Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı

Kan Grubunuz Nedir ?
A RhD Pozitif
38.5%
 38.5%  [283]
O RhD Pozitif
23.5%
 23.5%  [173]
B RhD Pozitif
13.6%
 13.6%  [100]
AB RhD Pozitif
8.2%
 8.2%  [60]
A RhD Negatif
5.3%
 5.3%  [39]
O RhD Negatif
7.5%
 7.5%  [55]
B RhD Negatif
2.0%
 2.0%  [15]
AB RhD Negatif
1.4%
 1.4%  [10]
Toplam Oy : 735

Kartal
8 yıl önce - Sal 09 May 2006, 21:44

En fazla gorulen kan grubu O RhD positif olmasi lazimdi.
Yuzde 45-50 civarinda.

Demek ki ya cogu WOW Turkey uyesi kan grubunu bilmiyor yada tesadufen WOW-cular arasinda A RhD positif fazlaligi var.

Taha arkadasin yazdigi gibi alttaki ozellilker mi daha fazla WOW Turkey Uyelerinde?

Alıntı:
A RH POZİTİF : Sakin tabiatlı ve daha rahat hareket edebilen insanlardır. Sabırlıdırlar. Söze hemen kırılmazlar. Ama kalben kırıldıklarında ilişkilerde zorlanırlar.

selim_
8 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 00:29

Türkiye'de kan grubu dağılımı şu şekilde :
Alıntı:

Kan Grubu
A RhD Pozitif  / O RhD Pozitif / B RhD Pozitif /  AB RhD Pozitif
% 37,8             % 29,8          % 14,2             % 7,2
A RhD Negatif / O RhD Negatif / B RhD Negatif / AB RhD Negatif
% 4,7                   % 3,9              % 1,6              % 0,8

Katılım arttıkça bu verilere yaklaşıldığını göreceğiz.
Kaynak: www.kangrubu.com

Nusret Bey

8 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 02:15

Benimde kan grubum B RH (-), Kronik rahatsızlığım sebebi ile kan veremiyorum. İnsanlara faydası olmadığı içinde çok üzülüyorum. Rahatsızlanmadan önceki yıllar iki kez vermiştim.

zihni usta
8 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 08:43

benim kan burubum A RH+

En azından 30 kez kan verdim her an gerektiğinde vermeye hazırım

herkese iyi günler...

Afra
8 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 10:34

Benim kan grubum ORH(+)  

mustafa basaroglu

8 yıl önce - Çrş 10 May 2006, 23:41
Kan Grubu

Ben Hamburg`un Üniversite-Hastahanesinde kayıtlıyım.şimdiye kadar 166 defa kan bağışında bulundum,bunların ikisini Türkiye`de askerliğimi  yaparken(1974) bağışladım.
Sıhhati yerinde olan herkeze,kan vermelerini tavsiye ederim.

Kan grubum: 0 Rh pos ccD. Ee neg

Hepiniz sağlıcakla kalınız

Mustafa Başaroğlu

İlhan Yazgan
8 yıl önce - Prş 11 May 2006, 11:28

kan grubum A Rh Pozitif. bu arada kan vermekle ilgili bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum.
bir defasında kan vermeden önce bana yapılan testte vdrl pozitif çıktı, kan veremedim ve tekrar kan aranması gerekti, bu seferde ben labaratuvarları dolaşmak zorunda kaldım meğer kullanılan kitler eskiymiş sonuç yanlış çıkmış. bu testlerde kullanılan paketlerin tarihlerini kontrol etmelerini lütfen görevlilerden rica edin. bu şekilde hem kendinizi hem kan vereceğiniz insanı koruyun  

ayşe sultan
8 yıl önce - Prş 11 May 2006, 16:58

A RH(+)im. İhtiyaç duyulduğunda seve seve veririm.

Kan grubu testinizi birkaç defa yaptırmanızı tavsiye ederim..
3sene önce geçirdiğim bi trafik kazasında iç kanamadan dolayı bana kan verilmesi gerekti. Ben gitti gidiyo vaziyetindeyim, hemen kan grubu tayini yapılsın, 5 dakika içinde yetişmezse kız yaşamaz dedi doktorun teki. Son sürat sedyede ameliyathaneye giderken sordular, vakit kaybetmeyelim ne canım kan grubun?.. 0rh(+)im dedim, çünkü Kızılaydan onaylı kan grubu kağıdım bile var cüzdanda. Gerek yok tahlile, eminim 0rh(+)im dedim ama Allahtan tahlili yapmışlar.. meğer kızılayın raporu yanlış çıkmış.. Arh(+)mişim..

Doktorların dediğine göre Kızılaya dava açsam acayip para götürürmüş.. Tabii ki yapmadım böyle bişey

Kan grubumu öğrenmek için bu acı kazayı yapmak gerekiyormuş demek ki..

mehmeterden198

8 yıl önce - Pts 22 May 2006, 16:15

kan grubum A Rh +

nesesen

8 yıl önce - Pts 22 May 2006, 16:59

kan grubum A Rh (+)  anemi(kansızlık) hastalığım olduğu için ilaç kullanıyorum yani kanım ancak bana yetiyor ama elimde olsa kanımı seve seve herkese vermeye razıyım

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET