Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Farmir
7 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 19:15

Bu basligin adinin arsada yapilmasi kesinlesen otelin adi olan "Radisson Blu Hotel, Istanbul Şişli" olarak degistirilmesini teklif ediyorum.

Insaati devam eden bu yeni 305 odali otelin Radisson Blu (Rezidor) zinciri tarafindan isletilecegi hakkinda anlasma 8 Mart'ta imzalanmistir.
kaynak http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/03/26/otel_y ...ildiz_ulke
"...
'Otel yatırımında, Türkiye yıldız ülke'
SİNAN ÖZEDİNCİK
26.03.2011
İstanbul'da da otel açıyorsunuz, anlatır mısınız? Rezidor grubunun Radisson zinciriyle anlaştık. 8 Mart'ta anlaşmayı Berlin'de otel yatırım fuarında imzaladık. Ana salonda herkese duyuruldu. Bin 650 kişi alkışladı. Son 3 yıldır otel yükselen trend. Fuarda; 'Size göre otel yatırımı nereye yapılmalı?' denildiğinde, ekonomisi en iyi olan ülke Almanya çıkıyor. Ama ondan da önemlisi bu yıl Almanya dışında herkes, Türkiye dedi. Eskiden ismi adı bile anılmazdı. 2011'in otel yatırımı konusunda yıldız ülkeler Türkiye ve Hindistan...
Siz dünyada kaçıncı Radisson'u açıyorsunuz? Rezidor Hotel Group'un mevcut otel sayısı 432. Altı kıtada 120 ülkede varlar. 2011 yılında 30 Radisson daha açılacak. Radisson İstanbul Şişli ise Ekim 2012 tarihinde açılacak. Biz Türkiye'de 6'ncı olacağız. Ancak en önemli farkımız tek franchise bizim otelin olması. Normalde vermiyorlar ama Türkiye'deki Sheraton Çeşme'nin başarısı nedeniyle teklifimizi kabul ettiler.
Otelin yeri neresi olacak? Şişli'de Çukurova'nın eski binası... 100 milyon dolar yatırım yapılacak. 305 odamız var. Son 20 yıldır İstanbul'un merkezine yapılan en büyük yatak kapasiteli 5 yıldızlı uluslararası zincir otel...
Otelde neler olacak? Altında Hamdi Et Lokantası açılacak. İlk şubesi olacak. Bir tane de ünlü kafe zinciriyle anlaşıyoruz. Roof'ta da restoranımız olacak. Oraya da yine bir markayla girmek istiyoruz. Önemli bir grupla anlaşacağız. 1000 metrekare balo salonumuz var. 18 toplantı odası var. Açık yüzme havuzumuz var. Havuz kenarında düğün nişan aktivitelerimiz olacak. Spa'sı, day spa olacak. Kendimiz işleteceğiz. Herkesin rahat girip çıkabileceği bir spa olacak. Türkiye'de Day Spa'nın farkındalığını ortaya koyacağız. Hâlâ Türkiye'de Day Spa yok. Otelde kalman gerekmiyor. Spa'ya gelenler doğrudan yol üstünde spaya girip, tekrar çıkacaklar. Herkes rahat edecek.
Radisson Şişli'den sonra sıra Tepebaşı'nda...
SİNAN ÖZEDİNCİK
26.03.2011
Radisson'da da kampanyalar yapacak mısınız? Şehir otelciliğinde çığır açacağım. Otellerin satamadıkları hafta sonu konaklamalarını biz dolu geçireceğiz. İstanbul'da çok alternatif var. 3 gece bende kalsın ben Boğaz'da helikopterle tur veririm. Planlamamda bu da var. Mercedes'le Haliç'e götürüp helikopterle Boğaz'ı gezdireceğim. Fark yaratmak budur.
Başka otel projeniz var mı? Radisson'da büyümeyi de düşünüyoruz. Yeni bir otel daha geliyor. Orası 130 oda olacak. Haliç-Balat manzaralı...Yatırım planını oluşurduk. 3 otelle hareket ediyoruz. İleriye dönük de Boğaz'da olabilecek güzel bir yerde yatırım düşünüyoruz."


Emre wulber
6 yıl önce - Pzr 07 Ağu 2011, 20:53

istanbul'un iş ve ticaret merkezinin kalbi olan Şişli bölgesindeki otellere bir yenisi daha ekleniyor. Çeşme'deki Sheraton Oteli ile tanınan Dilek Holding'in patronu İskender Dilek, Şişli-Büyükdere Caddesi üzerinde beş yıldızlı otel açıyor. Caddede bulunan üç eski binayı yaklaşık bir ay önce satın alan Dilek, bu binaları yıkıp yerine otel yapacak. 3.5-4 dönüm üzerinde yer alacak beş yıldızlı otel, üç yıl sonra kapılarını hizmete açacak.
İskender Dilek'in, otel yatırımını 8-9 kişiden oluşan ortaklarıyla yapacağı belirtiliyor. Şişli Gayrimenkul adına üç binayı satın alan Dilek'in ortakları arasında Cihat Göker, Ahmet Kutlu, Engin Keçeli, Adil İdil gibi isimler bulunuyor. Cihat Göker, Dilek Holding ve Çeşme Otelcilik Yönetim Kurulu Üyesi. Şekerbank'ta yönetim kurulu üyesi olan Ahmet Kutlu ise aynı zamanda Promesa İnşaat'ı ortakları arasında. Promesa İnşaat'ın diğer ortağı Engin Keçeli aynı zamanda Megapleks Sinemaları'nın sahibi. Diğer ortak Adil İdil de İdil İnşaat'ın sahibi olarak geçiyor. İskender Dilek ve ortaklarının uzun zamandır satılık olan üç binayı Türkven Gayrimenkul'den 35-40 milyon dolara satın aldığı öğrenildi.

Binaların eski sahibi Çukurova Grubu
Dilek'in satın aldığı üç binanın ilk sahibi Çukurova Grubu. Bir dönem Çukurova Grubu'nun şirket merkezi olarak da hizmet veren binalar daha sonra TMSF'ye geçmiş; ardından satılığa çıkartılmıştı. Dilek'in satın aldığı üç binanın biri Büyükdere Caddesi üzerinde yer alırken, diğer ikisi de hemen arka tarafında bulunan 19 Mayıs Caddesi'ne L şeklinde uzanıyor. Büyükdere Caddesi üzerindeki binalardan ilki Şişli Postanesi'nin iki bina sağında, tam köşede yer alıyor. Şişli Camii'nin de karşı çaprazında bulunan 14 kapı numaralı binanın üzerinde Çukurova Apartmanı yazıyor. Tam köşede yer alan bu binanın arka tarafı ise Şişli Migros'un yer aldığı 19 Mayıs Caddesi'ne bakıyor. Giriş katı bir dönem Yapı Kredi Bankası şubesi olarak da hizmet veren bina, giriş ve 5 kat olmak üzere toplam 6 katlı.

19 Mayıs Caddesi'ne L şeklinde uzanan bina çift parselden oluşuyor. Hemen yanında giriş dahil beş kattan oluşan başka bir bina daha bulunuyor. Çift parselden oluşan bu binaların hemen yanında ise yine üzerinde Çukurova Grubu'nun amblem ve logosunun bulunduğu, önünde bahçesi olan 4 katlı üçüncü bir bina daha bulunuyor.

Sheraton ismiyle hizmet verebilir
Yıkım ruhsatı alınan binalar mayıs ayının başında yıkılacak. Otel inşaatın üç yıl süreceği belirtiliyor. Şişli Belediyesi imar müdürlüğünden öğrendiğimize göre, ticaret ve konut imarlı olan binalardan Büyükdere Caddesi'ne bakan, irtifası 27.50 olanın bodrumlar hariç 9 kat imar izni var. Aralarında kademe hattı olan 19 Mayıs Caddesi'ndeki parsellerden birinin irtifası 12.50, bodrumlar hariç 4 kat imar veriyor. İrtifası 15.50 olanın ise 5 kat imar izin var.
İskender Dilek'in tıpkı Çeşme'de işletmesini yaptığı otel gibi buradaki otelin işletmesini de kendisinin yapacağı ve isim hakkını için büyük bir ihtimalle Starwood Grubu`na bağlı Sheraton'la anlaşacağı belirtiyor.
http://emlak.kanald.com.tr/haber/Turizmotel/Sisli .../1228.aspx

yeni fotograflar bulamadim .. muhtemelen baya ilerlemistir


Nihan Ozbek
6 yıl önce - Cum 07 Ekm 2011, 17:47

Başlığın, otelin takibi açısından kesinlikle "Radisson Blu Hotel, Istanbul Şişli" olarak değiştirilmesi gerekiyor...MeReK
6 yıl önce - Cum 24 Şub 2012, 18:12

Gitgide proje netleşmeye başlıyor:Bu arada bir Otel de Beyoğlu Tarlabaşı bulvarına yapılıyor:
"Radisson Blu Pera"


Farmir
4 yıl önce - Cmt 12 Ekm 2013, 15:17

Kaba insaati ve kaplamasi bitmis otelin (karsisindaki Marriott otelinden) gorunumu. Otelin Ocak ayinda acilmasi planlanmaktadir ( http://www.radissonblu.com/hotel-istanbul-sisli).

kaynak https://foursquare.com/v/marriott/4fb5f887e4b0a5e ...bad/photos

(+)
sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL