

Digital Panolara tamam HAYIRLI BAYRAMLAR yazmışınız da bide ücretsiz yapsaydınız keşke

Alper Tekkuş

5 yıl önce - Cmt 01 Eyl 2012, 16:53

Samray ya da Estram'da mavi koltuk uygulaması vardı burda da uygulanabilir engelli ve yaşlı yolcular için ayrı renklerle belirtilmiş..Açıkgöz

5 yıl önce - Çrş 09 Oca 2013, 12:17

Arkadaşlar merhaba hayatımda daha önce hiç Kayseri'de bulunmadım o yüzden sizden açık bir şekilde havaalanından otogara nasıl giderim onu anlatır mısınız? Kırşehir'e gitmem gerek. Otogardan başka direk alternatif var mı acaba havaalanından onu da söyler misiniz? Önceki mesajları okuyamadım kusura bakmayın bunun için.

ilker22
5 yıl önce - Çrş 09 Oca 2013, 12:25

Soru Öneri başlığımız uçmuş sanırsam

Havaalanından otogara direkt araç yok

Havaalanında servisler varsa çarşıya servislere binin

Yoksa Havaalanı çıkışında Belediye otobüs durağı var ordan çarşı ya gidip otobüs-otobüs aktarması ile otogara geçebilirsiniz

Otogar a kadar giden tramvay hattı yok malesef

Taksi ne kadara götürür acaba onuda bilmiyorum

Bence Kırşehir e direkt otobüsle gidin.

Ayrıca dediğim belediye otobüs durağı havaalanı çıkışında Kayseri şu an karlı ve çok soğuk bu havada oraya 30 dk da bir gelecek otobüsü bekleyebilirmisiniz bilemem


En son ilker22 tarafından Çrş 09 Oca 2013, 12:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Nazmi

5 yıl önce - Çrş 09 Oca 2013, 12:31

Alıntı:
Arkadaşlar merhaba hayatımda daha önce hiç Kayseri'de bulunmadım o yüzden sizden açık bir şekilde havaalanından otogara nasıl giderim onu anlatır mısınız? Kırşehir'e gitmem gerek. Otogardan başka direk alternatif var mı acaba havaalanından onu da söyler misiniz? Önceki mesajları okuyamadım kusura bakmayın bunun için.


Raylı sistemin,havaalanı otogar bağlantısı yok önce bunu belirteyim.Dolmuşlar kalktığı için dolmuşada binemezsiniz.Taksi ve otobüsleri tercih edeceksiniz,onlarıda havaalanı çıkışında görürsünüz zaten.Taksiyle gidecekseniz şayet İstanbul ve Ankara'ya göre ücretler pahalıdır,hazırlıksız yakalanmayın.Otobüs direk otogara yok diye biliyorum.Önce otobüsle meydana,meydandanda başka bir otobüsle otogara gidersiniz.Meydanda kime sorsanız bineceğiniz durağı gösterir.


Nazmi

4 yıl önce - Sal 28 May 2013, 13:00

Alıntı:
Kayseri, tramvay hattıyla 15 futbol sahasına denk yeşil alan kazandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de bulunmayan, dünyada eşine ender rastlanır bir uygulama ile raylı sistem hattını çimlendirip çiçeklendirerek bu uygulamasıyla şehre 15 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan kattı. Yıl sonunda bu miktar 26 futbo

28 Mayıs 2013 Salı - 08:59
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de bulunmayan, dünyada eşine ender rastlanır bir uygulama ile raylı sistem hattını çimlendirip çiçeklendirerek bu uygulamasıyla şehre 15 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan kattı. Yıl sonunda bu miktar 26 futbol sahası büyüklüğüne ulaşacak.

'Yeşil Hat' denince; Kıbrıs'ta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ni ayıran hat akla gelir. 'Yeşil Yol' ise orijinal ismi The Green Mile olan 1999 yapımı muhteşem filmi anımsatır. Ancak 'Yeşil Hat' veya 'Yeşil Yol' isimleri artık Kayseri'deki Raylı Sistem Hattı'nı da hatırlatacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı raylı sistem şimdiden 'YEŞİLRAY' adı ile anılmaya başlandı bile. Çünkü Kayseri Büyükşehir Belediyesi sadece Türkiye'de değil, dünyada eşine ender rastlanır bir raylı sistemi hayata geçirdi. Şu an 17,5 kilometreye uzanan; ancak yıl sonunda 35 kilometreye çıkacak olan raylı sistem hattı boyunca yeşil alan oluşturuldu.

YEŞİL TUTKUSU TÜM ZORLUKLARI AŞTI

Yemyeşil bir yol üzerinde ulaşım keyifli olsa da bunu hayata geçirmek o kadar da kolay değil. Raylı sistem hattında çimlendirme yapılabilmesi, temel atma aşamasından itibaren bir dizi işlem gerektiriyor. Öncelikle çimlerin yetişmesi için gerekli olan sulama, kanal ve drenaj altyapısı hazırlanıyor. Sulamanın, sisteme zarar vermemesi amacıyla da taşıyıcı betonarme plak üzerine sürme su yalıtımı yapılıyor. Ayrıca perfore drenaj boruları döşenerek drenaj menhollerine bağlantılar gerçekleştiriliyor ve perlit/bims dolgu yapıldıktan sonra toprak serilerek çimlendirme işlemi tamamlanıyor. Kullanılan metal malzemelerin korozyona uğramaması için her türlü önlem en başından düşünülüyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yeşile olan tutkusu böylece ulaşım için ayrılan on binlerce metrekarelik alanın yemyeşil çimlerle kaplanmasına imkân sunuyor.

ÖDÜL GETİRDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Arif Emecen, mevcut 17,5 kilometrelik raylı sistem hattı boyunca 107 bin 600 metrekarelik yeşil alan oluşturduklarını söyledi. Proje safhasında yeşil alanı dikkate aldıklarını ve raylı sistem altyapısını buna uygun yaptıklarını vurgulayan Arif Emecen, bu yılın sonuna kadar mevcut hatta ilave edilecek İldem ve üniversite hatlarıyla birlikte hat uzunluğunun 35 kilometreye, yeşil alan miktarının da 184 bin metrekareye çıkacağını kaydetti. Ulaşım Daire Başkanı Emecen, Kayseray'ın çevreye duyarlı olan bu özelliği nedeniyle Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği'nden, 'Çevreye En Uygun Raylı Sistem' ödülünü aldıklarını hatırlattı.

26 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin raylı sistem hattında uyguladığı proje ile Kayseri, 107 bin 600 metrekarelik ilave yeşil alana kavuştu. Ortalama bir futbol sahasının 7 bin metrekare olduğu düşünüldüğünde, raylı sistem hattındaki yeşil alan 15 futbol sahasına karşılık geliyor. Yıl sonuna kadar İldem-Beyazşehir ve Üniversite-Talas güzergâhındaki 16 kilometrelik yeni hattın yapılmasıyla 78 bin metrekarelik bir yeşil alan daha ortaya çıkacak. Böylece 184 bin metrekareye ulaşacak olan yeşil alan 26 futbol sahasına eşdeğer hale gelecek.

[ ! ]
(+)


Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik etmek gerekir.Gerçekten hem yeşil alan açısından,hem de görüntü açısından oldukça güzel oldu.Kayseray'ı pek kullanmasamda,çimlerin üzerinde,sağında ve solunda ağaçlarla birlikte yolculuk etmek keyifli olsa gerek.sayfa 115
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 114115116 ... 156157158   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM