Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Farmir
11 yıl önce - Pzr 01 Oca 2006, 16:31
Kozyatağı Kozken Konutları - [PROJE]

"Kozyatağı Kozken Konutları" (nam-i diger, "Palladium Alisveris Merkezi ve Residences") bir alisveris merkezi ve uc konut blogu iceriyor. Konut bloklarin en yuksegi 30 katli.
Insaat 2005'de Kozyatagi'nda basladi. Yatirimci sirket, Kozayatgi Is Merkezini ( http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3200) yapan Nida Insaat (Tahincioglu Holding).

Mimari tasarim Boran Ekinci Mimarlik'a ait (kaynak http://www.boranekincimimarlik.com/default.asp?page=kozken)

Insaat simdi temel asamasinda surduruluyor (kaynak www.geoteknik.com.tr)

kaynak http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=21089,6
"Tahincioğlu turizm ve enerjide büyüyecek.  
Kent Gıda’daki hisselerinin yüzde 30’unu Cadbury Schweppes’e yaklaşık 95 milyon dolar karşılığında satmak için anlaşma imzalayan Tahincioğlu Holding, kendine 5 yeni alanda büyüme için strateji belirledi. Holding CEO’su Özcan Tahincioğlu, yeni yıldan itibaren inşaat ve turizm, enerji, tarım, finans ve gıda alanlarında büyüyeceklerini söyledi. Özcan Tahincioğlu, İstanbul Kozyatağı’nda Palladium Alışveriş Merkezi ve Residence projesine başladıklarını belirterek, ÖYK tarafından onaylanan Büyük Efes Oteli’nin de gerekli yatırımlar yapılarak işletileceğini hatırlattı. Tahincioğlu, Avrasyagaz kanalıyla doğalgaz ithalatı konusunda ileride büyük oyunculardan biri olmaya aday olduklarını söyledi.
Bu arada holding, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde toplam 10 bin dekarlık değişik meyve plantasyonları kurmayı ve bu ürünleri yurt içi ile yurt dışında pazarlamayı da amaçlıyor. Tahincioğlu, finans sektöründe de faaliyet gösterecek".

En son Farmir tarafından Pzr 01 Oca 2006, 17:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

www.sercan.de
11 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 20:39

Konut bloklarin en yuksegi 30 katli. diyor
ama resimlerde galiba gözükmiyor??!!

Haldun34

11 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 21:52

Ben mimariyi beğenmedim. Kızmasınlar...

alperdemirkaya
11 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 23:50

İstanbul beni iyice şaşırtıyor artık (içinde yaşamama rağmen). Şehirdeki kabuk değişim hızı inanılmaz.
Tasvip ediyor muyum peki?

Evet sonuna kadar      

Anıl

11 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 00:33

Sercan sen ortadaki balkona göre saymışsın galiba. Her ev dubleks gibi. Sağ ve sol tarafa göre say. Yani ortadaki bina 30 katlı sağdaki bina ise 20 katlı oluyor.

www.sercan.de
11 yıl önce - Sal 03 Oca 2006, 02:19

oho
ozaman süper
simdik begendim  
üstelik kozyatagi

www.sercan.de
11 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 17:38

are you sure Farmir
Kozken and Palladium are different projets

Merhaba,

reklam_link forum sayfasýnda vermiþ olduðunuz açýklamalarda kozken konutlarý ile halihazýr yapýmý baþlayan palladium arasýnda kurmuþ olduðunuz baðlantýnýn yanlýþ olduðunu söylemek istedik. Kozken Konutlarý 2004 yýlýnda yapýlmýþ bir ön proje çalýþmasýdýr ve palladium ile hiçbir alakasý yoktur. Bu yanlýþlýktan dolayý bizimle irtibata geçenler olduðundan bilgilerinizin düzeltilmesini arzu ederiz.

Teþekkürler

Boran Ekinci Mimarlýk

MehmetK
11 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 17:52

bunlar hep dubleks dairelerden mi oluşuyor acaba , böyle her iki katta bir kat çizgisi yapmaları binanın olduğundan daha alçakmış gibi görünmesine yol açıyor

Bizimkiler halen modern tarzda binalar inşa ediyorlar,
Çin'de gördüm, eski tarzda binalar  yapılmış ama 40 katlı mesala!
bir Pera Palas oteli gibi veya benzer mimarideki aynısını ama 40 katlısını düşünün  

dediğim gibi bizimkiler hep modern bu da öyle ama belki bu eski tipli binalardan da örnekler başlar

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet