Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
serkanen

14 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2005, 11:31
Adana Akçatekir Şenlikleri

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN SPONSORLUĞUNDA 4. AKÇATEKİR ŞENLİKLERİ YAPILDI...

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Akçatekir Yayla Şenliklerinin 4’cüsü Adana Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda pazar günü yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Türk Halk Oyunları ve Bando gösterisi ile başlayan etkinlik, Grup Ataraks, Hilmi Şahballı, Grup Laçin, ve Orhan Hakalmaz’ın konserleriyle devam eden şenlikte 20 bin yaylıca gönüllerince eğlendi.

Şenliklere Adana Milletvekilleri Abdullah Torun, Ziyaeddin Yağcı, Ali Küçükaydın, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Akçatekir Belediye Başkanı Derviş Oruç, Orman Bölge Müdürü Seyfettin Yılmaz ve çeşitli belde belediye başkanları katıldı.

Şölene katılan yaylacıların yoğun ilgisi ve diğer ilçelerde de şenlikler düzenleme isteğini kıramayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, yaptığı konuşmada, ''Adana'nın rutubetli sıcaklarından uzakta, bu güzel beldemizde serin havada ''ZAFER HAFTASI'' kutlamalarını başlatıp, şenliğimizi yapıyoruz. Diğer beldelerde de bu tür şenlikleri yapmak için gerekli yardımları yapacağız'' dedi.

Sahne alan sanatçılarla birlikte 20 bin yaylacı, gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlenerek, bu tür şenliklerin devamlı yapılmasını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'tan istediler.

ŞENLİKTEN FOTOĞRAFLAR...

En son serkanen tarafından Cum 07 Nis 2006, 16:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serkanen

14 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2005, 11:36

http://www.adana-bld.gov.tr/adanabld.asp?Haber_De ...ayfaID=198

Hasanince

11 yıl önce - Cum 15 Şub 2008, 12:34

Hasan İNCE Ordudan yazıyorum.

Akca tekir çok harika biryer Torosların eteginde kurulu 2003 de Oguz YAŞAR hocamı ziyarete gittim evide vardı orda şimdi öğrendiğime göre satmış. Üzüm bağları çok hoş. Ayrıca insanlarıda sıcak kanlı.Gidip görmeye değer bir yer.Resimleri görünce ordayım zannettim duygulandım.

coşkun01

7 yıl önce - Cum 27 Tem 2012, 19:52

son yaz senelerinde düzenlenmez oldu geçen yaz düzenlenmemişti üzüldüm dogrusu belediyeden kaynaklanan bi sorun sanırım bakalım ilerleyen senelerde yada bu yaz düzenlenecek mi akçatekir için büyük bir şenlik düzenlenmesi iyi olur en son katıldıgım MUSTAFA YILDIZDOGAN konseri akçatekir şenliklerinde yüzbin(100.000) üzerinde insa katılmıştı...

ANA SAYFA -> ADANA