Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 146
cenkince

10 yıl önce - Cmt 07 Tem 2012, 23:50

(Kızılay Aracı-2)

(Kızılay Aracı-2)

Kadıköy, 06 Temmuz 2012

Eski Filo Kodu: 85-106 (Acil Müdahale Aracı)

ümit 806

10 yıl önce - Pzr 08 Tem 2012, 14:12

Cenk Abi'nin son gönderdiği 85-106'da ilginç birkaç şey dikkatimi çekti.

Orta kapının olması gereken yerde alt tarafta bulunan kapağın menteşeleri, araç zemininden daha yukarıda (neredeyse tekerlek üstü seviyesinde). Bu kapak açıldığında diğer kapaklardan farklı olarak zeminin üzeri de görülecek gibi anlaşılıyor. Bu durumda aracın orta kapı basamakları yerinde duruyor olabilir. Bazı eşyaları araca yüklemek için burayı kullanıyorlar sanırım.

Diğer bir ilginçlik ise sürgülü camların açık olması. Önden 4. cam açıkken SÜREKLİ kelimesinin İ harfi kısalmış, İHTİYAÇTIR'ın İ'si de SÜREKLİ'nin L'sinin devamına denk gelmiş.

BARIŞ bu aracı Üsküdar'da gördüğünü söylemişti.
Alıntı:
Ayrıca Dün gece Üsküdar\'da park halinde Kızılay\ ...ilmiyorum.

İçindeki sarı çıtalardan aracın yenilenip devredilmiş olması ihtimali fazla. Kızılay'a ait diğer otobüs 34 TU 197 (83-305) de önceden tamir aracıymış. Sanıyorum tamir araçları benzer amaçlar için önceden kısmen düzenlenmiş olduklarından Kızılay'a verilenler özellikle bunlardan seçilmiş.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Cmt 14 Tem 2012, 14:04

Dün Nejat kardeşim ile dolaşırken, Beykoz'un köy mahallelerinden birinde, tenha biryerde 2 adet terk edilmiş bir vaziyette Yenilenmiş ikarus bulduk, Etrafta kimsenin olmamasıyla epey inceledik araçları, araçlar çekilmeyi bekliyor, o günlük koyulmuş gibilerdi. Kapı numaraları ve Fotoğrafları ilerleyen zamanlarda aktaracağız..

İlker ERDEM
10 yıl önce - Cmt 14 Tem 2012, 19:53

Alıntı:
Dün Nejat kardeşim ile dolaşırken, Beykoz'un köy mahallelerinden birinde, tenha biryerde 2 adet terk edilmiş bir vaziyette Yenilenmiş ikarus bulduk, Etrafta kimsenin olmamasıyla epey inceledik araçları, araçlar çekilmeyi bekliyor, o günlük koyulmuş gibilerdi. Kapı numaraları ve Fotoğrafları ilerleyen zamanlarda aktaracağız..

kardeşim fotoğrafları dört gözle bekliyoruz

Murat Boran
10 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 19:54

93-195 , 93-197'den çok daha kötü durumda olmasına rağmen ilk 93-197 nin filodan ayrılmasına üzüldüm. O Otobüsü çok severdim bir anısı vardı bende Uzun zaman 132P hattında zimmetli şoförleriyle çalıştı. Ama ne yaızk ki hurdaya ayrıldı. Daha kötü durumdaki 93-195 ise şerit reklam aldı.
93-195 geçen ay 9Ç çalıştı. Bu ay nerede bilmiyorum.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Prş 19 Tem 2012, 21:04

93-195'e birkaç gün önce 122S'de bindim. Yorgun görünsede çok temiz ve güzel bir araçtı..

hurda araçların birinin fotoğrafını gönderiyorum..

Hakan Koltaş
10 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 00:52

şahinkaya garajı okadar çok aracı hurdaya göndermeye başladıki artık takip bile edemiyorum.
bugün gördüklerim.
93-111
93-114
93-118
93-186
artık bu araçların kullanılabilir parçaları bile sökülmeden gönderiliyo.anlaşılan ikarüsler gerçekten tamamen gidecek..

ümit 806

10 yıl önce - Cmt 21 Tem 2012, 12:42

Barış'ın gönderdiği fotoğraflar üzerine fazla yorum yapamadan MAN SL-200 fotoğaflarına daldık.

Fotoğraflarda ilk önce patlak lastik dikkati çekiyor. Lastik yüzünden bekliyor gibi iyimser bir yorum yapmak isterdim ama küçük fotoğraflardan görebildiğim kadarı ile sadece dijital tabelaları değil kapı üstü kapakları da sökülmüş aracın.

Alıntı:
şahinkaya garajı okadar çok aracı hurdaya göndermeye başladıki artık takip bile edemiyorum.
bugün gördüklerim.

Neden bilmiyorum Şahinkaya Garajı'ndan gelen önceki haberlerden dolayı, bu garajın bir aracı yaşatmak için diğerleri kadar özveri gösteremediği hissine kapılmıştım. Bugün bütün garajlar Ikarus'larını hurdaya göndermeye başlasa bile, zamanında gelen "Falan garajdan gelen ve bir hafta bile çalışamadan giden filan oto" gibi haberler bende bu düşünceyi oluşturdu.

mhg58
10 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 18:57

Dün akşam hain saldırıda yakılan 92-372 büyük ihtimalle filoya veda etmiştir. Artık İETT Ikarus'ları toplamıyor.

K.Gemici
10 yıl önce - Pts 30 Tem 2012, 20:45

İETT sitesinde halen 900 adet ikarus gözüküyor. Ustalar belki bilirler toplam ikarus sayımız 800 ün altına düştümü. Ben artık avrupa yakasında ikarusu çok nadir görüyorum. Anadolu yakasında bolca var.

sayfa 146
ANA SAYFA -> ULAŞIM