Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Anatolium - Nata Vega Alışveriş ve Yasam Merkezi hakkında bilgiler ve görüşler
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 61, 62, 63  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mutluer
2 yıl önce - Cmt 07 Oca 2012, 01:31
İTC'den pis kokular yükseliyor

çöplüğün kokusu kalıcı hale geliyor, merak etmeyin. Bakın İTC kendi sitesinde ne yazmış:

MAMAK'I ÇÖPLE ISITABİLİRİZ
Mamak çöplüğü'nü "Endüstri Parkı"na dönüştüren ITC firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur, Mamak'ı çöple ısıtabiliriz" dedi.

TÜM İLÇE FAYDALANIR

Çöplükte biriken gazın bertarafı için kurulan iki jeneratör ile elektrik enerjisi üretildiğini belirten Kantur, "Elektrik üretirken çıkan ısıyla tüm Mamak'ı ısıtmak mümkün" dedi.

YEREL YÖNETİM İSTEMELİ

Kantur, "Evlere sıcak suyu rahatlıkla taşıyabilir böylece doğalgaz ithalatını da azaltırız. Yerel yönetim isterse Büyükşehir Belediyesi ile el ele bunun altından kalkarız" diye konuştu.

3-4 BİLKENT ÇIKAR

Aynı sistemi Bilkent'te kurduklarını kaydeden ve "Buradan 3-4 Bilkent çıkar" diyen Kantur, sosyal gelişim açısından da bu modeli bölgede uygulayabileceklerini ifade etti."

12.12.2011

Hürriyet Gazetesi, Ankara eki

mutluer
2 yıl önce - Cmt 07 Oca 2012, 01:35

ben yıllar önce bu tesisin burada ne işi var dediğimde "vozkan" adlı kullanıcı resmen hain ilan etmişti bizi:)) bu kokunun ileride bu bölgenin başına dert olur demiştim, keşke haklı çıkmasaydım( bu arada yerel yönetimler uyuyor, koku var ,insan sağlığını tehdit eden bir koku üstelik, ama tüm şikayetlere rağmen ne valilik, ne buyukşehir ne de mamak belediyesi bir şey yapıyor. zaten çöplüğün müdavim ziyaretçileri de bu zatlar değil mi arkadaşlar? siteyi lütfen inceleyin;

http://www.itcturkiye.com/index.php

koray006
2 yıl önce - Pzr 15 Oca 2012, 12:23

Alıntı:
Ankara turizmi üzerine yazdığım yazı sonrası o kadar çok telefon ve elektronik posta aldım ki, iletileri kısa bir özetle sizlerle de paylaşayım.Meğer önemli bir yaraya parmak basmışım. Başkentin turizmde bu geri kalmışlığından herkes şikayetçiydi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ateş püskürüyordu. Tabii geniş asfaltlar yollar ve alt üst geçitlerden dolayı Gökçek’e sempati duyanlar da vardı, ama inanın sayıları o kadar azdı ki!
Ortak şikayet noktası ise metronun tamamlanamaması, Gökkafes gibi hesapsız kitapsız yatırımların gerçekleşmesi, şehrin ruhunun ölmesiydi. Gelin bu hafta Gökçek’in hayaller dünyasından gerçeğe dönüş yapalım ve Ankara’ya esas katkı sağlayanlara değinelim. Örneğin dünya inşaat sektörünün en başarılı firmaları arasında yer alan NATA Holding, Vega Park diye dev bir projeye imza attı. Diğer AVM’lerin aksine Başkentin bir banliyösüne, daha doğru tabirle en az gelişmiş bölgesine yatırım yaptı. Böylece de hem geri kalmışlık zincirini kırdı, hem de projesiyle Ankara turizmine büyük katkı getirmeyi hedefledi.
Çağdaş ülkelerde dev alışveriş merkezleri şehrin dışında... Bundan amaç, kentin karakteristik yapısının bozulmaması, yoğunluğun artmaması ve şehrin ruhunun ölmemesi... Ancak Ankara’daki uygulama bunun tam tersi. Neredeyse tüm AVM’ler şehrin göbeğinde. Örneğin sırf Eskişehir yolunda 21 tane AVM var. O yüzden NATA’nın banliyölere yönelmesini çok önemsedim.

ANKARA’NIN EN YÜKSEK BİNASI OLACAK

Geçenlerde bu yatırımı yerinde görmek için NATA Holding’in sahibi Namık Tanık’la buluştum ve yatırımı yerinde inceledim. Başkentin yeni gelişim ve yerleşim bölgesi olarak değerlendirilen Çankaya ve Mamak’ın kesiştiği bölgede yer alan Vega AVM ve Park konutları gerçekten de şehre değer katacak. Üstelik Ankara’nın doğusunu batısıyla buluşturan proje birçok ilke de ev sahipliği yapıyor. Ankara’nın en yüksek yapıtı 131 metre ile Atakule’ydi. Buradaki konut binaları 151 metrelik yükseklikle şimdiden bir rekora imza atmış.
Konutlar, iş, yaşam, alışveriş ve eğlencenin bir arada olduğu Türkiye’nin en büyük alışveriş vadisi farklı bir yaşam tarzını getiriyor. İçinde lunapark da olacak, hayvanat bahçesi de, spor alanları da. Örneğin, 10 binden fazla balık ve deniz canlısından oluşan Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük tünel akvaryumu kapılarını açmak için gün sayıyor. Keza Disneyland’ın biraz küçüğü olacak oyun parkı ve içindeki korku tüneli de...

SANDIKTAN ÇIKAN CESET BAYILTTI

Söz korku tünelinden açılmışken, Namık Tanık anlattı; Amerika’dan gelen eşyaların sandıkları açılırken işçilerden biri baygınlık geçirmiş ve günlerce kendine gelememiş. Zira sandıktan elleri kolları kesik kanlar içindeki insan maketini sahici sanmış ve çığlık attıktan sonra da kendinden geçmiş.
Neyse, biz dönelim konumuza. Bu yatırımlar sayesinde Ankara’ya çevre illerden gelişler artacak, yabancı turistlere gösterilebilecek farklı bir destinasyon oluşacak. Çevresel gelişime de katkı getirecek yatırım, Elmadağ Kayak Merkezi’ni canlandıracak, belki de o meşhur Mamak Çöplüğü’nü reabilite eden iş adamı Ali Kantur’un golf sahası yapmasının önünü açacak.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=19490177

mutluer
2 yıl önce - Cmt 21 Oca 2012, 00:37

ali kantur burada golf sahasını açmayı bıraksın, nata vega'da bir ev alsın bu berbat kokunun içinde... o tükürdüğünü yalamaz,buram buram "çilek kokusu" saçan çöplüğünde gelen çöp arabasını sayar

tanyelim
2 yıl önce - Sal 24 Oca 2012, 10:47
doğukent ve ikae muhteşem bir proje

bu proje aynen doğukent ve cevresini istanbul ata şehir gibi yapacak koku felan kalmamış bence çok uygun bir yer secilmiş trafik sıfır denecek kadar az cevre yoluna ve ankaranın her tarafına çok kolayca gidilebilecek bir konumda şimdiden büyük inşaat firmaları burdan arsa topluyorlarmış bizim bir muhendis arkadaş ikeanın yanından ev aldı şu anda yüzde yüz karım var diyor bu proje ankarayı uçuracağına inanıyorum milyon dolarlar harcanmış bir yatırım türk cumir.ve ordadoğuda reklamları yapılacağını duydum uluslar arsaı bir proje gün gelcek eskişehir yolunu bile gececek projeler olduğunu duyuyoruz inş. ankaraya yakışır

mutluer
2 yıl önce - Cmt 28 Oca 2012, 00:55

Alıntı:
ve ordadoğuda reklamları yapılacağını duydum uluslar arsaı bir proje gün gelcek eskişehir yolunu bile gececek projeler olduğunu duyuyoruz inş. ankaraya yakışır

Biraz "Ütopyavari" olmuş. Kokuya gelince: "güzel çilek ve domates" kokuları olgunlaşma zamanı geldiğinde etrafı sarıyor

Cihan91
2 yıl önce - Cmt 28 Oca 2012, 02:32

Alıntı:
bu proje aynen doğukent ve cevresini istanbul ata şehir gibi yapacak

Buna kendin de inanıyor musun? Ataşehir, Çayyolu vs. gibi elit semt olmayı bırak, daha normal bir semt bile olamadı burası. Yapılaşması yeni başladı, daha alacağı çok yol var burasının.
Yeni yapılan TOKİ konutları ve yeni biten Anatolium, Nata Vega ve Metro dışında evler dışında pek bir yapı yok, gerisi bomboş.
İleriye dönük bir sürü plan var ama ne kadarının hayata geçtiği ortada, ki Doğukent diye bir yerleşim planı 20 küsur sene önce Batıkent le birlikte yapıldı yanlış bilmiyorsam.

okan 25
2 yıl önce - Cmt 28 Oca 2012, 15:35

Mamakmi Atasehir gibi olacak
Ankaranin Atasehiri tartismasiz bir sekilde Cukurambar-Sögütözü aksidir!

şahince
2 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 11:52

Arkadaşlar burası son 3 yılda bu hale geldi avmler anatolia ve natavega birde devamında otomobil galeri avmsi birde ankaranın en yüksek binaları vegapark residenceları burada tokinin doğukentteki binaları ataşehir olma yolunda bir teminat sayılır aştinin buraya gelmesi an meselesi oda geldikten sonra tekrar sizinle bu konuyu paylaşalım.ha birde buranın daire ve arsa fiyatlarının yükselmesini istemeyen bir kesim var bu karamsar mesajlarınızla onların ekmeğine yada kendi ekmeğinize yağ sürüyorsunuz.(söğütözü aksı bitti artık bir proje yapmak için ankaradan 1 saat uzağa temelliye polatlıya doğru gitmen gerek ama doğukent,yakupabdal,imrahor mühye karataş çankayaya 10 dakika kızılaya 25 dakika işte bütün mesele bu ve yatırımcıların hareketleri ve projelere bakıldığında ankarada bir gelecek varsa buralarda.hep yazdıkça aklıma birşeydaha yazmak geliyor.bunuda eklemeden geçemeyeceğim ümitköy,çayyolu,mesa koru,bilkent yani kısacası eskişehir yolu sakinleri genelde ankaraya dışardan gelmiş okumuş sağlam üst mevki memurlardır hakimler,proflar,mühendisler taksitle yada emekli ikramiyesiyle bir ev almışlardır kimse bu tanımlamamı yanlış anlamasın sakın bu bir teşhis yorum babında buradaki insanların genelde yaşam merkezi ve işleri eglenceleri ortamları herzaman çankaya merkezli olmuştur aslında bir yerde gözleri herzaman butaraflarda kalmıştır çankaya bölgesinin kalitesi herzaman marka değerini korumuştur ve artarak devam edecektir hoşçakalın.

İ.Hakkı Erdoğan
2 yıl önce - Pzr 29 Oca 2012, 13:09

AŞTİ'nin Mamak'a gelmesi en az 10 yıl sürer. Gelirse de zaten komple gelmeyecek, Doğu garajı Mamak'ta olacak. Doğu garajı da çok cazibeli bir yatırım olmayacaktır.

Doğu garajı yapılana kadar pek çok hızlı tren hattının tamamlanıp, otobüsün de cazibesini kaybetmesi kaçınılmaz...

Ayrıca Eskişehir Yolu bitmedi, aslında yeni başlıyor. Eskişehir Yolu'nda şu anda hizmette olan projelerden çok daha fazlası inşaat aşamasında ya da proje aşamasında.

Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet