Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - 1040 Yataklı Elazığ Entegre Sağlık Kampüsü
« önceki   123 ... 181920 ... 151152153   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 19
Tolga Dt
6 yıl önce - Pzr 15 Nis 2012, 13:57

Alıntı:
bu hastahane malatya ya verilmedi mi ?


Malatya ya Şehir Hastanesi yapılıyor. Mevcut 2 hastanesi yıkılacak. Bir nevi yenileme diyebiliriz.
Elazığ da ise başlıbaşına bir kampüs inşaa edilecek ikisi farklı projeler olduğu gibi kaydırılma gibi birşey söz konusu değildir.


Kurtuluş21

6 yıl önce - Pzr 15 Nis 2012, 15:38

hayırlı olsun elazığa

mehmetgakkom
6 yıl önce - Pts 16 Nis 2012, 10:25

Mayıs mı, Eylül mü?
16 Nisan 2012Sağlık Bakanlığı tarafından Elazığ'da yapılması planlanan Bölge Hastanesinin akıbeti hala belli değil.
Sağlık Bakanlığı tarafından Elazığ'da yapılması planlanan Bölge Hastanesinin akıbeti hala belli değil.

Hatırlanacağı üzere Gazetemiz tarafından geçtiğimiz aylarda Doğu Kent Bölge Hastanesi ihalesinin iptal olduğu, hastanenin Bingöl'e yapılacağı iddiaları gündeme getirilmişti. Bu haber üzerine Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ ve Şuay Alpay, iddiaların doğru olmadığını ifade etmiş, bölge hastanesinin temelinin Mayıs ayında atılacağını açıklamışlardı. Ancak Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık'ın bu konuda yaptığı açıklama kafalarda soru işareti oluşturdu.

Milletvekili Balık, Vekil-Halk Buluşması kapsamında Ak Parti İl başkanlığında yaptığı açıklamada, Doğukent Bölge hastanesi ihalesinin iptal edildiğini, yeni bir ihale açıldığını, Hastane temelinin Eylül ayında atılacağını söyledi.

Şimdi kamuoyu adına milletvekillerine soruyoruz. Doğukent Bölge hastanesinin akıbeti nedir? Bölge Hastanesinin ihalesi iptal edildi mi? Bölge Hastanesi Elazığ'da yapılacaksa temeli ne zaman atılacak?
http://www.gunisigigazetesi.net/elazig_haberleri. ...123e21112e


bence bizim vekillerimizde bilmiyorlar ne zaman yapılacağını korkusundan soramıyolarda bakana yazıkAlparslan Yalçın

5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 11:56
Tarih belli değil!


Ak Parti Elazığ Milletvekili Faruk SEPTİOĞLU, Şuay ALPAY’ın en geç Mayıs, Sermin BALIK’ın ise Eylül dediği Doğukent Bölge Hastanesi temel atma tarihine noktayı koydu ve tarih belli değil dedi.

Vekil-Halk Buluşmalarının değişmez konusu olan Bölge Hastanesi Faruk SEPTİOĞLU’nun da gündeminde yerini aldı. Bölge Hastanesi Elazığ’ındır diyen SEPTİOĞLU vakti geldiği zaman yapılacaktır dedi. Ancak son günlerde yaşanan çelişkiler zaten hastanenin temelinin ne zaman atılacağı konusundaydı. Şuay ALPAY’ın en geç Mayıs ayı dediği, Sermin BALIK’ın ise Eylül ayı dediği hastanenin temel atılma tarihi konusunda SEPTİOĞLU ‘tarihi belli değil’ dedi.

SEPTİOĞLU, Bölge Hastanesi konusunda pazarlık süreci bitmeden tarih vermenin yanlış olduğunu defalarca vurguladı.

http://www.gunisigigazetesi.net/elazig_haberleri. ...eww3ewwr43

Böyle m.vekilleri seçtiğim için utanıyorum, kendim adına Elazığ adına utanıyorum...

Faruk Septioğlu, Zülfü Demirbağ, Sermin Balık, Şuay Alpay...Elazığ sizden utanıyor...


Barış23

5 yıl önce - Pts 23 Nis 2012, 21:52

Bu kadar kötü,bu kadar birbirinden habersiz vekiller Türkiye Cumhuriyetinde ne yazıkki Elazığda görev yapıyor...Söyleyecek kelime bulamıyorum...Ancak şu atasözü durumumuzu özetlemeye yetiyor:KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK

ahmet23clk
5 yıl önce - Sal 24 Nis 2012, 00:37

bunun böyle olacağı apaçık belliydi, halkımız körü körüne oy kullandı... ne desek boş bi 4 yıl daha kaybettik..Yıldırım23
5 yıl önce - Sal 24 Nis 2012, 14:34

Hanginize inanalım vekillerin haberi yok daha ne zaman yapılacagını bilmiyorlar biri kırmızı diyor digeri mavi:)

emre230
5 yıl önce - Cmt 28 Nis 2012, 08:13
Hastane inşaatının gecikme sebebi anlaşıldı.


TTB(Türk Tabipler Birliği), hazine arazisi üzerine yapılan hastanelerde Sağlık Bakanlığı’nın 25 yıl boyunca “kiracı” olmasını öngören, inşaat ihalesi ile birlikte görüntüleme ve laboratuar dahil pek çok hizmetin de yüklenici firmalara bırakıldığı, bu hizmetlerin başka taşeronlara da devredilmesinin önünü açan kamu özel ortaklığı yöntemiyle yapılacak Ankara-Etlik, Elazığ, Manisa, Ankara-Bilkent, Yozgat ihaleleri ile Kayseri ihalesi sonucunda imzalanan sözleşmenin iptali talebiyle Danıştay’da dava açtı.

Bugüne kadar yapılan ihalelerde Sağlık Bakanlığı’nın özel şirketlere ödeyeceği yıllık kira bedelleri; Kayseri 137.73 Milyon, Ankara-Etlik 319 Milyon, Ankara-Bilkent 289 Milyon, Manisa 64.25 Milyon, Konya-Karatay 88.79 Milyon TL olarak belirlendi. Beş ihaledeki yıllık kira toplamı bugünün rakamlarıyla 898 Milyon 770 Bin TL'ye ulaşıyor. Bu rakam 25 yılda toplam 22 Milyar 469 Milyon 250 Bin TL ile Sağlık Bakanlığı’nın 2012 yılı bütçesinden 8 Milyar TL daha fazla olacak.

Elazığ ihalesi tek teklifle sonuçlandırıldı ve nihai teklif de kamuoyuna açıklanmadı. Ayrıca Elazığ ve Yozgat ihalelerini Sıla-Şentürkler-Medical Park iş ortaklığı aldı. Her iki ihalede de Medical Park, ön yeterlik alan şirketler arasında bulunmamasına karşın, ihaleyi alan iş ortaklığı arasında yer aldı.

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ

İşte gerçek sebep, vekillerimizin bunu bilerek insanımızı hala oyalamaya çalışması çok gülünç. Tabi haberleri varsa Şahsi görüşüm bu iş en az 1 yıl daha uzar. Saygılarımla.


Alparslan Yalçın

5 yıl önce - Çrş 30 May 2012, 23:56
Bölge Hastanesi tam bir muamma!


Siyasilerin Mayıs ayı içerisinde temelinin atılacağını duyurduğu bölge hastanesi konusunda hala net bir gelişme yaşanmadı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Elazığ’da Doğukent Mahallesinde yapılması planlanan Bölge hastanesi projesinde somut bir adım hala atılamadı.

Ak Parti Elazığ milletvekillerinin “Mayıs ayında temeli atılacak” dediği bölge hastanesi projesi belirsizliğini koruyor. Mayıs ayında hiçbir gelişmenin yaşanmadığı projenin hangi aşamada olduğu merakla beklenirken, bölge halkı “Bizi kandırmasınlar, gerçek neyse çıkıp söylesinler” yorumunda bulundular.

Hatırlanacağı üzere, yaklaşık 3 yıl önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ Elazığ’a gelmiş, hastanenin yapılacağı alanda incelemelerde bulunmuştu. O günden buyana proje aşamasında olan ve müzakere süreci devam ettiği ifade edilen bölge hastanesi konusunda olumlu bir adımın atılmaması kafalarda soru işareti oluşturdu. Doğukent mahalle sakinleri hastanenin yapılacağı alanın bugünlerde çöplük olarak kullanıldığını belirterek, bu durumun endişe yarattığını söylediler. Hastane temelinin ne zaman atılacağının tam olarak açıklanmasını isteyen vatandaşlar “Siyasilerimiz bu konuda sürekli açıklama yapıyorlar. Hastanenin Doğukent’te yapılacağını söylüyorlar. En son Mayıs ayında temel atılacak denmişti. Ancak mayıs ayı bitti ve henüz bir gelişme yok. Siyasilerimize güveniyoruz ancak endişelerimizin giderilmesini istiyoruz” dediler.

Elazığ'ın siyasilerinden cevap istiyoruz; ''BÖLGE HASTANESİ NE OLDU?''


Barış23

5 yıl önce - Prş 31 May 2012, 00:08

ALPASLAN KARDEŞİM,WowGakkoşlar olarak artık sesimizi Türkiyeye duyurma vaktimiz geldi....özellikle BÖLGE HASTANESİ olayını Ulusal Kanallardaki Haber programlarına flaş haber olarak göndereceğim,çok iyi malzeme çıkar bu REZALETTEN..sayfa 19
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 181920 ... 151152153   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET