Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 141
ümit 806

10 yıl önce - Sal 01 May 2012, 23:27

Alıntı:
Gelelim madalyonun diğer tarafına. İETT'nin yenilediği bu araçlardan birini bir kaç kişi para toplayıp parasıyla almaya kalksak inanıyorumki bize satmaz.

Ben askere gitmeden önce bir vesile ile Edirnekapı GArajı'nın yanındaki İBB Şehir aydınlatma Müdürlüğü'ne gitmiştim. Orada başka bir konu için konuşurken kamu ihale kanunu ve benzeri mevzuatlar nedeni ile kamu kurumlarının çalışır durumdaki demirbaş araçlarını elden çıkarmalarında büyük güçlükler olduğunu, bu nedenle çalışır durumdaki araçları satmak yerine başka bir kamu kurumuna sembolik bedellerle satmanın yani adeta hibe etmenin daha pratik geldiğini söylemişti. İETT de muhtemelen bu araçları yenileyerek hibe edip, aracı değil de yenileme hizmetini satıyor galiba. Başka bir deyişle araçtan ettiği zararı yenileme ile telafi etmeye çalışıyor.

Geyikçeli Belediyesi ise aracı çalışır durumda değil de hurda olarak sattığı için mi satabiliyor bilmiyorum.

ümit 806

10 yıl önce - Pts 07 May 2012, 09:57

Bu sabah E-5'te Kadir Has Üniversitesi civarlarında Türk Kızılayı'na ait MAN SL-200 bir otobüs gördüm, otobüsün arkası tamamen kırmızı renkliydi ama arka cam altı ızgaraları Bursa işi yenilenen MAN SL200'lere benziyordu. Yoğun trafikten dolayı plakasını alamadım.

cenkince

10 yıl önce - Pts 07 May 2012, 11:26

Alıntı:
Bu sabah E-5'te Kadir Has Üniversitesi civarlarında Türk Kızılayı'na ait MAN SL-200 bir otobüs gördüm, otobüsün arkası tamamen kırmızı renkliydi ama arka cam altı ızgaraları Bursa işi yenilenen MAN SL200'lere benziyordu. Yoğun trafikten dolayı plakasını alamadım.

Ümitin bahsettiği MAN bu araç olabilir mi? (Plakası 34 TP 3xx şeklinde)

(+)   (+)

ümit 806

10 yıl önce - Sal 08 May 2012, 08:43

Bir benzeri daha yoksa, kesin bu otobüs. Çünkü arka görünümü tamamen uyuyor. Dün otobüsün sadece MAN SL-200 olduğunu farkedebildim, sonra kafamı arkaya çevirip arka görünümünü gördüm.

ümit 806

10 yıl önce - Prş 10 May 2012, 08:55

Bir benzeri daha yoksa bu otobüstür demiştim ama az önce bir benzeri olduğunu gördüm.

Cevizli - Kartal arasındaki Güney yanyolda seyreden ve muhtemelen Yavuz Selim Hastanesi'ne doğru giden otobüsün görünümü cenkince abimizin fotoğrafındaki araçla aynıydı. Aracın plakası ise 34 TU 197 idi.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Cum 11 May 2012, 02:20

Bir adet Hurda vaziyette yatan CapaCity var.. Akibetini öğrenemedim henüz, araç 2007 model. Yakın zamanda detaylı bilgi alıp paylaşırım bu konuyu.. Şimdilik birşey söylemek yanlış olur. İşe yarayabilir bazı parçaları sökülmüş.. Akardiyon körük bile sökülmüş.. Birkaç ay önce Elektrik arızasından yanan bir CapaCity vardı, bu araç olduğunu tahmin ediyorum.. Ama kesin bilgim yok.

ümit 806

10 yıl önce - Cum 11 May 2012, 14:32

Türk Kızılayı'nın MAN SL-200 otobüsleri ile ilgili arşivimde yaptığım taramada

34 TU 197 plakasının 83-305 (2705) filo numaralı araca ait olduğunu saptadım.

cenkince abimizin bahsettiği 34 TP 3xx şablonuna uyan 3 plaka var bende (aradaki eksiklikler de muhtemelen aynı şablona uyuyor);
84-101 - 2791 - 34 TP 328
84-106 - 2796 - 34 TP 364
84-107 - 2797 - 34 TP 378
84-113 - 2803 - 34 TP 441

Fakat cenkince abimizin ilk fotoğrafında plakanın görünen son iki hanesi bu otobüsün plakasının 34 TU 197 olabileceğini düşündürttü bana...

cenkince

10 yıl önce - Pts 14 May 2012, 21:27

Çoğumuzun hayalinin gerçeğe dönmüş hali.... Avustralya'da Nanonga diye bir yer... Otobüs Parkı (Karavanpark).... Buradaki tüm karavanlar otobüs.... tüm otobüslerin ortak özelliği zamanında belediye otobüsü olarak kullanılmış olmaları.... içlerine mutfak, tuvalet, yatak, oturma grupları, vs. konmuş....

Bizim için çok fantastik bir proje olur...

Ama aklıma Van depremi geldi. İETT eski MAN yada IKARUS otobüslerinden sağlık ocağı, eğitim tesisi, gezici çok amaçlı tesis (çamaşırhane, seyyar banyo, kreş, jeneratör merkezi, vb) yapabilirmiydi?

ümit 806

10 yıl önce - Pts 14 May 2012, 23:26

Alıntı:
Ama aklıma Van depremi geldi. İETT eski MAN yada IKARUS otobüslerinden sağlık ocağı, eğitim tesisi, gezici çok amaçlı tesis (çamaşırhane, seyyar banyo, kreş, jeneratör merkezi, vb) yapabilirmiydi?

Bence yapabilirdi ama deprem zamanı filoya yeni otobüs girmeden böyle bir hamle yapamazlardı gibi geliyor bana. Yedikule'de bekleyen Ikarus'lardan yürümeyen cinsten konteyner gibi konaklama amaçlı barakalar yapılıp gönderilebilirdi belki. Ama yine o zamanlar TV'lerde çıkan haberlerden hatırladığım kadarı ile, Van için konteyner hazırlamada değil, konteyner'ları o coğrafyaya sevk etmekte sıkıntı vardı. Muhtemelen yürümeyen Ikarus'larla yapılacak barınaklarda da sevkiyat sorunu olacaktı.

Şu an firesiz bulunan MAN SG-220'lerden belki bu konuda faydalanılabilir.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Cmt 19 May 2012, 15:34

Dün gündüz saatlerinde Üsküdar Meydanda Esenler Belediyesi'ne ait 34 APV 87 plakalı MAN Otobüs gördüm. Bu plaka İETT'de 85-136'ya aitmiş. Araç gerçekten kendisimi, yoksa Plakamı aktarıldı bilinmez..

Ayrıca Dün gece Üsküdar'da park halinde Kızılay'a ait 34 APE 10 plakalı MAN Otobüs gördüm. Bu plaka Hasanpaşa Garajına bağlı 85-106 Tamir Otosuna aitti. Plakamı aktarıldı, yoksa Araç baştan toplanıp Kızılay'a mı devredildi bilmiyorum.

sayfa 141
ANA SAYFA -> ULAŞIM