Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TDİ Denizyolları - Gemiler/Feribotlar - İç ve Dış Hatlar
« önceki   123 ... 111213 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 12
Emir Kula
11 yıl önce - Cmt 17 Hzr 2006, 13:55

(+)

İskenderun Feribotu
Kaynak:Fotoğraf,Tdi'ye Ait Bir Broşürden Taranmıştır

ilhan kermen
11 yıl önce - Pts 19 Hzr 2006, 15:43

Samsun'u dün (18/6/06) Sarayburnuna yanaşırken gördüm.saat 19:00 da hareket etti.Gemide tadilat yapıldığı açıkça görülebiliyor.

(+)

(+)

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 12:35

Benim 1998 yılında Helikopter'den çektiğim Ankara Feribotu'nun bir resim  aynı helikopterde birde profosyenel bir fotoğrafçı Ferik Aşıklar bulunmakta o 6x6 ebadında dia pozitif çekti ben 35 mm dia pozitif çektim  yer İzmir Körfezinin başlangıçı

(+)

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 13:05

Yine 1998 yılında çektiğim 3 resim gönderiyorum 1.Resim TDİ Karadeniz Bodrum açıklarında çektik hava çok bulutlu ve hızla değişiyordu gemi tek zincirle bağlı olduğu için etrafında 180 derece dönüyordu 2. Resim Samsun Feribotu bu resmi geçen günlerde İzmir Körfezinde batan Yeşilköy Romorkörü'nün tepesinden çekildi yer Çeşme Limanı çıkışı 3.Resim İse İskenderun Feribotu resmin çekildiği yer Çeşme Limanı açıkları gök güzel görüntüler yakalamak için biraz ileriye gitmek istedik fakat pilot Yunan Sınırına ihlal ederiz bir sorun çıkar korkusuyla bu talebimizi red etti

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 01:19

Bu gün 15 önce bulduğum  5 gemi resmi yolluyorum  Akdeniz İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde Tuzla açıklarında duruyor . M/V İzmir'in kampanası duruyor diğerlerinden ise yemek takımları örnekleri var müzemizde çatal kaşık vb. malzemeler başkada birşey yok

(+)

(+)

(+)

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 01:25

Yukarıda sizlere helikopterden çektiğim resimleri gönderiyor demiştim ve açıklamada bulunmuştum işte size helikopter içinde bir resmimi yolluyorum bir elimde gemi ile görüşmek için telsiz öbür elimde ise pilotla konuştuğum telsiz İzmir Adnan Menderes Hava Limanından kalkmış İzmir Körfezinde Gemiyi arıyorum belki şahsi oldu ama bu ihtiyarı anlayışla karşılarsınız.

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 01:40

Üç resim gönderiyorum birinci Avşa Vapuru Dolmabahçe sarayı önünde demirde arkasındaki gemi Deniz Nakliyete ait Tarsus Gemisinin unutulmaz kaptanının adını taşıdığı Necdet Or Ro-Ro gemisi ikinci resim Avşalıların Ütü diye andıkları Gökçeada Feribotu üçüncü resim ise S/S İskenderun'un güzel bir resmi ben bu tip resimleri çok beğenirim

(+)

(+)

Alper AKAY

11 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 07:02

İTU nin elinde bulundurduğu AKDENİZ gemisinin son durumu nedir?
Salı günü tuzla limanda bağlıyken gördüm fakat dış görünümü hiç hoş değildi!
İTU kullanıyormu acaba onu? yoksa süs diyemi duruyor orda?

ali_bozoglu

11 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 14:43

Akdeniz Gemisi'ni İTÜ Denizcilik Fakültesi olduğu yerde labaratuvar gibi kullanıyor o geminin yüzmesi için büyük bir yatırım yapılması lazım bunada Fakültenin ekonomik güçü yetmez gemi fakülteye yanlış hatırlamıyorsam 1986 yılında verildi 1987 yılında Denizcilik Kongresi neticesinde bir defa boğaz'da bir sefer yaptı ondan sonra sefer yaptığı hakkında bir bilgim yok yaklaşık 10 senedir gemi havuza girmedi alt saçlar elek gibi olmuştur yakın bir zamanda bulunduğu yerde batarsa da şaşmayın

Alper AKAY

11 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 21:49

teşekkür ederim Ali bey
ITU marinaya bağlamadan önce zaten tuzlada oturan arkadaşımın anlatımıyla fırtınada neredeyse karaya çıkıyomuş. demir taramış zor kurtarmışlar.
sanırım orda bi sabah baktıklarında batık olarak bulacaklar güzelim gemiyi

sayfa 12
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 111213 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM