Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bitlis - Projeler - Yatırımlar


ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İsmail Kılıçaslan

8 yıl önce - Prş 27 May 2010, 03:44
Bitlis - Projeler - Yatırımlar


Tarih boyunca önemli bir geçiş noktası olan Bitlis yöresi, son on yıldır yapılan ulaşım yatırımları ile yeniden hayat buluyor.Ülkemizin önemli ulaşım akslarından E99 Karayolu Bitlis'i kuzey- güney istikamette,D300 Karayolu ise doğu-batı yönünde transit geçmektedir.
Doğu Anadolu Bölgesini, Güney Doğu Anadolu Bölgesine bağlayan en önemli boğaz kuşkusuz Bitlis deresidir.
Daha önce kazalarla adını duyduğumuz Bitlis deresi tünel,köprü ve viyadüklerle üstün nitelikli bir yola kavuşuyor.İnşaatlar hızla devam etmekle birlikte, otoyola yakın nitelikte kimi yerler de ulaşıma açılmıştır.



(+)





(+)





(+)





(+)


Tünel inşaatları


(+)





(+)


Viyadük ve köprü inşaatları


(+)





(+)

Bölgemize bu hizmeti sunan başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.



denizefe
8 yıl önce - Prş 27 May 2010, 09:33

Bu bölge için görmeye duymaya alışık olmadığımız çalışmalar bunlar,bu yüzden çok sevindim.Hayırlısı olsun..

İsmail Kılıçaslan

8 yıl önce - Cum 11 Hzr 2010, 11:14

LİMAK BİTLİS ÇİMENTO


Limak Bitlis Çimento Fabrikası

Limak Bitlis Çimento Bitlis, Muş, Van illeri ve çevresinin çimento talebini karşılamak amacıyla, Bitlis-Muş karayolunun 12. kilometresinde Rahvadüzü mevkiinde kurulmuştur. Açılışını Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı tesis, 8 Ağustos 2008 tarihinde düzenlenen törenle faaliyete geçmiştir.

30 milyon TL'ye mal olan Tesisin yıllık çimento üretim kapasitesi 525.000 ton'dur.

Bitlis'in gerçek anlamda tek sanayi yatırımı olma özelliği taşıyan Limak Bitlis Çimento Tesisi hizmete girmesiyle yörenin ekonomi dinamiklerini hareketlendirmiştir.

Yaklaşık 40.947,60 m2 alan üzerine inşa edilen Bitlis Çimento'da bölgenin çimento ihtiyacına göre portland ve katkılı tip çimento üretimi yapılmaktadır.

Son derece modern bir görünüme sahip olan tesis içerisindeki bütün stokholler kapalı, tüm yollar ve işletme alanı asfalt/betonlanmış durumda olup tesisten hiçbir şekilde toz emisyonu oluşmamaktadır. ISO 9001 2000, ISO 14001 ve bunun yanısıra OHSAS 18001 Yönetim sistemleri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

kaynak.Limak Holding



eneskutay2121

6 yıl önce - Prş 31 May 2012, 17:31

hükümet gerçekten çalışıyor helal olsun



cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler