Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mert Doğan
12 yıl önce - Cmt 15 Ekm 2005, 00:56
Nilüfer Belediyesi Kalite Belgesini Yeniledi

Başlattığı kalite çalışmaları sonucu 2002 yılında Türk Loydu tarafından yapılan belgelendirme ile Bursa'da kalite belgesi alan ilk belediye olan Nilüfer Belediyesi, 3 yıl sonra yapılan tekrar değerlendirme denetiminden başarıyla çıkarak, yeniden belge almaya hak kazandı.  

8-9 Eylül 2005 tarihinde yapılan ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi tekrar değerlendirme denetiminde; Kalite Yönetim sisteminin başarıyla uygulandığı ve sürekliliğinin sağlandığı, kalite hedeflerine erişmedeki başarı düzeyi ve belediyenin kalite politikası ile prosedürlerine bağlılığının tespit edilmesi üzerine yeniden belgelendirme yapıldı.

Tüm belediyecilik hizmetlerini kapsayan bu denetimin ardından sistemin gerekliliklerini layıkıyla yerine getirdiği saptanan Nilüfer Belediyesi'ne, kalite belgesi Türk Loydu Genel Müdürü Şevki Bakırcı ve Belgelendirme Bölüm Başkanı Ayfer Adıgüzel tarafından verildi.

Alaaddinbey Hizmet binasında düzenlenen törende, kalite çalışmaları konusunda Nilüfer Belediyesi'nin kamuda Türkiye'nin en başarılı örneklerinden biri olduğunu belirten Türk Loydu Genel Müdürü Şevki Bakırcı, Nilüfer'in bu belgeyi fazlasıyla hak ettiğini söyledi.
Bu ödülün ortak emeğin ürünü olduğunu belirterek tüm çalışanlarına teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, bundan sonraki hedeflerinin Ulusal Kalite Ödülü ile Avrupa Kalite Ödülü'nü almak olduğunu söyledi.

Murat Tolga Karahanoğlu

12 yıl önce - Cmt 15 Ekm 2005, 01:35

Arkadaşlar önceklikle tüm bursalı arkadaşlara merhaba. Uzun bir süredir siteye mesaj yazmamayı tercih etmiştim ; nasip Bursa sayfasındaymış.

Nilüfer semtinde Durukentte ikamet etmekteyim. Son 15 gündür düzenli olarak takip ediyorum semtimizde çok fazla sayıda martı bulunuyor. Tüm evlerin çatıları kıyamet gibi martı dolu. Üstelik geceleri sözleşmişcesine sanki bizleri uyutmamak için rahatsız eder bir boyutta ciyaklıyorlar. Kaygım tahmin edebileceğiniz gibi kuş gribi olayları ile ilgili. Acaba bir ilgisi olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. En yakın deniz Mudanya'da ve 15 km. Denizsiz yerde martı hani belki çöplüklere geliyordur diyebiliriz ama yakınlarımızda çöplükte yok.  Bunu sizlerle paylaşmak istedim:
BURSA'da MARTI'nın işi ne?

Tolgaryus
12 yıl önce - Cmt 15 Ekm 2005, 09:54

Sevgili Murat Tolga,

Oturduğun bölge Organize Sanayi Bölgesine çok yakın.Denizde beslenemeyip iç bölgelere kayan martılar , deniz görüntüsü veren fabrika çatılarında kaplı alüminyum rengi panellere ve güneş ışığını kıran diğer kaplamalara aldanarak fabrika çatılarına hücum etmekteler.Bu arada sanayi bölgesinde henüz fabrika yapılmamış bir çok boş parsel var.Bu parseller halen eski sahipleri yada yeni sahipleri tarafından traktörle sürülüyor.Sürülen tarladaki küçük canlılar ( solucan,böcek vs..) martılar için balık kadar lezzetli olmasada   yaşamak için besin kaynağı oluyorlar.Çok dayanıklı kuşlar oldukları için kara ortamına da uyum sağlamaktalar.

Tek şikayetçi sen değilsin.Fabrika sahipleri çatı kaplamalarının tahrip olması ve şeffaf kaplamaların martı pislikleri ile kaplanması sorunu ile uğraşıyorlar.Kuş  kaçıran çeşitli yollar ile fabrika sahipleri çözümler bulmaya çalışıyorlar.Ama martılardan kurtulmak hiçte kolay gözükmüyor.

Çatınıza martıları kaçıracak bir düzenek kurma konusunda kafa yormaya başlasanız iyi olur sanırım.

Kolay gelsin.

Emre_Uzan
12 yıl önce - Cmt 15 Ekm 2005, 12:29

Okyanusun ortasında minik bir bot ile aç susuz sürüklenirken havada martı görüyorsan anla ki 20km² alan içinde kara parçası var. Bu süpersonik kuşlar karadan 20 km açılabiliyorlar.

SABRİ BİLGİN
11 yıl önce - Cum 26 May 2006, 15:58

Nilüfer Belediyesi, TÜSİAD ve Kal-Der tarafından bu yıl 6.'sı organize edilen "Ulusal Kalite Ödülü" sürecinde Başarı Ödülü'nü alarak Türkiye'de bir ilke imza attı.

Ödülü Kal-Der Genel Başkanı Çetin Nuhoğlu'nun elinden alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer'in bu ödül ile örnek ve lider belediye olduğunu ispatladığını belirterek, bundan sonraki amaçlarının Avrupa'da büyük ödülü almak olduğunu vurguladı. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir belediyenin bu başarıya ulaştığının altını çizen Bozbey, "Türkiye bizi izlemeye devam etsin. Bizden öğreneceği çok şey var" dedi.

Ankara ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene; meclis üyeleri, muhtarlar ve belediye personeli olmak üzere yaklaşık 150 kişilik bir heyetle katılan Nilüfer Belediyesi, salonda adeta gövde gösterisi yaptı. Başarı ödülünü Nilüfer Belediyesi'nin almaya hak kazandığının açıklanmasıyla büyük bir sevinç yaşayan Nilüfer heyeti, coşku içinde ellerindeki bayrakları sallayarak alkış ve sloganlanlarla salunu inletti. Ödülü alan Başkan Bozbey, Nilüfer heyetine dönerek, "Bu ödül sizin" dedi.

İşletme, kamu ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere 3 ana kategoride düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü sürecinde; bu yıl kamu kategorisinde toplam 8 başvuru yapıldı. 3 ay süren ve EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine göre yapılan değerlendirmeler sonucunda finale, Nilüfer Belediyesi'nin yanısıra; Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Okulöncesi Eğitim Kurumu Yunuskent Anaokulu ve Okulöncesi Eğitim Kurumu Avukat Mail Büyükerman Anaokulu katıldı.

Belediyecilk faaliyetlerinn Avrupa standartlarında yapıldığını göstermesi sebebiyle oldukça önemli bir ödül.Bu kapsamda Nilüfer Belediyesi'nin farkı şurada ortaya çıkıyor.Örneğin vatandaş herhangi bir nedenle belediyeye başvurursa yasa gereği belediye 30 gün içinde vatandaşa cevap vermek zorundadır.Ama Nilüfer Belediyesi'nde bu süre sadece 48 saat'tir.Sanıyorum bu ödülü ilk kez bir belediye alıyor,malum belediylerde bürokrasi'den dolayı işler bu ödülü alacak kadar kaliteli ve hızlı olmuyor.Tebrik ediyorum Nilüfer Belediyesi'ni.

Akın Alan
11 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 01:30

Nilüfer Bld. si bu işi iyi biliyor.

Her sene çeşitli dallarda ödül alıyorlar.Nilüfere gelenler her anlamda kalite kokusunu hissedebiliyor,bu dönemde çeşitli projelerde güçlük çekselerde sosyal anlamda bir çok çalışma yaptılar,kısacası Nilüfer Bursa'dan 5 sene önde gidiyor.

İdareye tebrik!!!

kıvanç

11 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 01:47

ah bide imar işleri de sorunsuz yürüse..
sosyal alanda belediyenin yaptıklarına kimsenin diyecek birşeyi yok ancak,o küçücük odalarda size bir gram değer vermeyen yüzünüze bile bakmayan mühendis ve mimar arkadaşlar adamı canından bezdiriyor..işi düşen bilir..

Akın Alan
11 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 01:59

Alıntı:
ah bide imar işleri de sorunsuz yürüse..
sosyal alanda belediyenin yaptıklarına kimsenin diyecek birşeyi yok ancak,o küçücük odalarda size bir gram değer vermeyen yüzünüze bile bakmayan mühendis ve mimar arkadaşlar adamı canından bezdiriyor..işi düşen bilir..

Bence bu durum sadece Nilüfer Bld.sine özgü birşey değil.

Bu ülkemizin en büyük sorunlarından; bürokrasi ve kamu kurumlarındaki vatandaşa saygısızlık sorunu.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet