Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cmt 13 May 2006, 22:33

Alıntı:
Bu uyari sadece moda tramvay'in da mi var yoksa bütün IETT araclarina asiliyor mu yavas yavas? Bu arada cezanin 30 euro olmasi cok gülünc. YTL gecmiyormuymus?

Yok yok... Bu Almanya'daki çalıştığı sıralarda üzerine (içine) iliştirilen ceza uyarı levhası. Bize geldiğinde bunları çıkartmamışlardı. Hâlâ asılı duruyorlardı. Biz de bunlar kaybolmadan birer resmini çektik. Berlin'de çalışırken birkaç dilde (ve Türkçe olarak) yzaılan bilgilendirici kartonlar bunlar. 30 Euro yazmasının sebebi bu yüzden...

Akın KURTOĞLU


recai metilli

14 yıl önce - Cmt 13 May 2006, 22:51

Bu hat ilk devreye girdiğinde pek rağbet görmüyordu, kabataslak bir hesap yapmıştım, 15 yıl gibi bir sürede maliyeti kurtarabilecekti, ancak zamanla yolcu sayısı arttı. Yalnız dönüşlerde bir hayli zorlanıyor. Mesela, Altıyol'da bayağı gürültüyle dönüyor. Kadıköy deniz otobüslerine giderken bunların garajı ve kalkış durağı var,  ilerisinde Kadıköy Bostancı ve diğer semtlere giden 8'lik sarı dolmuşların durağı vardı, 8'lik sarı dolmuşların durağını belediye yıktığı çiçeklerin ve evcil hayvan satıcılarının eski yerine taşıdı, dolmuşların durağını da perdeyle çevirdiler, bu yeri ne amaçla kullanacaklar, acaba? Bu Moda Tramvayın'ın durağı ve garajı gibi mi? veya Kartal kadıköy metrosunun Kadıköy'deki shaft 1'i mi? olacak. Bir tabela olmadığından anlayamadım.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 14 May 2006, 05:37

Moda Tramvayı'nı bir şekilde Kalamış'a kadar uzatmanın yolu bulunsa, eldeki kaynak çok daha verimli kullanılabilir. Vagon adedi yeterli çünkü.  

Akın KURTOĞLU


Esat San
14 yıl önce - Çrş 31 May 2006, 13:11

Moda araçlarının tadilat süreci ile ilgili fikir vermesi için yüklenmiştir.

Kaynak :Ulaşım A.Ş.Aracın dışarıdan görünümü


Orjinal Tavan Kaplaması


Hasarlı Tavan Kaplaması


Tadilat Görmüş Tavan Kaplaması


Yenilenmiş Tavan Kaplaması ve Ahşap El Tutamakları


Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 31 May 2006, 20:38

Hangi 2 vagonun parçalanarak yedek parça olarak saklanacağı belli oldu mu? Bilen var mı? En basitinden 104, parçalanmadan orijinal haliyle kullanılacak görünüyor.

Akın KURTOĞLUsayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM