Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
messiah_haktan

12 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 02:12

Belediye'nin yapacagi en iyi sey taksim'de ki yollari yer altina alip taksim meydani'ni büyültüp oradaki park ilen birlestirmesi. Böyle hem genis bir meydan'a kavusuruz hemde insanlarin öyle pasdosunda dinlenebilecegi yesil bir parka!

alper kurbak
12 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 02:31

Alıntı:
Belediye'nin yapacagi en iyi sey taksim'de ki yollari yer altina alip taksim meydani'ni büyültüp oradaki park ilen birlestirmesi. Böyle hem genis bir meydan'a kavusuruz hemde insanlarin öyle pasdosunda dinlenebilecegi yesil bir parka!


Taksim Meydanı'nın altından metro geçiyor.


sabahattin kayış

12 yıl önce - Pzr 21 May 2006, 03:09

Mesiah'ın göndermiş olduğu Berlin Meydanı bu açıdan Taksim Meydanına ne kadar benziyor, sağdaki bina The Marmara Oteli, solundaki karşıdaki Kafhoff binası Atatürk Kültür Merkezi gibi sanki, biraz yükselsek Marmara Denizini görecek gibiyiz..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=25069& ...p;start=10muhittin fenerci
12 yıl önce - Pzr 11 Hzr 2006, 23:37

Taksim meydaninda yilbasi, sampiyonluk kutlamalari vs seyler duzenleniyor belki onun icin yesillik koymayip insanlara yer acilmasi istenmistir olamaz mi?

damla y
12 yıl önce - Pzr 11 Hzr 2006, 23:46

Artık herkes betondan kaçıp,yeşil alan ararken tam tersini uygulama ısrarı neden acaba!!Yeşilin ne gibi bi zararı olabilir ki?Eğer istedikleri plan-projeyi uygulamakta kararlılarsa o zaman çevreye en az zararla bu işin içinden çıksınlar.

Cüneyt AKIN
12 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 10:34

Meydan denen yerde insanlar toplanır birşeyleri kutlar ya da protesto eder.Meydan gibi geniş alanlarda yeşillik az olur.Meydanlarda insanların yürüyebileceği yada toplanableceği ve bazı sanatsal esrelerin bulunduğu genel zemini beton demiyelimde granitle kaplı geniş alanlar bulunur. Bence Taksim meydanı meydan bile sayılmaz. İçinden trafik geçen yere meydanmı denir. Tabi biz her dörtyol ağzına meydan dediğimiz için burayıda meydandan sayıyoruz.
Maalesef İstanbul da meydan yoktur...mustafa esenduran
12 yıl önce - Çrş 21 Hzr 2006, 20:22

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminin Taksim ve diğer yerlerde yaptıkları beceriksizliklerinin en büyük kanıtıdır..

Misafir f33

7 ay önce - Pts 07 May 2018, 17:49

11 yıl önceki bu konu gezi olaylarının tohumları mıydı acaba?

Bu başlık ne için açılmıştı? Neyin peşindeydiler?


Serkan Guzel
7 ay önce - Pts 07 May 2018, 19:15

Hainlik peşindeydiler, derslerini aldılar.

Hala derslerini almadılarsa, bir daha ki defaya ders vermek için milletçe hazır vaziyette bekliyoruz.


ibn haldun10
7 ay önce - Prş 10 May 2018, 10:54

Bu arada meydanın peyzajı berbat olmuş. Peyzaj konusunda kesin olarak muhteşem işler yapan iktidar partisinin kral olduğu bu alanda saçmalaması tuhaf.

Gezi sıradan bir eylemken hükümetin davranışları olayı büyütmüştür. Babacan ve parti kurmaylarının QE3 yani ağırlıkla faizle borçlanarak dışarıdan gelecek olan parayla orta vadeli ekonomik planı yapmalarının bir neticesidir. Elin Yahudisi Amerikalısı planını sana göre yapmıyor tabii. ABD faizleri artırma tarihini belirleyince dışarıdan gelen parayla hayatta kalmaya çalışan ve yeterince üretmeden tüketen Türkiye'nin düşeceği durum ortadaydı.

Hükümetin inatçı biçimde olayları büyütmesi ve dış servislerin top sahasına çevirmesi eşyanın tabiatına uygudur. Çünkü dolar o vakitten sonra tutulamayacaktı. Hesap edemedikleri QE3'ün gümlemesini Gezi gibi saçma sapan bir eylemi büyüterek örtbas etmeye kalktılar. O zaman "dolar/borsa bu düşer de çıkarda" diyenler iki gün sonra "bunlar ekonomiyi çökertmeye çalışıyorlar" diye ağlamıştı

TL'nin Dolar karşısındaki çöküş süreci dışarıdan para girişlerinin azalmaya başlaması yani QE3'ün sonlandırılmasından sonra başlamıştır. İnanmayan aşağıdaki grafiğe baksın.Arap sermayesi sayesinde çöküşümüz biraz gerilediyse de o yediklerimizi acı acı çıkarmamız kaçınılmaz olacaktı.
(+)
sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet