Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
umit1
11 yıl önce - Pts 22 May 2006, 11:37

Alıntı:
Bu da Eylul 11 dolayisi ile Amerikan halkindan ve muhalefetten gelen tepkiler yuzundendir. Araplar da ABD halkinda olusan onyargi yuzunden, bu ve diger bazi yatirimlarda israrci olmamistir. Bunun disinda dunyadaki en buyuk Arap sermayesi

Sebeple sonucu her zaman oldugu gibi karistiriyorsunuz.Amerikan halkinda 9/11 yuzunden bir on yargi olusmamistir,9/11 Amerikan halkini globalizmden isolasyonizme,bizdeki meshur tabiri ile "ulusalciliga" yoneltmek icin duzenlenmistir.

Amerikali Soros bunu guzel anlamis ve 2004 de muhalefetin sozculugunu yapmistir,Dubaili Soroslar ise daha yeni yeni uyanmaktadirlar.

Alıntı:
Araplar da ABD halkinda olusan onyargi yuzunden, bu ve diger bazi yatirimlarda israrci olmamistir. Bunun disinda dunyadaki en buyuk Arap sermayesi

Israr etselerdi ABD yi yoneten  guce istediklerini soke soke yaptirirlardi herhalde.  

Alıntı:
Bu kadar da carpitilmazki bilgiler. Herhalde Turkiye'de politikaya falan atilsan eminim cok basarili olursun!!!@@@

Politikaya atilan herkesin bilmesi gereken en onemli sey paranin bir guc olmayip bir arac oldugudur,eger bunu unuturda guc sahipleri ile catisirsaniz sizi once pacavraya cevirirler genede anlamazsaniz o zamanda derdest ederler.

Etrafiniza biraz bakarsaniz bunun orneklerini cok rahatca gorursunuz.

Alıntı:
Bunun disinda dunyadaki en buyuk Arap sermayesi ve yatirimlari hala ABD hudutlari icinde bulunmaktadir. Bilgileri saptirma.

Eger Arap sermayesi ABD den kacmaya niyetlenirse buyuk olcude o zamanda zaten Arap sermayesi diye birsey olmaz,onlar malesef efendilerinin kendilerine bictigi rolu oynayabilmeleri icin yasamalarina musade edilen rejimlerdir.
Malesef bu dunyada "gucu" olmayanlar,ne kadar zengin olurlarsa olsunlar ,guclulerin kendilerine dikte ettirdigi seyleri yapmaya mecburdurlar yasayabilmek icin.

Tugrul
11 yıl önce - Pts 22 May 2006, 17:23

Ben bu yabancı sermaye düşmanlığını anlayamıyorum bir türlü.

Araplar gelmek ister sakın haa onlar yeşil sermaye gelmesin derler. A.B.D gelmek ister aman ha kapıdan sokmayın emperyalistler geliyor derler. Avrupalılar zaten memleketi satın aldı gözüyle bakılıyor onlar da tü kaka. Rusya kızıl sermaye olmaz. Yahudi gelmek ister ama Müslüman ülkeye yahudi sermayesi girermi Allah günah yazar.

Eee kim yatırım yapacak bu ülkeye? Hadi kendimiz yapalım yatırımı..
O da olmaz çünkü para yok!

Açıkçası ben anlayamadım hem yapacak paramız yok hem de benim param var birlikte değerlendirelim diyeni kapıdan sokmamaya çalışıyoruz..

Ayrıca yatırım yapılınca ülke elden gidiyor yaygarası yapanları da anlayabilmiş değilim. Biz Türk Milleti olarak bu kadar mı aciz bir milletiz? Bu kadar mı kendimizi savunamayacak bir milletiz. Adamlar bina yapacaklar diye ne kadar da çabuk satılmış hissetmeye başladık kendimizi. Sanki yatırım yapanlar yapacakları araziyi bıçakla kesecek koliye koyup memleketine götürecek. Yatırım yapılacak olan yerlerde, bizim iş sahibi yapamadığımız binlerce genç iş güç sahibi olacak. Kahve köşesinde pineklemekten, akşama kadar kaldırım arşınlamaktan kurtulacak. Yapacak iş bulamamanın ve eğitimsizliğin verdiği stresle suç makinası olmaktan kurtulacak.

Açıkçası ben hazmedemiyorum bir Türk olarak bu kadar çabuk yutulacağımızın düşünülmesini. Konuştukları zaman Türklük konusunda kitap yazmaya kalkan zihniyet ne kadar çabuk pes ediyor böyle.

Gelsinler. Yapsınlar yatırımlarını, işsizler işgüç sahibi olsunlar. Kahve köşesinde geçecek ömürden daha iyidir bence Dubailinin, A.B.D.linin ya da Yahudinin yaptığı yatırımda çalışmak.

Her zaman söylediğimiz o övündüğümüz Türk Milleti gibi davranalım.  Hemen yalanıp yutulacak kadar kadar kolay lokma olmadığımızı düşünüyorum ben.

Dünyadan soyutlamayalım kendimizi. Bu işler nasıl yürüyorsa bu devirde biz de öyle yapalım.  Elbette gelecekler burada yatım yapacaklar ve elbette biz de gidip onların memleketinde yatırım yapacağız. İster beğenelim ister beğenmeyelim ama bu devirde oyunun kuralı bu.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet