Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ayşegül S.
11 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 16:07

Bu efsaneyi alttaki linkten yıllar önce okumuştum. Sitenin sahibi Ersan Özer aynı efsaneyi bir kaç yıl önce basılan "Şehir Efsaneleri" kitabında da yayınlamıştır. Bir dönem Atv'de yayınlanan "şok" isimli yalan haber programını da yapmıştır. Kendisi için en iyi tanımlama da şu olacak: meşhur site itiraf.com'un sahibidir.

http://www.efsaneler.com/dispefsane.asp?sr=5& ...amp;ei=124

Alıntı yazılarda kaynak belirtmek sanırım site kuralıydı. Ben de ekleyeyim dedim.

bicir_fatih

11 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 16:30

Bu efsanenin bir diğer versiyonundan bahseden oldumu bilmiyorum, tekrar ediliyorsa kusura bakmayın. mevcut mesajlar icinde göremedim. neyse söylentiye göre İstanbul Kapalı Çarşıdaki kuyumcu atölyelerinin pis su tesisatının Haliçe açılıyor olmasından kaynaklanan bir durumdan bahsediliyordu bu efsanede. Malum atölyelerde işlenen altından arta kalan toz veya işlenemeyecek düzeydeki veya gözden kaçan altın parçalarının kanalizasyondan yıllardır Haliçe döküldüğü, Japonların Haliçi bu nedenle ücretsiz temizleyebileceklerini söyledikleri iddia ediliyordu bu efsanede.
neyse efsane işte doğruluğu nedir bilinmez. ne dersiniz belkide her sene yapılan Haliçten haç çıkarma etkinliklerinin de bir bağı vardır bu efsanelerle.

mesaj silinebilir bironceki mesajdaki linki az once tekrar denememde acabildim. orada bahsedilmis...

kemalcanhakkı

11 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 16:37

Alıntı:
Dingilizlerin beleş temizlemek istedikleri yer Haliçmiydi?

evet dogrudur ama temızlerken içinden cıkanlar bızım demıslerdi haliçin altınde zengınlık oldugu dogrudur asıl acıklı olan bız bu zengınlıgı cıkartamıyoruz
aysegul hanımın verdıgı lınkte her sey var merak edenle mutlaka baksın

kemalsoylemez

11 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 16:44

Böyle şeyleri her yerde açıklamayalım.
Ben dedektörü kapıp Haliç'e gidiyorum.
Bu arada başlık kilitli kalsın.  

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet