Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8

Ankara'nın simgesi...
1. Hitit Güneşi 67.6%  67.6%  [119]
2. Atakule+Kocatepe(şimdiki) 32.4%  32.4%  [57]
Toplam Oy : 176

osman karakas
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 11:02

bu amblemi begenmeyen arkadaşların bir cogunun düşüncesi bana göre bu amblemin kötü yada iyi olması degil. sadece siyasi. ben belediye başkanının avukatı degilim ama neden yapılanları hep hor görüyorsunuz. Ya bırakın yurt içinden yorum yapan insanları yurt dışından gelen insanlar bile Ankaradaki değişimi  ve ilerlemeyi farkediyor ve hayranlıklarını dile getiriyorlar. bugün yolların genişletilip geçitlerle modern bir hale getirilmesi bile başlıbaşına büyük bir olay... şimdi bu arkadaşlar yine diyecekler. şimdide cok kaza oluyor diye. o bşkanın dgil egitilmeyen insanlara ehliyet verenlerin sorunu. kurallara uyulsa kaza falan olmaz... Ayrıca son olarak sunu söylemek istiyorum. Bu gerceklesen projeler Melih Gökçek'in degil. yıllar önce planlanmış ve tozlu raflarda bekleyen projeler. merak eden Ankaralı arkadaşlar Ulustaki özel idare binasından öğrenebilirler...

MeReK
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 11:14

Kahire'nin sembolü nasıl Piramit ise,
Pisa'nın nasıl Eğik Kule ise,
Paris'in nasıl Eyfel Kulesi ise,
Londra'nın nasıl Big Ben Saat Kulesi ise,
Roma'nın nasıl Kolezyum ise,
Atina'nın nasıl Parthenon ise,
İstanbul'un nasıl Ayasofya ise,

Ankara'nın da Hitit Güneşi olmalıdır.

Yukarda sayılanların hiç biri tarihlerini bir kenara itip son yıllarda inşa ettikleri "tartışmalı" alışveriş merkezini veya bir dini yapıyı sembol olarak seçmemişler.

Biz niye güzel şeyleri örnek almıyoruz ve akıntıya karşı yüzmeye çalışıyoruz?

umut88
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 16:39

Alıntı:
Ankaralı seçimi yapmış işte Ankara Büyükşehir Belediyesi Amblemi yukarda. Burdaki oylama deil önemli olan sandıktaki sonuçtur, ankara'lı yukardaki amblemi seçmiş yani çoğunluğun dediği olmuş. Amlemde gayet güzel, hitit güneşine de lafım yok tabiki. Hitit güneşi Sıhhıye'nin girişinde var zaten.

Seçimi Ankaralı değil, Melih Gökçek yapmıştır. Halkoylamalarında Hitit Güneşi açık ara önde giderken, bu amblem için 5-6 kez iptal kararı verilmesine rağmen kanundışı bir şekilde hala bu çirkin, ucube amblemde ısrar ediliyor.

Sinan YILDI
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 16:40

Alıntı:
Seçimi Ankaralı değil, Melih Gökçek yapmıştır. Halkoylamalarında Hitit Güneşi açık ara önde giderken, bu amblem için 5-6 kez iptal kararı verilmesine rağmen kanundışı bir şekilde hala bu çirkin, ucube amblemde ısrar ediliyor.

hangi halk oylamalarında umut ? karayalcının örgütlerde yaptığı oylamalarda mı ? bu tartışmalar sayesinde melih gokcek 15 yıldır kazanıyor hala halk oylaması diyorsunuz, pes yani.
yuzde 60 ne ifade ediyor ?

En son Sinan YILDI tarafından Cmt 27 May 2006, 16:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

umut88
12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 16:42

mesela buradaki anketi ele alalım
neden açık ara önde (%70'e %30)?

HAKAN©

12 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 16:44

Sitemizde siyaset yapılmıyor arkadaşlar.

Kilitlendi.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet