Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
metin20121905
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:18

Alıntı:
Aile yapisi ahlak yapisi diye surekli konusanlar simdi de desteklesinler hadi gorelim ? Boyle aile yapisi mi olur. Genclerin gelecegine yatirim yapacaklarina onlerini acip is imkani saglayacaklarina evlenin bitirin hayatinizi diyorlar. Hadi evlendiler evlendikten sonra ne yapacaklar sen is imkani mi sagliyorsun sanki ac kalacaklar ayrilacaklar. Sacmaligin onde gideni bir yerden mantik yuruturken diger taraf hava kaciriyor. Bana kalsa evlilik yasi 18 degil 23 olmali cunku 22-23 yasindan once yapilan evliliklerin amaci cinsellikten ote degil kesinlikle. Hayati boyunca baskiyla buyuyup hicbir cinsel egitim almamis kisiler icin patlama yaslari oluyor. . .

farkındamısın bilmiyorum ama cümleye başladığım ilk yazın ile devamındaki yazıların birbirini tutmuyor..Aile Ahlaki yapısını söylemişsin ben o konuyu incelemiştim..Konuda felanca dizideki şu oyuncu bu oyuncuyla oynaşıyor bunla şöyle yapıyor böyle yapıyor(anlarsınız ya...)...bu bir ikincisi isteyen evlenir isteyen evlenmez ama ben evlenmemesini tavsiye ederim çünkü ikisi birden çok zor..Sana kalırsa evlilik yaşı 22-23 bana kalırsa evlilik yaşı 18-19 çünkü bebeğin en sağlıklı doğduğu anne yaşı 18 ve 19 yaşındaki kızlardır....Uzun zaman önce biyerde okumuştum hatta bilim adamlarınca kanıtlanmış diye...

Ahmet Kozanlı
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:19

Alıntı:
şanslıymışsın ozaman ne diim. ya da etliye sütlüye karışmıyordun

Doğuda bir karakolda Çavuştum, geceleri tüm devriyeler ve nöbetleri denetleme işi bendeydi. Geceleri nöbetçi subayla beraber sabaha kadar askerlerle beraberdik, hangi etli hangi sütlü den bahsediyorsun bilmiyorum ama, BABAlar gibi yaptık Allahın izniyle.

35ksk
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:20

birliğin temizmiş ama askerde uyuşturucu madde peynik ekmek gibidir. en garibanından en zenginine her türlü ulaşır

Ahmet Kozanlı
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:21

Alıntı:
birliğin temizmiş ama askerde uyuşturucu madde peynik ekmek gibidir. en garibanından en zenginine her türlü ulaşır

O kadarını bilmiyorum. Sadece kendi Karakolumdan ve Bölüğümden bahsediyorum .

Ertan Akyüz
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:26

Alıntı:
Liselilere "evlenme izni" ve "devamsızlıgın 45 güne" çıkarılması doğru mu ?

Arkadaşlar her şey yanlış anlaşılmış!
Arkadaşlar Buradaki evlenme izninin küçük yaş ile alakası yok ! Bu Milli eğitim yasasının kişilere hak tanıması sadece Şöyle ki Evlilik yasası değişmiş değil 18 yaşından küçükler evlenemez !
Bu durumda Lise de okuyan 18 yaşından büyük kişiler için geçerli bir izin .
Yani Yaşı büyük olup lise okuyan kişiler evlenebilir anlamına geliyor.

Gokhan Bayraktar

2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:27

Alıntı:
Okulu bitiremezse ve yaşı da 18 üzerindeyse devlet neden evliliğine engel olsun ki?

Yahu bunun icin izne gerek yok ki, var miydi?18 yasinin gecmis liseli zaten evlenebilir diye biliyorum..

semihk
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:32

tam olarak resmi bir dayanağı var mı bu haberin?

Emir ERTEN

2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:33

Bence bu durum, eğitimi geriletir.Yanlış bir uygulama.

Ahmet Kozanlı
2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 00:34

Alıntı:
Yahu bunun icin izne gerek yok ki, var miydi?18 yasinin gecmis liseli zaten evlenebilir diye biliyorum..

Evlenemiyor işte, bu durumu ortadan kaldırdılar. Eski kanuna göre "lise okuyan biri evlenemez, ve evli biri liseye kayıt yaptıramaz şeklinde" idi.

Şimdi ise Evli biri liseye kayıt yaptıramama kısmı değişmedi, sadece Lisede okuyanlara evlilik izni geldi.

Eğer denildiği gibi erken yaşta evliliğe vize amacı güdülse idi, Evli biri liseye kayıt yaptıramaz ibaresi de kaldırılırdı.

Alıntı:
Liseye devam ederken evliliğe vize geliyor

Mevcut yönetmelikte “Evli olanların kayıtları yapılmaz. Öğrenci iken evlenenlerin kayıtları silinerek okulla ilişkileri kesilir” düzenlemesi yer alırken yeni düzenlemede sadece “Evli olanların kayıtları yapılmaz” düzenlemesi getirildi. Bu düzenleme 12 yıllık eğitim zorunlu olduğundan eğitimine devam ederken evlenen öğrencilere de Bakanlığın vize vermiş olacağı şeklinde yorumlandı. Yönetmelikte disiplin cezası alması, devamsızlık veya başarısızlık nedeniyle öğrencilerin okulla ilişiğinin kesileceği vurgulandı. Ancak 4+4+4 zorunlu 12 yıl eğitim sisteminde öğrencilerin zorunlu olarak okula gitmeleri gerektiğinden bu ifadeler kafa karşıklığına yol açtı. Öğrencilerin zorunlu eğitimlerini tamamlamaları gerektiği düşünüldüğünde yönetmelikteki “okulla ilişiği kesilir” ifadeleri dikkat çekti. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre öğrencilerin okulla ilişikleri kesildiğinde açık liseye yönlendirecek bir düzenleme yapılacak.

http://www.kamudan.com/lise-ogrencisine-evlilik-i ...-2939.html

Yiğit Demirkaya

2 yıl önce - Çrş 02 May 2012, 03:37

"Haydi kızlar okula" Kampanyası vardı bir zamanlar.. Şimdi ise "Haydı kızlar kocaya" oldu.. (Olmadı tabi daha ama tek başına iktidar olunca muhtemelen kabul edilecektir.)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET