Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kazandibi
14 yıl önce - Prş 13 Ksm 2003, 04:40
Sanırım amacımızda başarılı olduk...

http://www.azcentral.com/news/sept11/0911muslims.html

"The cataclysm of Sept. 11 sent reverberations into every corner of the Muslim world, from the spice-heaped souks of North Africa to ragged refugee camps along the Pakistan-Afghan border, from satellite-dish-topped villas in Persian Gulf emirates to skyscraper corporate suites in Istanbul and Kuala Lumpur, from the smoky nightclubs of Beirut to the somber roadside mosques of disputed Kashmir."

Dikkat ettiyseniz "Kuala Lumpur and Istanbul" dememiş.

"Kuala Lumpur and Dubai" de dememiş.

"Istanbul" (önce) ve "Kuala Lumpur" (sonra) demiş.

messiah_haktan

14 yıl önce - Prş 13 Ksm 2003, 11:53

Ramazan olmasa bi sampanya patlatirdim su anda Meyve verme vakti gelmeye basladi artik!!Ilk defa Istanbulun gökdelenleri hakkkinda bir y<azi görüyorum!Tabi wowturkey haric!

Yusuf
14 yıl önce - Prş 13 Ksm 2003, 12:59

Cok guzel haber bu. Buyuk olasilikla bizim sayemizde bu degisim baslamistir. Gercekten super

Kazandibi
14 yıl önce - Prş 13 Ksm 2003, 17:54

Bu aslında çok önemli bir değişim.

Eskiden "Türkiye" deyince akla gelen ilk şey camiler, kara çarşaflı kadınlar, gecekondular, yoksulluk, pejmürdelik, Doğululuk idi. (Aslında RTL gibi Alman TV kanalları bizi hala böyle göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar.)

Bizim (WowTurkey ekinbinin) tanıtım kampanyası sayesinde ise Amerikalı bir kadın yazar "İstanbul ve Kuala Lumpur'un corporate gökdelenleri" diyor - yani Istanbul bu imaj ile özdeşleştiriliyor.

Oysa İstanbul yerine Dubai de diyebilirdi (biz olmasaydık eminim öyle derdi... )

alimemo
14 yıl önce - Cum 14 Ksm 2003, 11:28

Kazandibi demiş ki:
(...)Eskiden "Türkiye" deyince akla gelen ilk şey camiler, kara çarşaflı kadınlar, gecekondular, yoksulluk, pejmürdelik, Doğululuk idi. (...)

Doğulu olmak utanç verici bir şey değil. Utanç verici olan geri olmak. Burada "hangi kıt'adansın" diye sorduklarında "Asya" diyorum. Hiç de utanmıyorum.

Kazandibi
14 yıl önce - Cum 14 Ksm 2003, 14:12

Ama "I'm Asian" dersen gülerler, çünkü (seni bilmiyorum ama) Türkler genelde Çinliler ve Hintliler'den çok Avrupalı'lara benzerler.

Yani "ırk" olarak Asyalı değiliz, "Caucasoid"iz (i.e. Avrupalı)

Ama tabii ki bu "Türkiye (Anadolu) Türkleri" için geçerli olan birşey.

Türkmenler, Özbekler, vs. ırk olarak gerçekten de Asyalılar.

Ama biz değiliz.

İyi ki de değiliz bence. İyi ki Anadolu'daki diğer milletlerle hem ırksal, hem de kültürel olarak karışmışız ve "Akdenizli" olmuşuz.

Hem genetik, hem de kültürel olarak.

Keşke en azından Bektaşiler gibi modern "Anadolulu Müslüman" olabilsek; zira şu anda Batılılar'ın gözünde bizi "Asyalı" yapan tek şey Müslüman olmamız ve bu sebepten ötürü Arap kültürü tarafından kısmen de olsa "Araplaştırılmış" olmamız.

Ben kağıt üzerinde Sünni'yim, ama aslında sadece "Allah var, Muhammed peygamber, Ahiret Günü'nde iyilikler ödüllendirilir, kötülükler cezalandırılır" diyorum.

Gerisi boş, saçma ve "uydurulmuş" detaylar.

Ama bu benim kişisel görüşüm.

Sedat
14 yıl önce - Cum 14 Ksm 2003, 20:47

Kazandibi sadece RTL mi Istanbul'u öyle tanitiyor...benim aklima daha fazla kanal gelirdi

ama iste görüyoruz TÜRKIYE ve ISTANBUL illerliyor....10 sene önce istanbulda gökdelen oldugunu kim inanirdi ??

yahu... istanbul'u anlatacak tek kelime var oda : ISTANBUL

ama cidden sevindim simdi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet